Статті

Навіщо потрібен режим “Не турбувати” на Android і як ним користуватися

Share
Час читання: 3 хв.

У 2022 році важко уявити користувача, у якого смартфон дзвонить цілими днями: повідомлень стало настільки багато, що від них нікуди не подітися навіть уночі. Різні сповіщення не дають відірватися від смартфона протягом дня, через що багато хто воліє відключати їх за допомогою режиму «Не турбувати». Він корисний не тільки коли ви за кермом або вирішуєте поспати, а й просто відволіктися від потоку інформації. Але режим «Не турбувати» має безліч корисних налаштувань аж до автоматизації — так ви можете не переживати, що можите пропуститиважливий дзвінок або повідомлення. Розповідаємо, як налаштувати режим “Не турбувати” і чим він відрізняється від безшумного.

Чим відрізняється режим Не турбувати від беззвучного

Обидва режими дуже схожі один на одного: у кожному з них будь-яке повідомлення або вхідний дзвінок не супроводжуються звуком, але на цьому подібність закінчується. Коли на телефоні включено «Не турбувати» , пристрій фільтрує виклики та повідомлення, повідомляючи вам тільки про найважливіші: ви можете додати винятки у вигляді користувачів, які зможуть вам додзвонитися, або додатків, які мають «право» потурбувати вас своїми пуш-повідомленнями .

На відміну від безшумного режиму, “Не турбувати” дозволяє дозволити звук ігор, плеєра або стрімінгових сервісів. Ну, і найголовніше – це можливість приховувати повідомлення додатків у шторці і навіть не відображати стікер з кількістю повідомлень – так ви навіть не знатимете, що щось прийшло і не буде спокуси зірватись і зайти до додатку. Відповідно, всі повідомлення відразу ж з’являться в шторці, коли ви вимкнете режим “Не турбувати”.

Тому ця функція дозволяє максимально зосередитись на роботі, не відволікаючись на повідомлення, а в беззвучному режимі буде вимкнено лише звуки . Зверніть увагу на те, що будильник працює і в безшумному режимі , і в режимі “Не турбувати” – незважаючи на те, що це такий же системний звук, він є винятком із правил. У деяких смартфонах, щоправда, ви можете вибрати тип винятків, серед яких і будильник.

Як увімкнути режим Не турбувати

Перед тим, як налаштувати режим “Не турбувати”, його потрібно увімкнути. Робиться це просто на всіх смартфонах з Android 13. Не змогли знайти? Просто введіть назву у пошуковому рядку зверху. Ось як це робиться на Xiaomi.

Можна увімкнути «Не турбувати» через налаштування або за допомогою піктограми Місяця у шторці
  • Зайдіть у Налаштування.
  • Перейдіть до списку вниз і виберіть «Звук та вібрація».
  • Натисніть «Не турбувати» та виберіть «Увімкнути зараз» зверху.

Ви можете вибрати винятки для режиму “Не турбувати” : для цього під кнопкою включення торкніться параметрів, утримуйте кнопку та виберіть контакти або програми, які можуть працювати при увімкненому режимі “Не турбувати”. Зазвичай у смартфонах доступні такі параметри.

  • Дозволити вхідні дзвінки.
  • Повідомляти про повторні дзвінки.
  • Обмеження повідомлень.

Всі ці пункти дозволяють налаштувати режим “Не турбувати” так, щоб не пропустити щось важливе. Наприклад, залишатися на зв’язку та користуватися інтернетом, але не відволікатися на повідомлення.

Режим Не турбувати за розкладом

Зручно й те, що така корисна функція має параметри автоматизації: ви можете запланувати режим «Не турбувати» так, як вам більше подобається. Щоправда, ця фішка доступна не на всіх смартфонах. Наприклад, вона є на Pixel 6. Дивіться, як все просто.

  • Зайдіть у Налаштування, виберіть «Звук та вібрація».
  • Зайдіть до «Не турбувати».

Прокрутіть вниз і виберіть «Розклади» — ви побачите список різних варіантів, як увімкнути режим «Не турбувати». Для включення необхідно активувати повзунок поряд. Дивіться що є.

  • Під час сну: відключаються сповіщення за розкладом, поки ви спите. Вони встановлюються вручну.
  • Події Режим без повідомлень буде активовано на певний час у календарі.
  • Ігри. Повідомлення будуть вимкнені, поки ви граєте.
  • Режим керування. Смартфон виявить, що ви знаходитесь за кермом і відключить прийом дзвінків та повідомлень.

Крім того, можна створити власний розклад, натиснувши «Додати» внизу. Виберіть назву, дні, час початку та закінчення та інші параметри власного режиму «Не турбувати».

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: поради
  • Останні записи

    YouTube заполонили піратські фільми у високій якості

    На YouTube з'явилося безліч каналів, що пропонують безкоштовні голлівудські фільми в хорошій якості, включно з…

    16.11.2024

    Casio представила розумне кільце у стилі класичного G-SHOCK 5000 з вбудованим екраном

    Новинка, позначена каталожним номером CRW-001-1JR, надійде в продаж у Японії в грудні поточного року за…

    16.11.2024

    WhatsApp впровадив можливість зберігати чернетки повідомлень

    Цього тижня користувачам WhatsApp стала доступна функція збереження чернеток повідомлень. Тепер месенджер повідомить користувачеві, якщо…

    16.11.2024

    Проблеми з виробництвом Exynos 2500 змушують Samsung обирати Qualcomm

    Як повідомляє інтернет-видання Gizmochina, інсайдер під псевдонімом Ice Universe заявив, що Samsung оснащуватиме всі моделі…

    16.11.2024

    Титановий iPhone 16 важить майже стільки ж, скільки й сталеві моделі

    Нові моделі iPhone 16 Pro і Pro Max оснащені титановими рамками, що робить їх легшими…

    16.11.2024

    Xiaomi випустила на міжнародний ринок Smart Band 9 Pro: 21 день автономності і ціна 60 доларів

    Офіційна прем'єра нового фітнес-браслета Xiaomi Smart Band 9 Pro відбулася наприкінці жовтня разом зі смартфонами…

    16.11.2024