Всі ми давно звикли до того, що найкращий планшет – це завжди iPad. Абсолютно неважливо, яким смартфоном і комп’ютером ви користуєтеся, Айпаду у Android просто немає рівних. Причин тому — безліч. По-перше, сама Google практично забила на цей сегмент пристроїв, по-друге, ось уже кілька років iPad обзавівся власною операційною системою iPadOS і перетворився зі збільшеного iPhone на повноцінний пристрій, що не можна сказати про зеленого робота. Однак у зв’язку з безліччю санкцій і видаленням безлічі додатків з App Store питання постало по-новому. Те, чим багато років хизувалися власники яблучної техніки кануло в лету – ні про яку стабільність екосистеми Apple вже говорити не доводиться. Третина функцій тут вже недоступна і не факт, що ще не відключать.
Спочатку слід визначитися, скільки ви готові віддати за хороший планшет. Ціни на iPad завжди були високими, а зараз, коли з поставками все не дуже добре, можуть підскочити ще вище. Ціни у роздрібних магазинах на класичний iPad починаються від 30 тисяч гривень. За цю суму ви отримуєте планшет з товстими рамками, таким собі 10-дюймовим IPS-дисплеєм з частотою оновлення 60 Гц, 64 ГБ постійної пам’яті без SD-карт і купою інших недоліків.
З Android-планшетами у цьому сенсі все набагато цікавіше. Китайці вже давно протнули фішку і почали робити планшети, що пропонують плюс-мінус теж саме, але за вигіднішою ціною. Один з таких – Xiaomi Mi Pad 5, про який ми вже вам розповідали. Погляньте на його характеристики:
І, найголовніше, коштує такий планшет на порядок дешевше. На полицях магазинів Xiaomi Mi Pad 5 коштуватиме вам 12 999 грн, а якщо постаратися і знайти його на АліЕкспрес, то можна заощадити ще більше.
Звичайно, якщо ви купуєте планшет для професійної роботи та збираєтеся займатися 3D-моделюванням, відеомонтажем та іншими завданнями, iPad підійде вам найбільше. Так було завжди і лишиться зараз. Всі вже, напевно, знають, що більшість програм спочатку виходять на iPadOS і лише пізніше з’являються на Android.
Однак тут все не так однозначно. Останнім часом багато розробників заявили, що повністю залишають російський ринок, і видалили свої програми з фірмового магазину додатків Apple. Це означає, що незабаром ваша улюблена монтажка разом із графічним редактором можуть зникнути. Ну чи просто перестати оновлюватися – у чому теж мало приємного.
Нещодавно в одному відео від своїх колег по цеху я почув думку про те, що прості користувачі купують iPad тільки для перегляду YouTube і тоді краще придивитися до Android-планшетів. Адже без різниці, де ролики дивитися, вірно? Відразу скажу, я з такою думкою докорінно не згоден.
Більшу частину часу у своєму Айпаді я проводжу у браузері. Дивлюся новини, працюю в Google Dock, читаю статті тощо. І тут Android-планшети беззастережно поступаються iPad. По-перше, Apple вже два роки тому повністю зробила браузер настільним. Більше немає потреби переглядати сторінки в мобільній версії сайту, все відкривається прямо як на ПК. Це дуже зручно.
По-друге, розширення. Google чомусь не поспішає додавати цей зручний інструмент у Chrome для Android. Блокувальники реклами, утиліти для роботи зі скріншотами, швидкі нотатки – все це давно доступно на iPad і немає від слова зовсім в Android.
Коли купуєш новий iPad – одразу розумієш, що придбав пристрій на 5 років уперед. Навіть якщо планшет почне класти і користуватися ним стане важко (що малоймовірно), обов’язково прийде Євросоюз і знову заведе на них справу і почнуться якісь рухи, як це було з USB-C та Fotnite. В цілому, зазвичай iPad стабільно оновлюються протягом 5 років без жодних проблем.
А ось Android-планшети таким похвалитися не можуть. Ось якби Google випустила фірмовий планшет на голому Android типу Google Pixel, то може бути з ним стало б краще, але у того ж Xiaomi або Samsung з оновленнями справи не найкраще. 3 роки – відмінний показник для Android-пристроїв. Далі буде складніше.
Заради справедливості зазначу, що не раз бачив як таксисти використовували планшет п’ятирічної давності як телевізор і говорили, що працює все відмінно. Та й знайомих багато хто користується Galaxy Tab S6 і горя не знає.
Ну і останнє, чого я хотів би торкнутися – екосистема Apple. Всі яблучні пристрої тісно переплетені між собою та доповнюють одне інше. Якщо ви користуєтесь iPhone як основний телефон або працюєте на Mac – iPad відмінно впишеться в цю концепцію. AirDrop з миттєвою передачею файлів усередині екосистеми, можливість перетворити iPad на другий монітор для Mac на пару кліків – все це залишає Android далеко позаду.
Раніше я ще розповів про фірмові яблучні сервіси типу Apple Music, Apple TV, сховище iCloud, доступне на всіх пристроях, та інші, але зараз оплатити підписку на них дуже складно, тому це не можна додати в плюси iPad.
Звичайно, вибирати між Android та iPad треба в конкретному випадку окремо. Хтось вважає, що клавіатура та стілус у Айпада набагато зручніше, ніж у конкурентів. Особисто я користувався S Pen на Samsung, і він мені здався навіть зручнішим. Плюс, для тих, хто ніколи не користувався технікою на Android, можуть зазнати деяких труднощів.
За підсумками iPad зараз варто купувати лише у таких випадках:
У всіх інших випадках я придивився б до Android-планшетів. В умовах санкцій та безлічі інших обмежень для російських користувачів пристрій від Google буде цікавішим.
Коли рік добігає кінця, важко не замислитися, що ж чекає на нас у світі технологій…
Ремінці для смарт-годин та фітнес-трекерів від популярних брендів виявилися джерелом високих концентрацій токсичних хімічних речовин,…
Відомий техноблогер попередив своїх підписників про можливі труднощі з покупкою iPhone 16, який підтримує дві…
Motorola нарешті випустила стабільне оновлення Android 15 для Edge 50 Pro. Прошивка важить майже 1,8…
«Київстар» презентував оновлену тарифну лінійку, запропонувавши нові варіанти для користувачів пакетів «Все разом» та абонентів…
Некомерційна організація Encode запросила дозвіл подати заяву на підтримку позову Ілона Маска про зупинення комерціалізації…
View Comments
Заголовок не відповідає суті статті. А ще автор перечитував що скопіював? Поганий переклад, скопійовано явно з рос.джерела, які санкції? Проблеми з оплатою сервісів аплів? Фільтруйте що копіюєте і хоча б вже адаптуйте якщо самі не можете проаналізувати