Час читання: 3 хв.Цього тижня Xiaomi відзвітувала про перше за багато років падіння продажів смартфонів і, як наслідок, прибутку. Вона впала більше ніж на половину — аж на 52,9%. Це неймовірний удар, який відкинув компанію назад. Як причини зниження продажів Xiaomi називає проблеми з логістикою та різке зниження попиту через світову гіперінфляцію та валютні стрибки. Проте висока ймовірність, що китайці просто хочуть під шумок того, що відбувається, приховати свої реальні проблеми, яких у них досить багато.
Зниження продажів смартфонів Xiaomi – це об’єктивний результат, якого слід очікувати вже давно. Просто довгий час компанія намагалася виїжджати на заробленому авторитеті, якого справді мала з надлишком, і існуючі проблеми не виглядали як щось серйозне. Але чи доступний ресурс авторитетності почав вичерпуватися, чи користувачі просто прозріли, але результат, який ми можемо спостерігати, носить об’єктивно негативний характер.
Проблеми смартфонів Xiaomi
Насправді, якщо говорити глобально, смартфони Xiaomi стали менш цікавими. Ні, не через використання посередніх технологій. Тут якраз до компанії претензій немає. Вона щорічно випускає десятки апаратів, у тому числі відверто недорогих, які пропонують споживачам одні із найкращих на ринку технічних поєднань. Але практика показала, що на цьому виїхати неможливо.
Давайте спробуємо розбити глобальну причину невдач Xiaomi на складові і розберемося, що ж призвело компанію до падіння продажів своїх смартфонів:
- По-перше, це підвищення цін. Загалом за рік середня ціна смартфона Xiaomi зросла майже на 15%. Навіть якщо залишити осторонь раціональність такого підходу, подорожчання незмінно призведе до розбещення частки покупців.
- По-друге, програмне забезпечення смартфонів Xiaomi залишає бажати кращого. Незважаючи на спробу компанії виправити проблеми в MIUI 12.5 Enhanced, на практиці це мало що дало, і оболонка, як і раніше, залишається дуже проблемною.
- По-третє, Xiaomi не найкраще підтримує свої смартфони після продажу. Крім того, що компанія може дозволити собі просто припинити оновлювати ще не старий апарат, вона оновлює їх не довше за три роки, тоді як інші вже перейшли на 4- і навіть 5-річний цикл підтримки.
Будемо об’єктивними, у Xiaomi є кілька реально класних смартфонів . Ось вони: Redmi Note 11 Pro, Redmi 10C, Poco M4 Pro 5G, Xiaomi 11T Pro, Xiaomi 11 Ultra, BlackShark 4S Pro.
Кожен із цих апаратів гарний по-своєму. Один – швидкою зарядкою , інший – крутою камерою , третій – високою продуктивністю. Проте всі вони страждають від трьох проблем, що ми описали вище: посередня підтримка, висока ціна, яка вже не дозволяє називати апарати Xiaomi топом за свої гроші, а також проблеми в роботі прошивки MIUI , на базі якої вони працюють.
Споживачі справді більше не хочуть купувати смартфони Xiaomi . Звичайно, вони не відмовляються від них масово. Але зниження їхньої популярності очевидне, і його складно заперечити. Візьміть хоча б наш ринок, який цілком можна вважати лакмусового папірця через його характер, що розвивається, і високого попиту в основному на недорогі моделі смартфонів. Тут продаж апаратів Xiaomi почали знижуватися ще на початку року, тому що повістку у китайців оперативно перехопила Samsung.
Що краще: Samsung чи Xiaomi
Чим такі хороші китайські смартфони? Ну причин для цього вистачає. Причому вони лежать буквально на поверхні, адже за фактом є проблемами, які є у Xiaomi, тільки навпаки.
Щодо підтримки до Samsung претензій теж немає. Мало того, що компанія серед перших випускає оновлення безпеки для своїх смартфонів , так ще й не дозволяє собі просто так припиняти їх підтримку. Усі апарати, які випускає південнокорейський бренд, підтримуватимуться протягом усього терміну, який їм відведено. Причому відомо про це, як правило, стає відразу після релізу.
Те саме стосується термінів програмної підтримки . Рік тому Samsung вирішила першою на ринку продовжити період, протягом якого вона оновлюватиме свої смартфони. В результаті більшість апаратів отримали за однією новою версією Android плюсом. Але цього року корейці пішли ще далі і оголосили про те, що оновлюватимуть нові смартфони не 4, а 5 років. І ви ще питаєте, чому Samsung, а не Xiaomi?
View Comments
Митник лайно собаче
Також багато хто відмовляється від xiaomi через те що вони і досі продають свою техніку в росії яка напала на Україну.
Сяомі останні декілька років справді став менш привабливим ніж раніше, і проблем в нього набагато більше. Але в той час суть купляти самсунг є лишень тоді коли в тебе вистачає грошей на s серію, або розкладку все решту шлак. На сьогоднішній день в плані ціна якість верховенство беруть realme і OnePlus, якраз завдяки стабільніший оболонці ніж у сяомі
Автор рахує за мінус дорогу ціну сяомі, та пропонує купувати самсунг. Браво.
У меня ми 8,работает который год! Если бы не убитая уже батарея,даже не задумывался бы о смене смарта! Так что автор-балабол,получивший деньги от "гнусмас"! Если что,ми8-2018 год!
Кстати,у жены гнусмас а72. Такой глючной,самой по себе живущей системы,как у а72 я не видел никогда!
Плохие телефоны от Самсунга нужно рекламировать. Поэтому унизим одного производителя и расхвалим хлам от гнусмаса. У меня , например, гнусмас приносил только разочарование. Поддержка нулевая ( один год), вылетали порты тайпси, проблемы с памятью, с тачскрином, слабый процессор (урезанный) и прочие радости.
Перейшов на самсунг з сяомі (якими користувався з часів редмі ноут 3про, а навіть до того ще й прошивками міуі для HTC), тому що: по-1 проблема з датчиком наближення, яку не те,що не вирішили, а вона стала ше гірше.
По-2 перехід на гугл-софт для дзвінків, повідомлень , видалення функції запису дзвінків
По-3 дійсно малий термін підтримки
По-4 сяомі дійсно дорожчає
Честно говоря, я в целом не понимаю смысла частой смены телефонов, мой redmi 8 pro работает на ура(единственная проблема - не работающий сканер отпечатков(моя вина, упустил телефон когда кто-то звонил) и треснутое стекло на корпусе(тоже частично моя вина, телефон выскользнул из рук и, пытаясь словить его, сильно ударил об угол). Единственная его проблема - скользкий корпус(решается любым чехлом)
Я був шанувальником сяомі, але через підтримку расєі зі сторони Китаю (оптова закупка нафти) та через те що серед директорів сяомі є росіяни, які мають прибуток від продажів, вирішив відмовитись від сяомі.
Samsung ще те одноразове гівно))). Якщо сяомі можна відносно дешево відремонтувати, то в самсунга екран для телефонів п'ятирічної давності коштує дорожче ніж сам телефон. Та й п'ятирічна підтримка є лише маркетинговим ходом, бо нове по на старому залізі не працює. Стаття явно проплачена самсунгом)))
Користуюсь Oneplus, до цього користувався флагманами Samsung, потім Xiaomi. Як на мене саме Oneplus являється більш збалансованим смартфоном в плані ціни, якості, функціональності, стабільності п.о. та ліквідності на вторинному ринку.