Статті

Експерти виявили найефективніший сценарій телефонного шахрайства

Share
Час читання: 2 хв.

Фахівці Університету Маккуорі (Сідней, Австралія) провели дослідження, присвячене телефонному шахрайству, та виявили найефективніші скрипти та емоції, на яких «грають» шахраї.

Під керівництвом професора Далі Каафара (Dali Kaafar) фахівці вивчили більше ста годин шахрайських телефонних дзвінків і за допомогою технологій машинного навчання та обробки природного мовлення виділили чіткі етапи та ключові точки у застосовуваних шахраями техніках соціальної інженерії.

Команда Каафара транскрибувала понад 300 шахрайських дзвінків, опублікованих на YouTube людьми, що вдалися, ніби попалися на вудку шахраїв. Моделі штучного інтелекту (ІІ) шукали в них певні фрази і ключові слова, а також зміни теми, що часто зустрічаються, за якими можна виявити сценарій, взятий за основу телефонними шахраями.

Як з’ясували дослідники, ці сценарії містять безліч ходів, які можна умовно розбити на чотири етапи.

Етап 1 – Подання

Шахрай видає себе за надійну особу і говорить авторитетно, з великим знанням справи. Метою дзвінка є попередити жертву про те, що їй загрожують серйозні штрафи (від правоохоронних органів, податкової служби тощо).

Етап 2 – Допомога

Шахрай видає себе за помічника, готового допомогти у вирішенні питання. Він домагається розташування жертви, нібито допомагаючи їй вирішити проблему, дає покрокові інструкції щодо переходу на сайт, встановлення програмного забезпечення або заповнення онлайн-форм.

Етап 3 – Загроза

На даному етапі емоції можуть зашкалювати, оскільки шахрай загрожує жертві кримінальною відповідальністю, судом, арештом та в’язницею. Він говорить швидко, пересипаючи мову юридичними термінами, і раз у раз перебиває жертву, не даючи їй зібратися з думками і поставити запитання.

Етап 4 – Оплата/Фінал

Домогшись бажаного (переведення грошей на карту, завантаження жертвою шкідливого ПЗ тощо), шахрай переводить розмову в спокійніше русло. Іноді дзвінок завершується обіцянкою шахрая передзвонити для підтвердження.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    Casio представила розумне кільце у стилі класичного G-SHOCK 5000 з вбудованим екраном

    Новинка, позначена каталожним номером CRW-001-1JR, надійде в продаж у Японії в грудні поточного року за…

    16.11.2024

    WhatsApp впровадив можливість зберігати чернетки повідомлень

    Цього тижня користувачам WhatsApp стала доступна функція збереження чернеток повідомлень. Тепер месенджер повідомить користувачеві, якщо…

    16.11.2024

    Проблеми з виробництвом Exynos 2500 змушують Samsung обирати Qualcomm

    Як повідомляє інтернет-видання Gizmochina, інсайдер під псевдонімом Ice Universe заявив, що Samsung оснащуватиме всі моделі…

    16.11.2024

    Титановий iPhone 16 важить майже стільки ж, скільки й сталеві моделі

    Нові моделі iPhone 16 Pro і Pro Max оснащені титановими рамками, що робить їх легшими…

    16.11.2024

    Xiaomi випустила на міжнародний ринок Smart Band 9 Pro: 21 день автономності і ціна 60 доларів

    Офіційна прем'єра нового фітнес-браслета Xiaomi Smart Band 9 Pro відбулася наприкінці жовтня разом зі смартфонами…

    16.11.2024

    Google використовує штучний інтелект для боротьби з шахраями

    Телефонні шахраї стають набагато досвідченішими, використовуючи дедалі витонченіші методи для виманювання грошових коштів у довірливих…

    16.11.2024