Цього тижня глава оборонного відомства О.Рєзнік повідомив про постачання в Україну першої партії американських ракетних систем HIMARS. Напередодні у Facebook з’явився відеоролик, на якому відображено їхнє перше використання у реальному бою.
Ближче до вечора Сухопутні Сили ЗСУ оприлюднили відеоролик, в якому наочно показується технологічна перевага американських систем над РСЗВ радянських часів. «Гради», що перебувають на озброєнні української та російської армії, дозволяють завдавати ударів по наземних цілях за допомогою НУРСів. Йдеться про некеровані ракетні снаряди, що розлітаються на велику площу.
На відміну від радянських РСЗВ у HIMARS використовуються високоточні ракети із системою наведення. Для ударів по наземних цілях вони спираються дані GPS. На наведеному нижче відеоролику видно, як працюють радянські реактивні системи та HIMARS в Афганістані.
Ще однією незаперечною перевагою американської системи є дальність поразки. З використанням звичайних керованих ракет вона становить 84 км. Для порівняння: “Град” б’є на відстань 42 км. З «Урагану» можна вражати цілі з відривом 35,8 км. Таким чином, HIMARS можуть завдавати високоточних ударів, залишаючись при цьому в недосяжності для реактивних систем окупанта. У разі використання ракет ATACMS комплекс HIMARS може вражати цілі з відривом 300 км. На жаль, постачати такі ракети в Україну оборонне відомство США не поспішає.
Повідомляється, що компанія Apple готується представити нову модель у своїй наступній лінійці iPhone під назвою…
Любителі Apple з нетерпінням чекають на презентацію iPhone 17, яка, найімовірніше, відбудеться у вересні 2025…
Rogbid SR08 Ultra вирізняється з-поміж аналогів завдяки вбудованому OLED-дисплею, який дає змогу користувачам легко відстежувати…
Згідно з останнім випуском розсилки Марка Гурмана Power On, Apple працює над повністю переробленою Magic…
Згідно з інформацією відомого інсайдера і кореспондента Bloomberg Марка Гурмана, Apple розробляє свій перший складаний…
Відомий інсайдер Джез Корден з Windows Central повідомив про зміну стратегії Microsoft щодо ексклюзивних ігор…