Увімкнення геолокації (визначення справжнього місцезнаходження електронного пристрою) може бути корисним, якщо ви користуєтеся картами, службами таксі, шукаєте втрачений пристрій або хочете знати погоду у вашому регіоні.
Однак у деяких випадках увімкнена геолокація створює ряд ризиків, особливо якщо ви перебуваєте поблизу тимчасово окупованої Росією області України або поблизу зони активних бойових дій, повідомили в Нацрозвідці.
Це не означає, що функції геолокації, увімкнені на смартфонах, допомагають супротивникам коригувати свою вогневу міць – це неправдиве твердження, яке було спростовано Національною службою розвідки в перший місяць повномасштабного вторгнення в Російську Федерацію.
Увімкнення геолокації на телефоні не допомагає ворогам прицілюватися. Однак ми закликаємо вас не ділитися публічно фотографіями та відео, які містять теги вашого геолокації.
Рекомендації Держспецзв’язку щодо географічного розташування:
- Не публікуйте фотографії та відео з геотегами публічно, оскільки вони можуть використовуватися для визначення вашого місцезнаходження. Іноді це може бути небезпечно.
- Категорично заборонено публікувати фотографії з географічним розташуванням українських військових і техніки – щоб ворог міг визначити їх місцезнаходження.
При необхідності контролювати визначення географічного розташування при публікації в соціальних мережах. - Щоразу, коли ви хочете «зникнути» (наприклад, коли ви виконуєте важливе завдання і вам не потрібно, щоб хтось знав, де ви знаходитесь), вимкніть телефон. Або взагалі не носити з собою.
- Під час завантаження мобільних додатків на смартфони деякі з них запитують дозвіл на доступ до географічних даних. Якщо ви вважаєте це неприйнятним, відмовтеся від встановлення таких програм.
- Ви також можете перевірити, які програми, встановлені на вашому телефоні, мають доступ до вашого місцезнаходження. При необхідності доступ до географічних місць можна відключити.