Статті

Чим відрізняються MLRS та HIMARS

Share

За час війни не тільки українська армія зіткнулась з номенклатурними назвами нового озброєння, що передають нам союзники. Звичайні українці також отримали дозу нових знань, назв та народних уподобань в озброєнні. Тому потрібно пояснити, в чому ж різниця між MLRS та HIMARS.

Якщо коротко, то обидві американські системи в номінальному визначенні – звичайні реактивні системи залпового вогню. Так, MLRS та HIMARS – це РСЗВ, схожі до радянських БМ-21 «Град», БМ-27 «Ураган» чи БМ-30 «Смерч», до назв яких усі звикли. Але вони трохи відрізняються як від звичних РСЗВ, так і між собою. Давайте розберемось з відмінностями раз і назавжди.

На фото – система MLRS (англ. Multiple Launch Rocket System) М270 на гусеничній базі БМП «Бредлі», яка має два окремих пускових контейнери та відповідно до компоновки ракет – різну їх кількість, дальність та спроможності ураження ворога. Кожен контейнер може бути споряджений шістьма або однією ракетою. Така РСЗВ є універсальною у використанні.

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

Менші за класом ракети можуть мати касетну частину (максимальна дальність 32, 45 та 70 кілометрів). А найпотужніша ракета ATACMS летітиме до 300 кілометрів.

Довідково. Нині ми отримали вже декілька MLRS та ракети меншої дальності. Про це заявив Міністр оборони України Олексій Резніков у своєму Твіттері.

Головна особливість системи HIMARS (англ. High Mobility Artillery Rocket System) – її мобільність. М142 отримала вже колісну базу, меншу масу та все таку ж універсальність. Комплект ракет для пускового контейнера такий же як для MLRS. Тобто можливий запуск одної ракети ATACMS з дальністю в 300 кілометрів або 6 ракет із дальністю до 70 кілометрів.

У реаліях нашої війни ми будемо отримувати обидві системи – MLRS та HIMARS із ракетами для дальності до 70 кілометрів. Як вже згадувалося вище, основні відмінності – це база шасі та кількість пускових контейнерів. Система MLRS на гусеничній базі з двома контейнерами, а HIMARS – на колісній базі з одним контейнером.

Для активного знищення російської армії, штабів, пунктів управління, логістичних сполучень та живої сили на великих відстанях – це ідеальна заміна системам «Смерч» та «Ураган».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Скарбик Павло

Закінчив ТНТУ, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, нові медіа, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Головний редактор iTechua.com. Дякую, що читаєте нас. Є питання, пропозиція або щось цікаве? Пишіть на skarbykdj@gmail.com

Опублікував
Скарбик Павло
  • Останні записи

    “Google Карти” не впізнати: глобальний редизайн поширюється на смартфони

    Компанія Google розпочала велике тестування нового дизайну свого сервісу Maps. На даному етапі побачити його…

    04.05.2024

    Microsoft поставила на паузу оновлення ШІ Copilot для Windows 11

    Microsoft тимчасово припиняє публічне тестування нових функцій Copilot, свого ШІ -асистента, інтегрованого в Windows 11.…

    04.05.2024

    Чутки: Huawei розробляє свій аналог процесора Apple M2

    У китайській соцмережі Weibo з'явилася публікація з описом ще не анонсованого процесора Kirin для платформи…

    04.05.2024

    Антимонопольна справа Google завершено: пошуковому гіганту загрожують санкції

    Історичний антимонопольний процес у справі Google завершено, і судді Аміт Мехте має вирішити долю домінування…

    04.05.2024

    Представлений доступний смарт-годинник Amazfit Bip 5 Unity з величезним екраном і сталевим корпусом

    Бренд-партнер Xiaomi, Huami, щойно представив новий розумний годинник - Amazfit Bip 5 Unity. Це прокачана…

    04.05.2024

    Прототип Xiaomi 15 із чіпом Snapdragon 8 Gen 4 показали на відео

    Днями у мережі з'явилася інформація, що Xiaomi отримала ексклюзивні права на випуск першого у світі…

    04.05.2024