Статті

Чому на смартфоні при покупці так багато програм

Share
Час читання: 2 хв.

Коли ми купуємо смартфон у магазині, разом із ним отримуємо цілий пакет встановлених програм. Деякі з них дійсно корисні та активно використовуються нами протягом усього терміну експлуатації. А ось інші зовсім не потрібні та ще й не видаляються взагалі. Навіщо виробники таке роблять і що робити із зайвими програмами?

Не варто думати, що всі встановлені програми зайві на смартфон і тільки займають пам’ять. Є й такі, без яких пристрій просто не зможе нормально працювати. Вони обов’язково мають бути присутніми. Це, наприклад, програми Повідомлення, Дзвінки, Калькулятор, Камера, Браузер тощо. Якщо ви з такого стандартного набору не користуєтеся, то й не намагайтеся видалити, тому що пристрій може просто перестати коректно функціонувати.

Наступна група програм – вигідні виробнику. Виробники смартфонів заробляють не тільки на продажі своєї техніки, а й на софті, який встановлюють і тим самим рекламують. Розробники програм платять брендам, щоб ті завантажували на смартфони їх програми. Таким чином, збільшується кількість користувачів. Звичайно, якийсь відсоток людей після покупки телефону просто видаляє все зайве та завантажить те, що дійсно потрібне. Але є й такі люди, яким встановлені програми сподобаються та залишаться активними користувачами. Саме такий перебіг подій і важливий для розробників.

Та й остання причина наявності великої кількості додатків – правила країни. Кожна країна, яка продає техніку, може висувати свої правила. Наприклад, щоб був інтерфейс державною мовою. До цієї категорії належать і програми. Україна, припустимо, має мати пошукові системи, сервіси та деякі функції виключно українські. Тому виробник змушений встановити відповідний софт.

 

 

Не варто відразу видаляти все зайве. Спочатку подумайте, можливо, у майбутньому вона знадобиться. Тим більше, у будь-який момент за допомогою комп’ютера або root-прав можна видалити все зайве навіть те, що стандартним шляхом не забирається.

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
Tags: поради
  • Останні записи

    Велика Британія стане лідером у світі з розвитку ШІ

    Прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер заявив про намір зробити країну світовим лідером у галузі ШІ.…

    14.01.2025

    Не зберігайте ці СМС: експерт розповів, які повідомлення можуть бути небезпечними

    У наших смартфонах зберігається безліч інформації, зокрема й чимало SMS. Однак деякі з них можуть…

    14.01.2025

    Samsung обіцяє 6 років оновлень Android для недорогих смартфонів

    Samsung у 2025 році продовжить зміцнювати репутацію виробника з довгостроковою підтримкою своїх пристроїв. Що ще…

    14.01.2025

    Де не варто ставити телевізор: два найгірші місця в кімнаті

    Після покупки телевізора багато хто приділяє мало часу вибору місця для його встановлення. "Поставимо там,…

    14.01.2025

    TikTok можуть продати Ілону Маску: які наслідки це матиме

    Китайські чиновники розглядають варіант, який передбачає, що операціями соцмережі TikTok у США керуватиме американський мільярдер…

    14.01.2025

    Дорожчий, ніж будь-коли: дві ознаки зростання цін на лінійку iPhone 17

    Цього року Apple готує до випуску одразу п’ять нових моделей iPhone, і є всі шанси,…

    13.01.2025