Статті

Чому на смартфоні при покупці так багато програм

Share
Час читання: 2 хв.

Коли ми купуємо смартфон у магазині, разом із ним отримуємо цілий пакет встановлених програм. Деякі з них дійсно корисні та активно використовуються нами протягом усього терміну експлуатації. А ось інші зовсім не потрібні та ще й не видаляються взагалі. Навіщо виробники таке роблять і що робити із зайвими програмами?

Не варто думати, що всі встановлені програми зайві на смартфон і тільки займають пам’ять. Є й такі, без яких пристрій просто не зможе нормально працювати. Вони обов’язково мають бути присутніми. Це, наприклад, програми Повідомлення, Дзвінки, Калькулятор, Камера, Браузер тощо. Якщо ви з такого стандартного набору не користуєтеся, то й не намагайтеся видалити, тому що пристрій може просто перестати коректно функціонувати.

Наступна група програм – вигідні виробнику. Виробники смартфонів заробляють не тільки на продажі своєї техніки, а й на софті, який встановлюють і тим самим рекламують. Розробники програм платять брендам, щоб ті завантажували на смартфони їх програми. Таким чином, збільшується кількість користувачів. Звичайно, якийсь відсоток людей після покупки телефону просто видаляє все зайве та завантажить те, що дійсно потрібне. Але є й такі люди, яким встановлені програми сподобаються та залишаться активними користувачами. Саме такий перебіг подій і важливий для розробників.

Та й остання причина наявності великої кількості додатків – правила країни. Кожна країна, яка продає техніку, може висувати свої правила. Наприклад, щоб був інтерфейс державною мовою. До цієї категорії належать і програми. Україна, припустимо, має мати пошукові системи, сервіси та деякі функції виключно українські. Тому виробник змушений встановити відповідний софт.

 

 

Не варто відразу видаляти все зайве. Спочатку подумайте, можливо, у майбутньому вона знадобиться. Тим більше, у будь-який момент за допомогою комп’ютера або root-прав можна видалити все зайве навіть те, що стандартним шляхом не забирається.

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
Tags: поради
  • Останні записи

    Функції штучного інтелекту iPhone виявилися нецікавими користувачам

    Сьогодні більшість виробників смартфонів робить акцент на ШІ-можливостях своєї продукції. Аналітична компанія SellCell вирішила перевірити,…

    17.12.2024

    Яку електроніку найчастіше купують батьки дітям

    Сучасні діти з раннього віку живуть в оточенні гаджетів. Смартфон є найпопулярнішою покупкою для дітей,…

    17.12.2024

    Європа запускає проект для конкуренції з Starlink

    Європейський Союз запускає масштабний космічний проєкт IRIS², спрямований на створення угруповання з 290 супутників зв'язку…

    17.12.2024

    Топ смартфонів початку 2025 року: найцікавіші моделі на ринку

    Ринок смартфонів у 2025 році продовжує дивувати користувачів інноваціями, високотехнологічними рішеннями та широким вибором пристроїв…

    17.12.2024

    Користувачі Galaxy S24 Ultra розповіли про проблеми з антибліковим покриттям

    Користувачі Samsung Galaxy S24 Ultra, які дуже хвалили його антибліковий дисплей, тепер стикаються з проблемами.…

    17.12.2024

    Стало відомо, що готує Apple на січневу презентацію

    Експерт поділився прогнозами щодо нових продуктів Apple, які ми можемо побачити найближчим часом, і ці…

    17.12.2024