А тепер уявіть, що ваш смартфон оснащений лише 4 ГБ. Зрозуміло, що він спочатку матиме менший обсяг функцій, і система буде оптимізована під відповідну оперативну пам’ять. Але в будь-якому випадку для інших програм кількість пам’яті буде незрівнянно меншою. Отже, ви зможете тримати у фоні меншу кількість програм. В іншому випадку пристрій просто почне гальмувати.
Таким чином, можна зробити висновок, що мінімальний необхідний для нормального функціонування системи у 2022 році обсяг оперативної пам’яті становить 6 ГБ. Зверніть увагу на слово “мінімальний”. Це та кількість, нижче за яку опускатися просто не варто. Особисто я розглядав би до покупки лише смартфони з 8 ГБ оперативної пам’яті чи більше. Цього обсягу точно вистачить із невеликим запасом.
Скільки пам’яті потрібно для телефону
Наступний крок – це вибір обсягу вбудованого накопичувача. Останнім часом базові версії смартфонів йдуть із 128 ГБ пам’яті. Через кількість додатків, що постійно зростає, і збільшення займаного ними місця саме 128 ГБ — мінімальний обсяг пам’яті, з яким варто розглядати смартфони до покупки. Але давайте подивимося на прикладі смартфонів Xiaomi, як розподіляється пам’ять на них.
На моєму пристрої встановлений Android 12 з оболонкою MIUI 13.0.6. Система займає 13,1 ГБ. Їх можна сміливо забирати від базових 128 ГБ. Зазвичай багато місця займає розділ “Інше” – 7,99 ГБ. Але зменшити його ще сильніше мені вже не виходить. Усі ресурси для цього вичерпані. Тому їх також можна забирати. Залишається 106,91 ГБ. У мене в смартфоні встановлена 108 МП камера, тому через велику роздільну здатність, хоч і відбувається стиск до стандартних 12 МП, фотографії займають у пам’яті багато місця. Так, за один рік та чотири місяці використання я зробив 782 фотографії та зняв 58 відео. Займає вся ця радість 15,43 ГБ.
Як ви можете помітити фотографую я трохи, але пам’яті під це йде пристойно. Якби я вирішив локально зберігати в пам’яті смартфона ще чотири тисячі фотографій та відео зі старих смартфонів, що зберігаються у хмарі, то це зайняло б ще 30 ГБ.
Слухаю музику з використанням стрімінгового сервісу . У пам’ять пристрою завжди завантажений плейлист “Вибраний”. У ньому плюс-мінус 70 треків. Одні я періодично видаляю, інші замінюю додаю. Окремо у провіднику зберігається близько десятка аудіокниг. Все це займає 7,45 ГБ у пам’яті смартфона. Ну і просто під різні програми використовується ще 32,59 ГБ. Від стартового обсягу 128 ГБ у мене зараз вільно 51,1 ГБ. Начебто це достатній обсяг, і його ще можна забивати та забивати, але відчуття, що я можу зіткнутися з нестачею пам’яті, мене трохи насторожує. Зверніть увагу на те, що я взагалі не граю в ігри. З того, що встановлено на моєму смартфоні, це 2048 та Nonogram, які разом займають 400 МБ.
Якби я купував смартфон зараз, то зупинив би свій вибір на пристроях із 256 ГБ пам’яті. Але для ваших сценаріїв може вистачити 128 ГБ. Проаналізуйте те, як використовується пам’ять у телефоні зараз і порівняйте з тим, що я описав вище. Головне, щоб не сталося, не розглядайте до покупки менше 128 ГБ. Бо тоді вам, напевно, цього не вистачить. Якщо ж ви плануєте носити завжди всю медіатеку серіалів і фільмів, то вам однозначно слід дивитися мінімум на 256 ГБ. Ще й вистачить пам’яті на якісь важкі іграшки.
Якщо резюмувати все описане вище, то смартфоном з ідеальним поєднанням пам’яті в 2022 можна назвати пристрої з 8 ГБ оперативної і 256 ГБ вбудованої пам’яті. Цього обсягу вистачить практично будь-якому користувачеві досить тривалий термін. Принаймні точно не доведеться переживати про те, що якась важлива інформація може не увійти.