Статті

Як врятувати смартфон, якщо ви випадково його впустили у воду

Share
Час читання: 2 хв.

Якщо телефон не оснащений вологозахистом, то під час промокання під дощем або падінням у воду він може легко вийти з ладу. Ось що потрібно і в жодному разі не можна робити, якщо ви раптом упустили свій апарат у воду.

За словами експерта, для того, щоб надалі можна було відремонтувати смартфон після падіння у воду, потрібно пам’ятати деякі моменти. У жодному разі не можна робити наступне: вмикати апарат, коли ви тільки його дістали, ставити смартфон заряджатися, сушити феном або в мікрохвильовій печі.

Як же правильно вчинити, якщо ваш пристрій упав у воду? Спочатку потрібно відразу ж після падіння дістати його, потім зняти чохол і покласти на щось сухе (наприклад, на рушник). Якщо ваш телефон після цього залишився увімкненим, то вимкніть його. У випадку, якщо акумулятор у вашій моделі знімний, дістаньте його і залиште висушуватися щонайменше на два дні.

Далі потрібно вийняти SIM-картку (або SIM-картки), картку пам’яті. На просушування цих частин теж має піти хоча б дві доби. Щоб запобігти корозії, можна протерти контакти спиртом.

При просушуванні смартфона достатньо його покласти на суху і рівну поверхню. Найкращим варіантом буде відразу піти в сервісний центр, де фахівці правильно висушать пристрій.

Іноді буває так, що після падіння у воду телефон спочатку добре працює, а потім вимикається і не реагує. Пояснюється це просто: іноді вода призводить до корозії, яка через деякий час розростається і торкається дедалі більше запчастин.

Зрозуміти, що процес корозії розпочався можна по дисплею смартфона. На екрані можуть з’явитись білі або жовті плями, вертикальні або горизонтальні смужки, підсвічування окремих пікселів. Дисплей може не реагувати при натисканні на певні його ділянки.

Ще через вологи дуже часто страждають динаміки пристрою.

Якщо ж після самостійного просушування смартфон так і не запрацював, то треба йти в сервіс. При цьому ремонт мобільних пристроїв після того, як вони впали у воду, виконуватиметься не за гарантією.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    3 ситуації, коли смартфон стає загрозою для життя

    Знаєте, на перший погляд, телефон здається ідеальним другом. Він завжди поруч, допомагає в складних ситуаціях,…

    16.11.2024

    Шахраї в Telegram використовують нову схему обману

    У Telegram поширюється нова шахрайська схема: користувачам надсилають повідомлення з питанням про фотографію і, під…

    16.11.2024

    Xiaomi 15 Pro показав кращі результати за iPhone 16 Pro Max у тестах батареї

    За результатами тестування, проведеного Tech Droider, Xiaomi 15 Pro може по праву претендувати на найкращу…

    16.11.2024

    Samsung запатентувала смартфон з вібруючим дисплеєм

    У Samsung щодо ідей все добре. Компанія запатентувала ідею смартфона з екраном, що вібрує в…

    16.11.2024

    Samsung готує бета-версію One UI 7

    Samsung продовжує розвивати свою операційну систему, і анонс бета-версії One UI 7 привернув увагу багатьох…

    16.11.2024

    YouTube заполонили піратські фільми у високій якості

    На YouTube з'явилося безліч каналів, що пропонують безкоштовні голлівудські фільми в хорошій якості, включно з…

    16.11.2024