Статті

Названо перелік дій при втраті смартфона

Share
Час читання: 2 хв.

Як не крути, але смартфони губляться або їх можуть вкрасти. Навіть найобережніші користувачі іноді стикаються з цією проблемою. Добре, якщо телефон не дорогий чи вже старий. А якщо тільки куплений? Буде дуже шкода, щоб він зник. Щоб хоч якось захистити себе та полегшити процес пошуку втраченого пристрою, у цій статті будуть зібрані поради, що варто зробити, щоб перестрахувати себе та які дії допоможуть знайти смартфон після втрати.

Почнемо з дій, які слід зробити вже, поки не відбулася прикра ситуація. Для початку знайдіть всі коробки та інструкції по телефону, там міститься важлива інформація про пристрій, яка може допомогти в майбутньому при пошуку. Якщо ви коробку викинули або просто її немає, можна вбити в телефоні комбінацію *(#06) і переписати IMEI код, який з’явиться на екрані. Краще його записати на іншому пристрої, або взагалі в блокноті.

Якщо на смартфоні є якісь подряпини, пошкодження або інші особливості, що відрізняють його від інших, то обов’язково зробіть фото і збережіть в надійному місці. Навіть якщо особливостей немає, все одно фото будуть корисні.

Наступна дія – навколо, де можна поставити паролі, пін-коди, двофакторну авторизацію, скрізь це зробіть та увімкніть. Якщо злочинець і вміє зламувати пристрої або підбирати паролі, це займе більше часу, ніж просто взяти та розблокувати телефон. Головне самому не забути, які паролі задали. Їх також краще записати, але в такому місці, де ніхто не зможе побачити їх.

Ну і останнє, що можна зробити – завантажити програму. У iPhone такі програми вбудовані, їх не потрібно шукати, а ось на Android доведеться завантажити. Це програми, які допомагають знайти телефон у разі втрати. Їх багато, щоб обрати краще прочитати відгуки користувачів. Можуть бути багато реклами чи віруси. Краще вкотре перевірити надійність, щоб не створити ще більше проблем.

Як вчинити, якщо смартфон уже було втрачено? 

Для початку не панікуйте і подумайте, де ви були востаннє. Можна відразу зателефонувати на свій номер, тому що буває, що телефон лежить удома, а ви не бачите де. Якщо це не так, то підіть довкола, де були за день. Можливо, він десь лежить і чекає на вас. Паралельно, для надійності змініть паролі навколо, де можливо дистанційно. Заблокуйте банківські картки, тому що якщо телефон у шахраїв у руках, то є великий шанс, що кошти будуть вкрадені, а навіщо вам ще й такі втрати. Сім карток також можна заблокувати або випустити нову у оператора, але це варто робити, якщо ви точно переконані, що смартфона ніде немає.

Наступним кроком буде звернення до поліції. Там треба буде написати заяву, в якій усе розповісти. Далі чекати на результат. Усі ми знаємо, що поліція не дуже хоче займатися такими справами, тож слід провести ще й власне розслідування. Зайти на дошки оголошень та перевірити чи не виставив хтось ваш телефон на продаж. Шахраї часто роблять такі дії, тому що хочуть якнайшвидше заробити грошей. Якщо там не було знайдено ваш телефон, то ще можна поїхати всіма майстернями та ломбардами міста. Це ще швидший спосіб для зловмисників врятувати хоча б трохи за знахідку. Цілком можливо, що таким шляхом телефон справді можна буде повернути.

Це короткий, але важливий перелік того, що можна зробити при втраті пристрою та які дії покращать захист телефону від крадіжки. Виконайте все необхідне, щоб потім було легко знайти пристрій.

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
Tags: поради
  • Останні записи

    Марк Цукерберг розкритикував Apple: “Їхні інновації залишились у минулому”

    Генеральний директор Meta Марк Цукерберг взяв участь у подкасті Джо Рогана "The Joe Rogan Experience",…

    11.01.2025

    Neuralink продовжує прогресувати: імплант вживили третьому пацієнту

    Компанія Neuralink імплантувала свій чип уже третьому пацієнту. Про це повідомив американський підприємець Ілон Маск…

    11.01.2025

    Штучний інтелект може замінити до 50% працівників великих компаній

    Майже половина роботодавців планує скоротити штат співробітників у найближчі п'ять років завдяки автоматизації завдань за…

    10.01.2025

    Складено рейтинг трьох найкращих дешевих смартфонів 2025 року

    Наша редакція склала добірку з трьох найкращих смартфонів, вартість яких нижче 10 тис. гривень. Що…

    10.01.2025

    AirPods лякають власників дивними звуками, навіть коли не використовуються

    Власники AirPods Pro 2 зіткнулися з несподіваною особливістю роботи своїх навушників, яка може викликати подив…

    10.01.2025

    Найочікуваніші новинки Apple в 2025 році: 5 пристроїв, які здивують

    2025 рік тільки розпочався, але, за прогнозами інсайдерів, вже в найближчі місяці Apple представить нові…

    10.01.2025