Зрозуміло, що всі смартфони сповільнюються з часом, але час має свою ціну. Але це не означає, що ви нічого не можете з цим зробити. Простіше кажучи, чим більше оперативної пам’яті ви використовуєте, тим гірша продуктивність вашого телефону. Починає довго думати, кидає трубку, не реагує на стрес і багато іншого. Оперативна пам’ять зайнята відкритими програмами, і якщо їх закрити, ситуація значно покращується, але не завжди. Є дві важливі причини, чому телефони не працюють так, як раніше.
По-перше, у фоновому режимі працює безліч програм. Друге – велика кількість вірусів і шкідливих програм.
Щодо другого моменту – вірусу – навіть сказано небагато. Тут все просто. Завантажив програму для перевірки смартфона на шкідливі програми, почав сканування та перегляд результатів. Якщо немає вірусів – чудово. Якщо є – видаліть і насолоджуйтеся роботою.
Фоновий режим роботи програми все ускладнює. Правда полягає в тому, що багато програм продовжують працювати у фоновому режимі навіть після закриття вручну. Наприклад, це стосується сканерів здоров’я, крокомірів або системних програм. Щоб переглядати програми, що працюють у фоновому режимі, і вимикати їх, потрібні дозволи розробника. Для цього зайдіть в налаштування, виберіть розділ «Про телефон», знайдіть номер збірки і натисніть на нього від 5 до 8 разів. Після цього ви отримаєте права розробника, а в налаштуваннях з’явиться розділ «Для розробників». Далі потрібно знайти пункт «Робочі послуги». Це будуть усі програми, що працюють у фоновому режимі.
У розділі, що відкриється, перелічено запущені програми разом із інформацією про те, скільки пам’яті вони займають і скільки пам’яті залишилося. З цієї інформації ви зможете визначити найкращий спосіб закриття та чи є причина. Деякі програми мають системні значки або мітки Android. Їх краще не переміщати, оскільки вони відповідають за важливі процеси в телефоні. Натомість, вимикаючи їх, ви погіршуєте ситуацію, а не покращуєте її. Тому поводитися з ним слід дуже обережно.
Як бачите, повільну роботу смартфона іноді можна швидко виправити кількома діями. Не потрібно відразу думати про покупку нового смартфона або ремонт старого.