Коли я переходив на Android , то вибір смартфона був дуже складним. З iPhone все значно простіше. Є новий айфон, а є старий. Новий завжди кращий за старий і все. З Андроїдом така історія не підходить. Величезна кількість різних виробників, процесорів, пам’яті, акумуляторів, дисплеїв та камер. Все це необхідно проаналізувати та вибрати для себе найкращий пристрій. Попереднього разу вибір припав на Xiaomi . І цьому є просте пояснення – інтерфейс дуже схожий на Apple.
Тепер хочеться чогось дійсно нового і максимально функціонального. Саме тому прийнято рішення як наступний смартфон вибрати саме Samsung. Погляньмо, чому саме корейські пристрої варто зробити наступним вибором.
Режим DeX — Samsung
На смартфонах Samsung , починаючи з Galaxy S8, з’явився режим, який фактично перетворює смартфон на комп’ютер. Він називається DeX. Смартфон можна підключити проводом або бездротовим режимом до телевізора, і ви, по суті, отримаєте комп’ютер для роботи. На екрані можна переміщувати програми в окремих вікнах, як на робочому столі. Можна підключити клавіатуру з мишею до смартфону та використовувати для створення різних документів.
А найголовніше у такому режимі використання, що ваші документи будуть із вами. Так, немає проблем носити із собою завжди і скрізь ноутбук, але це не зовсім зручний варіант через габарити таких пристроїв. Навіть найменші та найлегші лептопи в будь-якому випадку більше смартфона. Для тих, хто працює і офісними документами, режим DeX буде дуже зручним для повсякденного використання.
Папка Knox на Samsung
Нещодавно ми випускали матеріал, в якому розповідали, як можна приховати або заблокувати додаток на Xiaomi . По суті це аналог захищеної папки Knox на Samsung. Але аналогом можна назвати лише у програмному сенсі. Knox має ще й апаратний захист. Під час збирання на смартфоні створюються криптографічні ключі DUHK та DRK. За допомогою яких можна визначити цілісність пристрою та отримати підтвердження, що смартфон справді зроблений Samsung. Перенести ці ключі на інший апарат неможливо.
Завдяки такому захисту дані в папці Knox дійсно знаходяться під надійним захистом, і отримати доступ до них буде, м’яко кажучи, важко. У таку папку можна помістити банківські програми та при втраті смартфона. Якщо його спробують зламати, Knox повністю заблокує її вміст. Подібний захист у наш час потрібний на всіх пристроях, адже шахраї шукають все нові та нові способи для крадіжки персональних даних та наших засобів.
Оновлення Samsung Galaxy
В той час як Айфони отримують оновлення по п’ять-шість років, Android смартфони не могли похвалитися подібними термінами. І ось 2022 року Samsung представляє новий графік оновлення своїх пристроїв. Тепер нові пристрої будуть отримувати оновлення OneUI чотири роки і оновлення безпеки п’ять років. Це більш ніж достатній термін.
Більшість користувачів змінюють смартфони через три-чотири роки. Тому Samsung зможе забезпечити оновлення більшість користувачів під час всього терміну використання. Для тих, кому цей пункт був важливим, виробник пішов назустріч. Багато хто скаже, що оновлення після кількох років зовсім уже не потрібні. Але якщо продовжувати користуватися пристроєм, то оновлення безпеки будуть критично важливі для смартфонів, щоб уникнути злому або витоку даних.
Камера на Samsung
Мій поточний Xiaomi Mi 10T Pro робить непогані знімки, але не завжди вдається зробити його з першого разу. Отримавши на деякий час у користування Galaxy S21 Ultra, я був вражений. Фото виходили з першого разу в ідеальній якості та не вимагали час на якісь налаштування. А відео стало практично таким самим плавним, як і на Айфоні. Хоча над якістю стабілізації виробнику варто ще попрацювати. Тому камери можна вважати одним із головних мотивів для покупки саме флагманів від Samsung.
Матеріали корпусу – Samsung
Цей пункт спочатку максимально суб’єктивний. Мій поточний смартфон виготовлений з металу та скла. Серія Ultra від Samsung також. За ідеєю матеріали корпусу і там, і там однакові. Але, взявши до рук обидва апарати, відчувається різниця. Начебто в Xiaomi використовуються дешевші матеріали. Насправді це важко пояснити. Тут треба саме відчути. Якщо можливо, спробуйте покрутити ці пристрої в магазині. Ви одразу відчуєте різницю.
Можливо, що так працює самонавіювання. Голова чудово розуміє, що один смартфон купувався за 40 000 грн, а другий – за 20 000. Отже, перший просто має бути кращим. Швидше за все, річ саме в цьому. Але, можливо, я такий не один, і хтось ще відчуває ті ж самі тактильні відчуття, як і я.