Статті

Названо 7 причин відмовитися від Telegram

Share

Telegram – чудовий месенджер , але й має недоліки. Є кілька моментів, що стосуються його надійності, про які слід замислитись, перш ніж обмінюватися повідомленнями.

У всьому світі мільйони людей віддають перевагу Telegram з різних причин. Хтось відзначає зручну синхронізацію з кількома пристроями, а комусь подобаються кумедні стікери та корисні функції чату. І хоча останніми роками популярність цього месенджера значно зросла, додаток має кілька недоліків, про які не варто забувати.

У цій статті розглянемо найістотніші з цих недоліків. Для когось вони можуть стати причиною відмови від улюбленого месенджера. Але навіть якщо це не змінить вашого ставлення до нього, все одно корисно знати слабкі сторони будь-якої програми, якою ви користуєтесь.

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

Немає наскрізного шифрування за замовчуванням

Багато користувачів впевнені, що все листування в Telegram захищене наскрізним шифруванням, як у WhatsApp і Signal, але це не так.

Telegram шифрує всі повідомлення тільки при їх надсиланні з пристрою на свій сервер, де вони зберігаються, щоб ви могли отримати до них доступ з різних пристроїв. Таким чином, все листування користувачів стає вразливим перед зломом серверів Telegram.

Однак наскрізне шифрування на сервісі також доступне. Для цього потрібно вручну для кожного контакту включати секретний чат. Якщо ви забудете активувати цю опцію або співрозмовник першим розпочне звичайне листування, конфіденційність чату буде під загрозою.

Доступ до даних ваших контактів

За промовчанням Telegram має доступ до базової інформації про контакти на вашому пристрої. Як заявляє компанія, це потрібно для повідомлення користувача про те, що хтось із його знайомих почав користуватися програмою. Коли хтось із ваших контактів реєструється у додатку, ви бачите його ім’я, яке самі зберегли у смартфоні, а не ім’я його облікового запису .

Хоча сервіс має доступ тільки до імені, прізвища та номера телефону ваших контактів, цього достатнього, щоб поставити під сумнів надійність месенджера, нібито орієнтованого на конфіденційність. Крім того, постійні повідомлення щоразу, коли хтось із друзів реєструється в додатку, відволікають і набридають.

Телефонні номери також допомагають сервісу визначити, хто ваших контактів пов’язаний з найбільшою кількістю користувачів Telegram.

У «Політиці конфіденційності» програми зазначено, що його автоматичні алгоритми можуть використовувати анонімізовані бази телефонних номерів для обчислення приблизної кількості потенційних контактів у незареєстрованого номера Telegram. Зайдіть у розділ «Запросити друзів», і поряд з кожним контактом побачите статистику, яка показує, кому з користувачів найвигідніше зареєструватися в Telegram.

У групових чатах немає індивідуальних підтверджень прочитання

Один із великих недоліків Telegram – відсутність у групових чатах такої зручної функції, як підтвердження прочитання кожним учасником. Тобто, ви бачите, що ваше повідомлення прочитане, але не можете відстежувати, ким і коли.

Достатньо навіть одному учаснику чату відкрити повідомлення, як поруч із текстом з’являться дві галочки, тому ви так і не дізнаєтесь, хто його прочитав. Якщо ви часто ведете групові чати, цей суттєвий недолік може змусити вас перейти до інших месенджерів.

Обмежена підтримка

Добре, якщо у вас не виникне проблем з Telegram і не доведеться звертатися до служби підтримки. Порівняно з іншими месенджерами вона слабка та працює обмежено.

Зв’язатися зі службою підтримки можна або через офіційний обліковий запис Telegram у Twitter, або через налаштування програми у розділі «Задати питання». Тут працюють волонтери, тому є ймовірність того, що ви не отримаєте відповіді на своє звернення. Якщо відповіді від підтримки так і не надійшло, спробуйте пошукати її у розділі FAQ.

Таким чином, якщо раптом виникнуть серйозніші проблеми з програмою, зв’язатися з реальним співробітником компанії буде непросто. Це не найсуттєвіший недолік Telegram, просто пам’ятайте, що швидко вирішити ваше питання, швидше за все, не вийде.

Не всі ваші друзі користуються Telegram

Більшість недоліків Telegram пов’язані з незручністю використання програми чи політикою конфіденційності, але є ще одна, очевидніша, причина відмовитися від нього: який сенс користуватися месенджером, якщо у ньому немає ваших друзів?

Навіть якщо вам вдасться переконати кількох друзів зареєструватися в Telegram та спілкуватися груповому чаті, більшості навряд чи захочеться встановлювати черговий месенджер, коли вони вже мають WhatsApp, iMessage, SMS та інші сервіси.

Однак варто відзначити, що на відміну від багатьох інших месенджерів Telegram гарний навіть без чатів із друзями. Ви можете підписатися на цікаві канали, яких тут безліч, щоб стежити за їх публікаціями та новинами.

Реклама та підписки

Будь-яка популярна програма з сотнями мільйонів користувачів повинна так чи інакше приносити дохід. Найчастіше монетизація йде рахунок реклами , і Telegram у плані не виняток.

Наприкінці 2021 – на початку 2022 року компанія почала розміщувати у своєму додатку рекламу, але не в особистих повідомленнях чи групових чатах, а на публічних каналах з кількістю передплатників понад 1000 осіб, і то лише у певних регіонах.

Незважаючи на те, що ці оголошення ненав’язливі та не загрожують конфіденційності, багатьох все одно дратує реклама у додатку, який колись був абсолютно безкоштовним.

У червні 2022 року команда Дурова представила платну передплату Telegram Premium, яка дає користувачам додаткові переваги, включаючи подвоєння всіх лімітів, доступ до унікальних стікерів, можливість створювати більше папок для організації чатів та відсутність реклами.

Більшість користувачів не гідно оцінило нову підписку вартістю 4.99 доларів. А найсильніше дратує те, що програма блокує безкоштовний доступ до деяких зручних функцій, особливо в порівнянні з іншими месенджерами, де немає реклами та будь-яких підписок.

Інші дрібні недоліки

Вище ми розглянули найсерйозніші причини відмовитися від месенджера Telegram, але є ще кілька менш істотних недоліків, про які теж корисно знати.

Хоча це вже справа смаку, але деякі користувачі незадоволені візуальною стороною месенджера. Однак тут є вихід: його легко підлаштувати під свої уподобання за допомогою різних тем, доступних у налаштуваннях.
Зареєструватися в програмі можна лише за допомогою номера мобільного телефону (e-mail та інші способи не діють). Для когось це може стати великою перешкодою.

Вибір за вами

Мета цієї статті – не спонукати вас цю хвилину видалити Telegram, а, швидше, поділитися недоліками сервісу, про які ви повинні знати, враховуючи, що він позиціонується як чи не найнадійніший месенджер. Деякі з цих недоліків видадуться вам несуттєвими, інші можна виправити в налаштуваннях. А якщо ви все ж таки вирішите залишити Telegram, не забудьте переконатися в безпеці нового обраного вами сервісу.

Якщо ви знайшли орфографічну помилку, будь ласка, повідомте нас, виділивши цей текст і торкнувшись вибраного тексту.

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

View Comments

  • Таке відчуття, що стаття створювалась із метою знайти хоч щось, в чому Телеграм є поганим месенджером, але вийшло лише із конфіденційністю, хоча і в цьому випадку більшість не переймається через це. Про перегляди у групі і "не всі ваші друзі користуються ним" я взагалі мовчу, повна нісенітниця.

  • Дурна стаття, у чатах телеграму вже давно модна побачити хтотпрочитав повідомлення. Про захищеність соцмереж взагалі немає сенсу говорити, бо якщо ви там щось пересилаєте там щось особисте, то і так робите це на свій страх і ризик, якщо вас захочуть взламати, то робити це через сервери телеграм - найдовший шлях.

  • У вібері набагато більше надокучлива реклама. І без підписки можна користуватися, і вона дає те, чого нема в інших мессенджерах, крім діскорда (там дорожче)

  • половина з усього просто висмоктана з пальця, у телеграмі є функція простежування того, хто передивився повідомлення, а сповіщення про те, що хтось приєднався, можна вимкнути, якщо не помиляюсь, тому стаття доволі безглузда. і пункт про друзів взагалі повний шлак, зараз більшість людей користується цим месенджером, бо він є зручним і компактним, а підписку можна і не купувати, у чому проблема?

  • Для мене мінус телеграму, те що можна видалити всю переписку, а також друга людина може видалити твоє повідомлення

  • Блять дибіли навчіться читати цитата "Мета цієї статті – не спонукати вас цю хвилину видалити Telegram, а, швидше, поділитися недоліками сервісу" перекладу для недорозвинених. Ця стаття створена для того щоб проінформувати про проблеми цього месенджера і тільки для цього!

    • навчись читати коменти, придурку, всі кажуть що більшість, якщо не всі, проблем це висмоктана з пальця херня. То яке інформування може бути?

  • Навіщо зламувати сервер, якщо його власник - ваш колишній агент? Просто приходиш і він сам ключі від кімнати дає, бо колишніх не буває. Саме для цього і розіграли виставу про "ніяк не вимкнути". Угу. В країні де всі провайдери під державою. Гарна казка для людомаси.
    Звідси і відсутність наскрізного шифрування, яке майже в усіх інших і вимкнути вже не можна.

  • Про мільйони людей в світі, що користуються то - смішно)). Цей месенджер популярний лише в країнах з постколоніальним минулим, а саме колишньому совку

  • Господи, це найгірша стаття яку я бачив за останні дні. Байки москалів про їхні "перемоги" на війні хоча б смішно читати, а це просто аргументи з повітря. Функція хто прочитав повідомлення в чаті є вже давно, доступ до контактів можна не надавати, телеграмом користуюсь кожен день, і з моменту коли запровадили рекламу я її бачив від сили раза 3. Аргумент про друзів це шось з іншого світу. В цій статті стільки разів згадується вотсап як "найкращий месенджер", хоч вайбер набагато популярніший в Україні.

  • Замовна стаття. Команда телеграми докладно пояснила як працює шифрування і кожен сам вибирає. У воцапів і інших ненадійних сервісів фейсбуку хмарні бекапи не шифруються взагалі і ніхто про персональні дані не думає від слова зовсім.

Опублікував
Скарбик Павло
Tags: Telegram
  • Останні записи

    Bitcoin під загрозою глобального контролю з боку регулюючих органів

    Метт Коралло, один із провідних розробників Bitcoin, попереджає про майбутнє глобальне регулювання провідної блокчейн-мережі. На…

    16.05.2024

    Нові iPad Pro постачаються з кабелем USB-C відповідного кольору

    Сьогодні день запуску M4 iPad Pro, тож користувачі починають розбирати новий iPad і відчувати його…

    15.05.2024

    Компанія Vodafone запускає власну версію штучного інтелекту: що зміниться для абонентів

    Один з найбільших мобільних операторів України поділився цікавою інформацією. Виявляється, що компанія протягом тривалого періоду…

    15.05.2024

    Apple анонсувала нові опції в iOS 18

    Apple почала тизерити нові функції, які стануть доступними на смартфонах після виходу iOS 18. Поки…

    15.05.2024

    У iOS 18 можна буде запускати програми голосом, причому без участі Siri

    Однією з найцікавіших функцій iOS 18, яку Apple анонсувала сьогодні, стане можливість запуску додатків або…

    15.05.2024

    Помилка в iOS 17.5 призводить до появи старих видалених фотографій

    На Reddit почали з'являтись повідомлення про те, що в останньому оновленні iOS 17.5 з'явилася помилка,…

    15.05.2024