Час читання: 3 хв.
Провідний YouTube-каналу Device перерахував ТОП-7 ноутбуків вартістю до 40 тисяч гривень, актуальних на середину 2022 року.
- Lenovo ThinkBook 15 G3 ACL . Це непоганий робочий інструмент, що поєднує потужну начинку та строгий дизайн. Оснащений ноутбук шестиядерним процесором AMD Ryzen 5 5500 U з вбудованою графікою Vega 7. Грати на ньому можна, наприклад, The Witcher 3 на мінімальних налаштуваннях у роздільній здатності 720p: середня частота кадрів у цьому випадку дорівнюватиме 40 к/с. При цьому хороший лептоп і майже у всіх робочих завданнях. Головним мінусом пристрою є не дуже сучасна матриця з невеликим колірним охопленням, тому для роботи з графікою він не підійде. З інших особливостей – наявність сканера відбитка пальців, багатофункціонального порту USB Type-C, швидкого заряджання, можливість апгрейду SSD та оперативної пам’яті.
- ASUS Vivobook Pro 14 OLED . У цього ноутбука, на відміну від попереднього, дисплей – один із найкращих за свою ціну. Він має діагональ 14 дюймів, OLED-матрицю, роздільну здатність 2880 x 1800, частоту оновлення 90 Гц, пікову яскравість – 600 нит. Як процесор тут стоїть Ryzen 5 5600H з інтегрованою графікою Vega 7. Обсяг ОЗУ становить Vivobook Pro 14 OLED 8 ГБ, SSD – 512 ГБ. Крім того, оснащений девайс великою кількістю різних роз’ємів, включаючи USB 2.0, кардрідер. Підтримує ноутбук режим Power Delivery, технології Harman Kardon, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.0. Загалом це одне з найкращих рішень і для повсякденних, і для професійних завдань (робота з фото та відео).
- Lenovo IdeaPad 5 Pro . Ця модель може вважатися конкурентом Vivobook Pro 14 OLED. Незважаючи на те, що матриця тут IPS, все одно ноутбук вийшов хороший. Роздільна здатність екрану становить у нього 2240 x 1400, а вага – приблизно така ж, як у конкурента, тобто 1,4 кг. Оснащений Lenovo процесором Ryzen 5 5600U з підтримкою вбудованої графіки Vega 7. Обсяг ОЗП дорівнює у нього 16 ГБ без можливості апгрейду, SSD – 512 ГБ. Середній час роботи ноутбука дорівнює 8 годин, а поставляється з встановленою операційною системою Windows 11.
- ASUS TUF Gaming F15 . Це перший ігровий ноутбук у цій добірці. Головною його особливістю вважається дискретна відеокарта GTX 1650 4 ГБ. Крім того, загалом цим лептопом можна користуватися і як «робочим конем», і як ігровим комп’ютером. Стоїть на ньому процесор Intel Core i5-10300H. Обсяг оперативної пам’яті становить 16 ГБ, причому його можна збільшити вдвічі. Що стосується екрану, то матриця – цілком типова для ноутбуків початкового рівня, частота оновлення дисплея становить 60 Гц (є також більш дорога версія зі 144 Гц). Повного заряду ноутбука вам вистачатиме для роботи протягом 3-4 годин.
- Honor MagicBook 16 . Цей ноутбук має найбільшу діагональ екрану з усіх представлених пристроїв: вона дорівнює 16 дюймам. Роздільна здатність дисплея при цьому становить Full HD, а матриця – IPS, колірне охоплення sRGB – 100 відсотків. Взагалі, це непоганий вибір для тих, хто збирається багато займатися обробкою фотографій. Процесор встановлений тут Ryzen 5 5600H з 16 ГБ оперативної пам’яті та 512 ГБ SSD. Оснащений лептоп також сканером відбитка пальців, модулем NFC, підсвічуванням клавіатури білого кольору. Пропрацювати пристрій може протягом 8 годин, а за допомогою швидкої зарядки воно заряджається на 85 відсотків за 60 хвилин.
- Acer Swift X. Ще один компактний ноутбук з діагоналлю екрана 14 дюймів. Працює він на базі процесора AMD Ryzen 5 5500U разом із дискретною відеокартою GTX 1650. Товщина пристрою при цьому складає всього 18 мм, а маса – 1,5 кг. Незважаючи на те, що Swift X не вважається ігровим лептопом, на ньому цілком можна пограти навіть у нові проекти на кшталт Elden Ring, причому перегріватися він не буде. З мінусів ноутбука – обсяг ОЗП в 8 ГБ, причому збільшити це значення не можна. Є тут також сканер відбитка пальців, всі необхідні порти. Час роботи може дорівнювати Acer Swift X до 10 годин. Загалом це найкраще універсальне рішення, якщо ваш бюджет обмежений 40 тисяч.
- DELL G15 . Відрізняється ноутбук від більшості конкурентів наявністю VA-матриці. Охоплення sRGB становить 45 відсотків, але частота оновлення – 120 Гц. Для графіки ця модель точно не підійде, проте любителів ігор вона порадує. Що стосується процесора, то тут стоїть шестиядерний Intel Core i5-11400H, а відеокарта – дискретна, RTX 3050 Ti 4 ГБ. Обсяг ОЗП можна розширити до 32 ГБ. Автономність у G15 гірша, ніж у звичайних офісних моделей, але підтримка швидкої зарядки може вирішити цю проблему. Загалом для ігор це однозначно один із найкращих варіантів, каже експерт.
Реклама