Сьогодні майже на кожному смартфоні Android є темна тема, і користуються їй усі, кому не ліньки. Вперше подібне оформлення інтерфейсу було випробувано в Twitter, після чого до 2019 року цей режим вже працював і на Windows, і на iOS, і на Android. Незважаючи на популярність темної теми, я їй не користуюсь. Це пов’язано не лише з особистими уподобаннями, а й з науковими дослідженнями, які заперечують її міфічну користь. Давайте розбиратися, що ж не так у темному режимі.
Люди, які мають темну тему, звикли вважати, що вона знижує навантаження на очі. У принципі, у цьому є частка правди. Але лише при експлуатації смартфона в умовах низького освітлення. Це підтверджується доповіддю Google, де компанія заявляє про зручність темного режиму для розробників програмного забезпечення через зменшення світлового випромінювання від монітора. Хоча, чи не простіше просто зробити яскравість нижче?
Моя претензія до темної теми стосується білого тексту на чорному тлі. Переважна більшість книг написана чорним по білому, тому перехід з одного формату на інший викликає дискомфорт. Особливо незручність завдає читання білого тексту вдень. Якщо на темне тло око реагує відкриванням райдужної оболонки (щоб зловити більше світла), то на світле — її закриттям.
А тепер уявіть, що ви користуєтеся смартфоном з темною темою на яскравому сонці, а потім відводьте погляд убік, після чого очі потребують деякої кількості часу, щоб прийти в себе. Навіть самі виробники смартфонів рекомендують користуватися таким режимом лише ввечері, а тому пропонують налаштувати його розклад.
Також є думка, що темна тема заощаджує заряд смартфона. Як і у випадку з попередньою тезою, з нею можна погодитися лише з певними застереженнями. Користь такого режиму можуть оцінити лише власники пристроїв із OLED-екранами. У 2018 році компанія Google порівняла енергоспоживання свого смартфона Pixel (OLED) із iPhone 7 (IPS). Виявилося, що в Google Maps енергоспоживання Pixel склало 250 мАч зі світлою та 92 мАч з темною темою оформлення. При цьому iPhone в обох режимах за той самий проміжок часу розрядився на 230 мАг.
Подібна розбіжність обумовлена різними типами матриць. Якщо ви хочете дізнатися про це детальніше, прочитайте тематичний матеріал. Я ж зазначу, що користуюсь смартфоном з IPS-екраном, тому темний режим не зробить його автономним, як би мені не хотілося. Те саме стосується і вашого пристрою, якщо матриця його екрана виконана за технологією IPS.
З використанням смартфона важливу роль грає однаковість інтерфейсу. І тут Dark Mode знову здатна додати свою ложку дьогтю. Але спочатку про те, як увімкнути темну тему:
Тепер, начебто, інтерфейс має стати затемненим у всіх програмах. Але це не так. У параметрах я, наприклад, примусово активував темну тему. Однак ліньки розробників софту залишили світлий варіант оформлення. Пам’ятаючи про те, який дискомфорт завдає різкого переходу з темного фону на світлий, можна припустити, як здивуються очі, коли я вирішу перевірити накопичені бали.
На щастя, сьогодні темний режим підтримується більшістю додатків, і випадок із «П’ятіркою» — це, скоріше, виняток із правил. Однак підступ може чекати вас у найнесподіваніших місцях. Здавалося б, вже всі браузери пристосовані під затемнений варіант оформлення. Але про сайти цього сказати не можна, через що навіть у темному веб-браузері ви напевно натрапите на світлий сайт.
Таким чином, я не користуюся темною темою рівно з трьох причин: вона завдає дискомфорту для очей, не впливає на автономність мого смартфона, а деякі програми під неї досі не адаптовані. У той же час, якщо поглянути на результати опитування, проведеного кілька років тому на нашому сайті, 65% респондентів використовують темний режим завжди і лише 14% увечері.
У мене теж була ситуація, коли інтернет постійно "тупив", а гаджети ледве ловили Wi-Fi. Виявилося,…
А ви колись замислювалися, як саме зараз користуєтеся технологіями? От спробуйте подумки пригадати. Це важливо,…
Наразі всі "прошки" від iPhone 14 до iPhone 16 Pro мають фіксовану діафрагму з апертурою…
Багато людей не вимикають Wi-Fi на смартфоні на ніч, і, чесно кажучи, це не найкраща…
Четвертий рік поспіль виручка від продажів AirPods від Apple перевищує 18 млрд доларів щорічно. Що…
Якщо вам набрид постійний потік повідомлень на Android, то, здається, Google працює над тим, щоб…
View Comments
Стаття не про що. Данина стилю... Вам боляче на чорну тему дивитися, іншим боляче на білу.
Я взагалі білою не можу користуватись. Особливо на комп'ютері.
Тому юзаю чорну. І довго не розумів, чому так довго не робили можливість змінити білу на темну.
Яка нахуй "п'ятірочка"??? Це просто переклад руснявої статті?