Статті

Як влаштуватись в ІТ без досвіду в період війни

Share
Час читання: 4 хв.

На четвертий місяць повномасштабного вторгнення російських військ в Україну бізнеси та підприємства поступово оговтуються від критичних змін і нарощують звичні оберти виробництва. ІТ-сфера, як галузь, що виявилася достатньо стійкою, навіть відчуває дефіцит кваліфікованих кадрів. На це є декілька причин:

  • За опитуванням асоціації ІТ Ukraine 3% співробітників ІТ-компаній пішли до лав ЗСУ, інші (і їх кількість неможливо підрахувати) – вступили до ТрО ЗСУ.
  • За даними аналізу Єльської школи менеджменту діяльність в Росії повністю, або частково зупинили близько 1000 компаній, серед них є і такі гіганти, як UBER, Grammarly, Nokia, Fortinex, Vodaphone. Вони, та інші технологічні компанії підтримують український ІТ-сектор, тому наші фахівці отримають неабияку перевагу на світовому ринку.
  • Український офлайн-бізнес, що вижив під час карантину та робив спроби налагодити роботу, після розв’язання війни остаточно зрозумів важливість онлайн-присутності. І це дає додатковий аутсорс-попит від тих підприємств, які раніше не потребували послуг від ІТ-компаній.

Статистика порталу Джинні за квітень вказує на зростання кількості вакансій: 20000 спеціалістів наразі потребує українська ІТ-індустрія. До лютневих 27 000 пропозицій ще далеко, але компанії впевнено просуваються до цієї позначки. Понад усе відчувається нестача:

  • Data Science
  • Data Engineers
  • Python
  • Project Managers
  • DevOps Engineers

Щоб поповнити дефіцит кадрів, а також надати усім охочим можливість долучитись до ІТ-сфери, багато компаній, як і напередодні війни, пропонують цікаві навчальні програми.

Трохи про переваги стажування в ІТ сфері:

  • Отримання реального досвіду та професійних навичок, що допомагає будувати кар’єру.
  • Цікаві знайомства з кваліфікованими спеціалістами та занурення у робочі процеси.
  • Вивчення не теперішніх, а майбутніх технологій.
  • Спілкування з ментором протягом стажування дає багато профітів: від розкриття власного потенціалу до визначення своїх софт та хард скіллз.
  • Отримання цінних контактів та рекомендацій для майбутнього працевлаштування.

Стажування в ІТ сфері у 2022: що пропонують компанії

Computools – міжнародна компанія, яка займається розробкою продуктів, послуг та рішень для підприємств різної величини. Пропонує студентам технічних спеціальностей отримати свій перший досвід у сфері ІТ і стати справжніми експертами в одному з обраних напрямків: Node.JS, Angular або Golang.

Що очікує на студента?

Віддалене або офісне стажування в ІТ протягом 1-3 місяців. Зустрічі з ментором 1 на 1 для обговорення досягнень та індивідуального плану розвитку. Успішних випускників очікує фінансовий бонус та можливість стати частиною команди.

Вимоги для участі:

  • рівень англійської не нижче Intermediate;
  • необхідна теоретична база (відповідно до обраної спеціальності);
  • можливість приділяти роботі над проектом від 4 до 8 годин;
  • місто: Запоріжжя, Дніпро, Київ.

GlobalLogic – розробник цифрових продуктів. Відкриває для студентів останніх курсів технічних спеціальностей шлях в ІТ через GL Trainee Program за напрямками: DevOps, Java, Embedded C, C/C++, Automating Testing, Manual Testing, JavaScript.

Що очікує на студента?

Компанія пропонує інструменти для поглиблення теоретичних знань та роботу з реальним комерційним проектом протягом 3-х місяців. Після успішного завершення стажування, студент отримує можливість співпрацювати з компанією на постійній основі.

Вимоги для участі: 

  • технічна освіта (бакалавр, спеціаліст, магістр);
  • базові знання (залежать від обраної програми);
  • англійська мова Intermediate і вище;
  • наявність власних проектів – буде плюсом!

Щоб подати заявку на це стажування в ІТ, відправляйте резюме на відкриті trainee-вакансії компанії.

EPAM – міжнародна компанія, що має філіали більш ніж у 35 країнах світу, займається розробкою та впровадженням програмного забезпечення. У червні-липні має заплановані стажування за напрямами: Software Functional Testing, DevOps, Test Automation, .Net, Java, Performance Analysis.

Що очікує на студента?

До зовнішнього 3-х місячного курсу можуть долучитись студенти з будь-якої точки світу. Але запрошення у Лабораторію до проектної роботи отримують лише ті, хто вдало закінчив онлайн-курси і має змогу відвідувати Лабу, оскільки проектне навчання передбачає офлайн-зайнятість до 40 годин на тиждень. В ЕРАМ зауважують, що 95% випускників успішно проходять співбесіду та долучаються до компанії вже через 2-6 місяців проектної роботи.

Вимоги для участі:

  • тест рівня англійської;
  • технічний тест;
  • Опитування.

DataArt – ще одна міжнародна компанія, яка розробляє програмне забезпечення і опікується навчанням студентів. За час існування програми для практикантів понад 400 інтернів вже стали співробітниками компанії.

Що очікує на студента?

Робота з реальними проектами і винагорода у вигляді стипендії.

Вимоги для участі:

  • долучитись до стажування мають змогу студенти старших курсів, а також аспіранти і випускники, бажана технічна спеціальність, та це не обов’язкова вимога;
  • розмовна англійська (перевіряється на співбесіді);
  • теоретичні знання з обраної технології (перевіряються тестом).

Актуальні програми стажування не висвітлюються на сайті, щоб дізнатись про них, необхідно надіслати резюме у довільній формі рекрутеру компанії.

SoftServe – компанія надає консультаційні послуги та працює у сфері розробки програмного забезпечення. З 2006 року заснувала свій університет і має безліч цікавих навчальних проектів. Наразі відбувається набір студентів за технологіями: Rubi, DB Developer, Test Automation Engineer with Java, Golang Developer.

Що очікує на студента?

3 місяці практичного досвіду на реальному проекті за підтримки ментора. Speaking English Club та онлайн-курси англійської. Доступ до додаткових курсів для можливості навчання у зручному темпі. Співбесіда з можливим подальшим працевлаштуванням для успішних випускників.

Вимоги для участі:

  • базові знання з обраної технології;
  • англійська на рівні Intermediate і вище;
  • успішне проходження технічного тесту чи виправлення помилок в коді проекту на GitHab (в залежності від обраного напрямку);
  • можливість навчатись 6-8 годин на день.

Не відкладайте думки про стажування, якщо вже замислились над цим, адже найбільший зріст відбувається у кризових ситуаціях!

Авторка: 

Тетяна Дубич працює спеціалістом з маркетингу в IT-компанії Computools. У вільний час вона ділиться своїми знаннями в сфері IT з різними українськими інтернет-виданнями та захоплюється вивченням усього нового зі світу технологій.

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
  • Останні записи

    Інсайдер розкрив нові деталі дизайну Samsung Galaxy S25 Ultra

    Техноблогер Ice Universe, який зарекомендував себе як надійне джерело інсайдерських даних, розповів про важливу особливість…

    18.12.2024

    Vodafone підвищує тарифи: шість популярних планів дорожчають

    З цього місяця Vodafone вирішив трохи підняти ціни для абонентів шести тарифних планів, але замість…

    18.12.2024

    Microsoft: Google Chrome лідирує серед браузерів на Windows

    Глава корпорації Microsoft Сатья Наделла у своєму виступі в YouTube-подкасті Bg2 Pod зазначив, що Google…

    18.12.2024

    iPhone 15 Pro і Pro Max перегріваються при використанні функцій Apple Intelligence

    12 грудня Apple випустила стабільну версію iOS 18.2, яка подарувала користувачам нові ШІ-функції Apple Intelligence.…

    18.12.2024

    Названо колір Galaxy S25 Ultra який стане найпопулярнішим

    Samsung готується представити Galaxy S25 Ultra у січні 2025 року на масштабному заході Unpacked, який…

    18.12.2024

    Наступний Galaxy Z Fold може отримати стилус S Pen з власним живленням

    Samsung намагається зробити свої складні пристрої тоншими, щоб конкурувати з такими брендами, як Google, Huawei…

    18.12.2024