Статті

Названо 6 причин, чому не варто користуватися смартфоном з розбитим екраном

Share
Час читання: 2 хв.

Що робити, якщо смартфон упав і в нього тріснув дисплей? Якщо пошкодження невеликі, ви, швидше за все, продовжите користуватися ними, але це буде нерозумне рішення. Наша стаття розповість, чому заміну дисплея не варто відкладати у довгу скриньку.

За часів легендарної Nokia 3310 кидати телефон було зовсім не страшно. Ви піднімали його, ставили батарею на місце, закривали кришку та повертали до кишені. Мобільники спокійно переживали падіння на асфальт, бетон та інші тверді поверхні.

Впустити смартфон сьогодні – це ніби пережити невеликий серцевий напад. Адже досить легкого удару, щоб величезний та ідеально гладкий екран обплутала павутиння тріщин. На жаль, смартфони б’ються часто. Якщо з вами особисто такої нагоди не відбувалося, то ви напевно бачили, як один із ваших друзів водить пальцем по розбитому дисплею, акуратно огинаючи небезпечні тріщини.

Розбитий смартфон втрачає привабливість. Крім цього, він може мати проблеми з продуктивністю і навіть шкодити здоров’ю свого власника. У посібнику з експлуатації мобільної техніки Samsung прямим текстом сказано, що необхідно припинити використання пристрою, якщо його екран зламаний або тріснути, оскільки подальша взаємодія з ним може призвести до травм.

Ось що може статися, якщо проігнорувати цю рекомендацію.

Несправність тачскріну

Функціональність тачскріну – перше, що може постраждати внаслідок порушення цілісності дисплея. Смартфон може повільніше реагувати на торкання, не реагувати взагалі або деякі його області втратять чутливість. Не поспішайте радіти, якщо після падіння дисплей працює у звичайному режимі. Крізь тріщини всередину нього проникатимуть пил, сміття та частинки шкірного жиру з пальців. Надалі це призведе до нових несправностей.

Втрата захисту

Екран захищає внутрішні компоненти від речовин, які можуть зашкодити працездатності всього пристрою. Якщо ви зазвичай протираєте смартфон вологою серветкою, екран не дає рідини просочитися всередину. Але за наявності пошкоджень проводити таке чищення не рекомендується: волога проникне вглиб і викличе коротке замикання. Це стосується навіть тих смартфонів, які мають IP-рейтинг.

Порізи на пальцях

Свайп розбитого дисплея може пошкодити палець. Це все одно, що порізатися сторінкою книги – несподівано, глибоко та боляче. Тільки у випадку зі смартфоном у рані може залишитися шматочок скла. Це не тільки неприємно, але й небезпечно: уламок може викликати нагноєння, гоїтися такий поріз буде довго.

Втома очей

Висока роздільна здатність забезпечує прекрасний користувальницький досвід. Однак тріщини ускладнюють перегляд контенту і змушують очі напружуватися сильніше, ніж зазвичай. Сильно покалічений дисплей робить читання тексту зовсім неможливим.

Небезпека на дорозі

Багато водіїв використовують смартфони як навігатор. Зазвичай вистачає погляду на дисплей, щоб зрозуміти, в правильному напрямку їде машина і на якому повороті згортати. Оскільки екранні пошкодження ускладнюють сприйняття інформації, водію доведеться затримувати погляд на смартфоні довше, ніж звичайно. А на дорозі кожна частка секунди може бути критично важливою.

Вплив шкідливого випромінювання

Міжнародне агентство вивчення ракових захворювань IARC класифікувало випромінювання від мобільних апаратів як «потенційно канцерогенне». Проведені досліди доводять, що високі дози мобільної радіації призводять до онкологічних захворювань у тварин. У житті люди піддаються набагато меншим дозам опромінення, проте дисплей, що тріснув, може пропускати більше радіації, ніж зазвичай. Ті, хто трепетно ​​ставиться до свого здоров’я, напевно, сприймуть цей факт із тривогою.

А ви користувалися смартфоном із розбитим екраном? Напишіть у коментарях.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: поради
  • Останні записи

    Apple оголосила про завершення підтримки двох культових моделей iPhone

    Ряди "вінтажних" і "застарілих" пристроїв Apple поповнили одразу кілька гаджетів. Що ще відомо Нагадаємо, що…

    15.11.2024

    4 прості налаштування, які допоможуть продовжити час роботи пристрою

    Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…

    15.11.2024

    Xiaomi анонсувала нову версію операційної системи HyperOS 2

    Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…

    15.11.2024

    Wi-Fi 8 запропонує швидкість як у Wi-Fi 7, але з більшою надійністю

    Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…

    15.11.2024

    Акції Samsung досягли максимального зростання з початку 2021 року

    Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…

    15.11.2024

    Названо точну дату презентації Samsung Galaxy S25

    Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…

    15.11.2024