Функції iOS 16, які Apple вкрала у Android

Реклама

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 3 хв.

Складно уявити схожу на Android операційну систему, ніж iOS. Хоч як це дивно, але вже для всіх стало об’єктивним фактом, що Apple явно надихається мобільною платформою Google та її ітераціями від сторонніх виробників смартфонів. Остаточно це стало зрозуміло цього року, коли Купертіно представили iOS 16. Настільки не самобутніх оновлень iOS ще не бачила ніколи. Представляємо вашій увазі 5 аргументів на користь того, що у Apple закінчилися ідеї, і тепер вона краде їх у Android.

Віджети на екрані блокування

Найбанальніший доказ того, що Apple давно «палить» за Android, це, звичайно, віджети на екрані блокування. Найсмішніше в цій ситуації навіть не факт копіювання, а спроба відродження фактично мертвої функції. Адже виробники Android-смартфонів, які так активно використовували цю фішку в минулому, здебільшого вже відмовилися від віджетів у цій частині системи за непотрібністю. Адже вона лише навантажує систему без видимої користі.

Реклама

Ну, подумайте самі, скільки часу користувач проводить на екрані блокування ? Насправді небагато, та й то лише для того, щоб ознайомитись із повідомленнями. Єдина цінна фішка віджетів на екрані блокування – це Live Activities , яка дозволить стежити за прогресом якоїсь події: контролювати маршрут таксі або реально бачити рахунок на матчі, який ви не. Можете подивитися на живу.

Розпізнавання тексту на фото

Функція розпізнавання тексту на фотографіях, яка з’явилася на iOS ще минулого року, а цього Apple її сильно проапгрейдила. Наприклад, тепер Айфони можуть розпізнавати текст російською та українською мовами, розуміють різні величини та можуть конвертувати їх в інші натисканням лише однієї кнопки. Начебто класно та зручно. Ось тільки на Android ця фішка є вже давно. Причому вбудована вона більш адекватні системні розділи.

На Android розпізнавання тексту на фото є і голосові асистенти, і програма Google Фото, яка доступна в тому числі на iOS. Тільки там механізм розпізнавання реалізований набагато краще і пропонує ширші можливості для взаємодії. Тобто фактично Apple пропонує своїм користувачам те, що було у користувачів Android ще кілька років тому, але більш обмеженому вигляді, та ще й з прив’язкою до системи. Зрештою, та ж Аліса, Google Асистент або Google Фото роблять те ж саме, але незалежно.

Тактильний відгук клавіатури на iPhone

Тактильна віддача при наборі тексту на клавіатурі це взагалі сміх. Не те, щоб мене веселила сама функція. Просто смішно через те, що на iOS і цього раніше не було. Мабуть, у Купертіно зовсім не знали, чим здивувати своїх користувачів, тому вирішили, що треба додати навіть таку дрібницю. Ну а що? Нехай буде, як кажуть. Адже це теж нововведення. А якої якості та корисності вони повинні бути, ніде і ніким не обумовлювалося.

Відверто кажучи, було дивно, що на iOS раніше не було тактильної віддачі клавіатури. І це при тому, що у всіх iPhone сьогодні встановлений датчик Taptic Engine , який генерує дуже м’яку і приємну вібрацію, яка набагато елегантніше «віддає» в руку, ніж звичайний вібромоторчик у більшості Android-смартфонів . Віддача не включена за замовчуванням, а вимагає примусової активації, щоб ті, кому реально потрібна, могли включити її самостійно.

Загальні альбоми на iOS

Нарешті Apple здогадалася, що фотографії потрібні для того, щоб ділитися ними та спогадами, пов’язаними з подіями, на честь яких вони були створені. Тому, починаючи з iOS 16, у користувачів буде можливість створювати спільні альбоми в iCloud, доступ до яких буде відразу у кількох людей. Але це не найголовніше. Набагато важливіше те, що ці альбоми зможуть автоматично поповнюватися, новими фото, якщо ви увімкнете потрібні налаштування.

Загальні альбоми потрібні для того, щоб надати доступ до фотографій користувачам, які не входять до вашого сімейного облікового запису. Допустимо, ви сходили на вечірку, і тепер хочете поділитися знімками, які наробили, з рештою. Логічно, що перекидати всім і кожному партію фотографій (особливо якщо просять скинути у вихідній якості) незручно. Куди простіше зібрати окремий альбом із фотками та надати посилання, яке вестиме лише до них.

Як не дивно, але Android і ця функція була доступна вже давно. Складається повне враження, що Apple просто зібрала найдавніші функції та впровадила їх у iOS під виглядом чогось нового, сподіваючись, що ніхто вже не згадає, що і це – як у Сімпсонах – вже колись було. Але, як би там не було, користувачі від цього тільки купують. Адже користуватися iOS з такими нововведеннями, нехай і вкраденими, буде лише зручніше.

Прийом платежів Айфоном

Прийом платежів Айфоном — це функція, яку чомусь майже ніхто не згадує. Але за фактом і вона також злизана на Android. А не згадують про неї тому, що за фактом представлена ​​вона була лише на обмеженій кількості пристроїв. Здебільшого такою фішкою користувалася Samsung, дозволяючи власникам фірмових смартфонів приймати платежі, просто прикладаючи карту до їх задньої частини через Samsung Pay.

По суті, функція дуже хороша та зручна. Завдяки ній можна не користуватися терміналом, тому що NFC працює в обидві сторони. Досить просто підключити еквайринг, запустити програму для прийому платежів та приймати оплату за будь-які товари та послуги хоч карткою, хоч безконтактним способом смартфоном. Однак у випадку з Apple чомусь ніхто навіть не згадав, що це не її власна вигадка.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ