Коли ми зайшли до глобальної мережі Інтернет і ніде не залишили коментар чи лайк на якесь відео, ми непомітні.
Зайшли, подивились і пішли. А чи це так?
У деяких країнах звучали пропозиції пускати до Глобальної мережі лише з даними паспорта, щоб якщо трапилося щось, то зловмисника чи дрібного хулігана було легко знайти та дізнатися, що робив, де був, кого дивився, як довго і так далі. Невже ми не залишаємо жодного так званого цифрового сліду?
Звичайно, залишаємо, і я вам хочу сказати, що багато власників сайтів уважно спостерігають за кожною вашою дією, за кожним вашим натисканням і навіть за тим, бачили ви нову рекламу чи ні.
Для таких завдань часто використовуються інструменти програмного забезпечення від компанії Google або Yandex. Після недовгих маніпуляцій із кодом сайту кваліфікований спеціаліст дозволить власнику спостерігати за всіма діями користувача на сайті. Відстежувати, куди він заходив на сайті, надовго він затримувався на тій чи іншій сторінці, наприклад, чи натискав кнопку купити, але, побачивши суму або прочитавши користувальницьку угоду, відмовився від покупки. Також вони можуть надати відкриту інформацію про відвідувача, наприклад, скільки йому років, з якої він країни та області.
Це все відкрита інформація від браузера, цю інформацію також використовують пошукові системи для більш точної інформації користувача. Щоб при пошуку найближчої перукарні вам показувалися лише салони краси, які поряд з вами, а не по всьому світу. Деякі системи можуть навіть записати відео, як користувач поводився на веб-сторінці, куди він наводив курсором і потрапив йому на очі.
Ви ставите собі питання, як вони посміли за нами “підглядати”. Але я б хотіла вас заспокоїти: всі ці дії робляться не для того, щоб дізнатися, як вас звуть або де ви живете, або щоб розповісти всьому світу, що ви провели надто багато часу на кулінарному сайті і зовсім не вмієте готувати і всі ваші унікальні рецепти страв, що передавались поколіннями з вуст в уста по жіночій лінії і приготовані для улюбленої сім’ї, – це лише сайт в інтернеті з тисячами користувачів. Ви, користувач сайту, — лише піщинка в пустелі статистичної інформації.
І так, вся ця інформація збирається тільки в графіки та таблиці, щоб великі сайти могли оцінити свою рекламну стратегію чи затребуваність тієї чи іншої функціональності. Так що смію вас запевнити: збір усієї цієї статистики здійснюється тільки для того, щоб ви постійно поверталися на сайт знову і знову, і якісь особисті дані не зберігають.
Додаток Temu, який привернув увагу завдяки своїм великим знижкам на товари з Китаю, зараз потрапив…
HMD Global оголосила, що всі смартфони під брендом Nokia більше не будуть вироблятися, і позначила…
Техноблогер Мішаал Рахман "розібрав" бета-версію Android 16 і відшукав там цікаву приховану функцію. Якщо вона…
За останніми чутками, Apple не вдасться випустити складаний смартфон у цьому році. Відомий аналітик Мінґ-Чі…
Аналітик Bloomberg Марк Гурман опублікував інсайдерський звіт про можливі характеристики нового базового планшета Apple. Він…
Прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер заявив про намір зробити країну світовим лідером у галузі ШІ.…