Час читання: 3 хв.Реліз дебютних моделей Mac із чіпом M1 відбувся майже два роки тому. Цього місяця Apple представила MacBook Air та Pro, оснащені процесором M2. Хоча дизайн ноутбуків залишився незмінним, є безліч змін усередині пристроїв. Розбираємо відмінності між поколіннями та з’ясовуємо, чи варто апгрейд своїх грошей.
Основні характеристики
Обидва чіпсети мають 8-ядерний CPU, в якому по чотири продуктивні та енергоефективні ядра. Однак нова SoC побудована за покращеним 5-нм техпроцесом і вміщує 20 млрд транзисторів – на 20% більше, ніж у M1. M2 додав і щодо графічної підсистеми: попередник міг запропонувати 7-ядерний GPU, тоді як у другому поколінні доступні 8 або 10 графічних ядер на вибір.
Як заявляють інженери Купертіно, виграш за швидкодією вагомий. При тому ж енергоспоживання M2 випереджає M1 на 18% CPU, а по GPU – на 25%. Якщо використовувати повну потужність, приріст становить 35%. Прокачали і модуль Neural Engine: обчислення нейронних мереж виконуються на 40% швидше.
Пам’ять та інші фішки
Apple M2 підтримує до 24 ГБ оперативної пам’яті LPDDR5, а ось M1 обмежений об’ємом 16 ГБ. Різниця помітна при багатозадачності та виконанні процесів, вимогливих до ОЗУ. Швидкість звернення до неї також підвищили: у M2 пропускна спроможність пам’яті досягає 100 ГБ/с — на 50% більше, ніж у попередньої платформи.
Ще одна фішка М2 – виділений блок, який відповідає за кодування відео за стандартами H.264, HEVC, ProRes та ProRes RAW. Він значно прискорює монтаж та обробку роликів у цих популярних кодеках. Двигун дозволяє відтворювати до 11 потоків роздільною здатністю 4К і до двох потоків 8K. Крім того, конвертація контенту в ProRes прискорилася майже втричі.
В актуальному MacBook Pro 13″ покращили якість динаміків та мікрофонів. Саунд-продюсерів також порадує підтримка чіпсетом M2 навушників з високим імпедансом. Злегка підвищилася і потужність зарядки: 67 Вт проти 61 Вт у моделі на M1.
Тести
Згідно з вимірами Geekbench Apple M2 набирає 1919 балів в одноядерному тесті і 8928 балів в багатоядерному. Результати M1 – 1720 та 7474 відповідно. Іншими словами, в однопотоковому режимі у новинки 12-процентний приріст, а в багатопотоковому – 19-процентний.
У графічному бенчмарку Metal свіжий чіп демонструє 50-відсоткову перевагу над M1: 30 627 балів проти 20 400. Apple також повідомляє, що M2 на 40% швидше при роботі з RAW-зображеннями в Affinity Photo.
Висновки
Загалом не можна сказати, що нові MacBook із чіпом M2 пропонують радикальні покращення порівняно з M1. Здебільшого вони помітні у вузькоспеціалізованих професійних завданнях, тоді як звичайний користувач навряд чи помітить зміни. При цьому різниця у ціні становить близько 200 доларів.
Найбільший приріст за всіма параметрами можна відчути, якщо оновитись зі старих моделей Mac на процесорах Intel. В іншому ж MacBook Air (M1) з 16 ГБ ОЗП і 512 ГБ SSD впорається з більшістю сценаріїв не гірше за новинки.