Статті

Чому на смартфоні при покупці так багато програм

Share

Коли ми купуємо смартфон у магазині, разом із ним отримуємо цілий пакет встановлених програм. Деякі з них дійсно корисні та активно використовуються нами протягом усього терміну експлуатації. А ось інші зовсім не потрібні та ще й не видаляються взагалі. Навіщо виробники таке роблять і що робити із зайвими програмами?

Не варто думати, що всі встановлені програми зайві на смартфон і тільки займають пам’ять. Є й такі, без яких пристрій просто не зможе нормально працювати. Вони обов’язково мають бути присутніми. Це, наприклад, програми Повідомлення, Дзвінки, Калькулятор, Камера, Браузер тощо. Якщо ви з такого стандартного набору не користуєтеся, то й не намагайтеся видалити, тому що пристрій може просто перестати коректно функціонувати.

Наступна група програм – вигідні виробнику. Виробники смартфонів заробляють не тільки на продажі своєї техніки, а й на софті, який встановлюють і тим самим рекламують. Розробники програм платять брендам, щоб ті завантажували на смартфони їх програми. Таким чином, збільшується кількість користувачів. Звичайно, якийсь відсоток людей після покупки телефону просто видаляє все зайве та завантажить те, що дійсно потрібне. Але є й такі люди, яким встановлені програми сподобаються та залишаться активними користувачами. Саме такий перебіг подій і важливий для розробників.

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

Та й остання причина наявності великої кількості додатків – правила країни. Кожна країна, яка продає техніку, може висувати свої правила. Наприклад, щоб був інтерфейс державною мовою. До цієї категорії належать і програми. Україна, припустимо, має мати пошукові системи, сервіси та деякі функції виключно українські. Тому виробник змушений встановити відповідний софт.

 

 

Не варто відразу видаляти все зайве. Спочатку подумайте, можливо, у майбутньому вона знадобиться. Тим більше, у будь-який момент за допомогою комп’ютера або root-прав можна видалити все зайве навіть те, що стандартним шляхом не забирається.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Скарбик Павло

Закінчив ТНТУ, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, нові медіа, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Головний редактор iTechua.com. Дякую, що читаєте нас. Є питання, пропозиція або щось цікаве? Пишіть на skarbykdj@gmail.com

Опублікував
Скарбик Павло
Tags: поради
  • Останні записи

    В мержі з’явилися якісні рендери Google Pixel 8a від надійного джерела

    Смартфон Google Pixel 8a буде представлений 14 травня. Але витоку про нього з'являються все частіше.…

    28.04.2024

    Перша у світі на Snapdragon G3x Gen 2. Представлена ​​портативна ігрова приставка Ayaneo Pocket S

    Компанія Ayaneo представила свою портативну ігрову приставку Pocket S – першу на ринку на основі…

    27.04.2024

    Monobank оновив застосунок Expirenza: що туди увійшло

    Онлайн-банк monobank на початку квітня оновив дизайн і почав тестувати Expirenza 2.0 – мобільний додаток…

    27.04.2024

    Youtube показуватиме рекламу під час паузи

    Пам'ятаєте, як кілька років тому YouTube прибрав всю рекламу, що нахабно врізалася під час відтворення…

    27.04.2024

    Комп’ютер не підключається до Wi-Fi. Прості способи вирішення проблеми

    Ми настільки звикли завжди і скрізь користуватися Wi-Fi, що сприймаємо його як щось зрозуміле. Проблеми…

    27.04.2024

    Nothing готує ультрабюджетний смартфон CMF Phone

    Суббренд Nothing, CMF, зарекомендував себе на ринку завдяки доступним аксесуарам, таким як бездротові навушники, смарт-годинник…

    27.04.2024