З приходом літньої спеки висока температура навколишнього повітря починає негативно діяти не тільки на людей, а й на наших електронних помічників, тому що при вищій температурі відводити тепло від електронного приладу значно важче, і тому у багатьох виникає питання – як охолодити телефон у спеку.
Якщо взимку, або при температурі навколишнього повітря до сімнадцяти-вісімнадцяти градусів цельсію ви ніяк не помічали, що ваш телефон у процесі роботи виділяє тепло, то зараз, з приходом справжньої літньої спеки, це стало дуже помітно. Найчастіше нагрівання смартфона можна помітити під час зарядки, граючи в ігри з тривимірною графікою, довго залипаючи у соцмережах або переглядаючи відео на YouTube. Це відбувається через те, що процесор вашого смартфона, виконуючи поставлені завдання, не всю енергію використовує для того, щоб проводити розрахунки. Значна її частина йде у навколишню атмосферу як тепла від нагріву процесора, екрана та інших модулів телефону. І тут варто розуміти, що якщо ваш комп’ютер, який виконує приблизно ті ж завдання, що і смартфон може відводити від себе тепло примусовим обдуванням вентиляторами, то телефон такої можливості немає. Все тепло, яке він виділяє, має якось розсіюватися природним чином.
Експерти дізнавалися, чому перегрів смартфона може бути дуже небезпечним для вашого пристрою, що відбувається зі смартфоном під час перегріву. Також ми розглянемо, як уникнути перегріву смартфона і що робити, якщо він уже стався.
При перегріві у багатьох відразу з’являється в голові аналогія з тепловим ударом у людини. Та й принцип цих процесів приблизно той же: і організм, і смартфон можуть не встигати відводити тепло, а іноді навіть отримують його ззовні, від сонця. Через це настають дуже неприємні наслідки.
Сильний перегрів смартфона від навколишнього повітря і сонячних променів, що палять, може призвести до пошкодження мікроелектронних компонентів, а в деяких випадках і до самозаймання пристрою, що супроводжується “ефектним” вибухом акумулятора.
Просто запам’ятайте: пряме сонячне проміння – найлютіший ворог вашого електронного пристрою.
У переважній більшості випадків у наших смартфонах використовуються літій-іонні та літій-полімерні акумуляторні батареї. Ці батареї хороші всім: у них відмінна ємність, їм можна надавати будь-які форми, у тому числі плоскі, для телефону. Але одна неприємна особливість у них є. Вони “люблять” здуватися, а іноді й самозаймаються від високих температур під прямим сонячним промінням.
Особливо це відбувається на повністю заряджених телефонах. Це відбувається через закипання електроліту батареї, розрив герметичної оболонки батареї і вступ у реакцію літію з вологою повітря. Трапляються такі загоряння досить рідко, але ризикувати та залишати телефон під сонцем не варто.
Тим більше, пам’ятайте, що спека може і не вбити ваш акумулятор відразу, з ефектним салютом, а добивати його поступово, сильно знижуючи ємність акумулятора. Ви могли помітити, що і заряджається смартфон у спеку довше, щоб не перегрівати батарею.
Можливо, ви помічали, що смартфон на жарі починає працювати повільніше, а іноді й підлагоджує. Це не якісь “глюки”, а процес, який називається “тротлінг”. За допомогою нього ваш смартфон захищається від перегріву, знижуючи власну продуктивність. Цим самим він зменшує кількість тепла, що виділяється.
Щоб допомогти своєму телефону краще впоратися зі спекою, постарайтеся:
Коли телефон починає перегріватися, ви і самі зможете помітити по “лагах” і “гальмах”. Особливо це помітно на старих смартфонах, з не дуже енергоефективними процесорами. У такому разі просто дайте смартфону “відпочити” у тіні 5-10 хвилин. Інакше можна пошкодити деталі смартфона.
За більш високих температур ймовірність перегріву смартфона сильно зростає. Щоб уникнути перегріву необхідно дотримуватися низки правил:
Якщо ваш телефон вже такий гарячий, що його важко тримати – насамперед вимкніть його, або хоча б заблокуйте, якщо чекаєте на важливий дзвінок. Намагайтеся не використовувати його без гострої необхідності та не вмикайте екран, щоб він не зіпсувався. Зніміть з нього весь “одяг” у вигляді чохлів. Покладіть смартфон у тінь, та забезпечте його обдувши повітрям. Тільки не кладіть телефон у холодильник: контраст температур може зашкодити вашому пристрої.
Нещодавно стали відомі нові факти про фішингову кампанію, націлену на розробників розширень для браузера Chrome.…
Початок 2025 року для OpenAI почався не найкращим чином - компанія зіткнулася з кількома серйозними…
Компанія xAI Ілона Маска випустила безкоштовний застосунок чат-бота Grok для iOS, який раніше був доступний…
Meta змінила правила модерації контенту, дозволивши звинувачення у психічних розладах на основі сексуальної орієнтації чи…
На щорічній конференції CES бренди презентують не лише очікувані новинки, а й експериментальні пристрої, які…
Розробники бенчмарка AnTuTu вивчили параметри смартфонів у четвертому кварталі 2024 року і склали статистику за…