Статті

Названо головні недоліки Windows 10 та 11

Share
Час читання: 2 хв.

Експерт розповів, чим багатьом користувачам не подобаються 10-та та 11-та версії Windows. Таких мінусів чимало.

Багато хто з нас стикався з глюками на Windows. Однак насправді їх буває більше, ніж ви вважаєте. І ось основні їх різновиди.

  1. Проблеми з драйверами. Через це ви, наприклад, можете зіткнутися з «синім екраном смерті». Крім того, при встановленні операційної системи на новий ноутбук з Intel Core 11 покоління установник не бачить SSD. І це не помилка – так спеціально зробив виробник Intel. Також після переустановки WIndows можна виявити в диспетчері пристроїв довгий список невідомих пристроїв, а шукати драйвери потрібно самостійно.
  1. Дизайн програм. Зовнішній вигляд планувальника завдань, монітора ресурсів та інших утиліт залишається тим самим, що й 10 років тому. Причому навіть у Windows 11.

Що ж до оновленої «Панелі управління», то вона стала максимально незрозумілою. Половина налаштувань була перенесена в нові параметри, а половина залишилася в панелі управління.

  1. Масштабування. По суті користувачі сучасних комп’ютерів мають вибір: встановити масштаб на 100 відсотків, але з дрібним шрифтом або більше, але з розпливчастим текстом. Правда, щоб вирішити цю проблему, потрібно самостійно встановити цей параметр у «Додаткових параметрах масштабування», а потім перейти в систему.

  1. Оновлення. Нерідко з’являються новини про те, що після встановлення чергового оновлення у користувачів виникли проблеми з браузерами, різними програмами та ін.
  1. Занадто багато свободи. Наприклад, звичайний користувач може випадково видалити системний файл або встановити програму – “чистильник” реєстру, щоб зробити це автоматично. Це одна з причин, чому Windows так багато проблем.
  1. Телеметрія та стеження.  Через це доводиться встановлювати сторонні програми, щоб блокувати стеження та збирання даних.
  1. Реклама, нав’язування софту. З цим ви зіткнетеся відразу ж після встановлення Windows 10. Видаляти цей софт доведеться вручну.
  1. Уповільнення роботи та ізоляція ядра. В останніх версіях на 20-30 відсотків знижується швидкість роботи системи. Відбувається це рахунок функції «Ізоляція ядра», завдяки якій забезпечується додаткова безпека.
Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    Прогнози на 2025 рік: 5 змін у світі технологій і соціальної сфери

    А ви колись замислювалися, як саме зараз користуєтеся технологіями? От спробуйте подумки пригадати. Це важливо,…

    23.12.2024

    iPhone 18 Pro стане конкурентом професійних фотоапаратів

    Наразі всі "прошки" від iPhone 14 до iPhone 16 Pro мають фіксовану діафрагму з апертурою…

    23.12.2024

    3 причини, чому варто вимикати Wi-Fi на смартфоні на ніч

    Багато людей не вимикають Wi-Fi на смартфоні на ніч, і, чесно кажучи, це не найкраща…

    23.12.2024

    AirPods стали основним джерелом рекордного прибутку для Apple

    Четвертий рік поспіль виручка від продажів AirPods від Apple перевищує 18 млрд доларів щорічно. Що…

    23.12.2024

    Android 16 обіцяє революцію в керуванні повідомленнями

    Якщо вам набрид постійний потік повідомлень на Android, то, здається, Google працює над тим, щоб…

    23.12.2024

    Новий iPad з iPadOS 18.3 з’явиться навесні 2025 року

    Apple планує випустити iPad 11 базового сегмента навесні, а на пристроях, які поставлятимуться, буде попередньо…

    23.12.2024