При налаштуванні нового смартфона дуже важко відразу згадати всі необхідні програми, які повинні бути встановлені на пристрої. Кожен із нас насамперед встановлює месенджери та соцмережі, а потім черга доходить до улюбленої іграшки, яка прикрашає довгі поїздки у громадському транспорті, — про такі програми нагадувати нема рації. Але є потрібні утиліти, які використовуються не надто часто, але коли вони потрібні, то без них ніяк не обійтися — ця стаття про таких.
Файловий менеджер є в будь-якому Android-пристрої з коробки, але виробники встановлюють занадто прості і аж ніяк не зручні утиліти – такі можна комфортно використовувати хіба що для відкриття вже завантажених файлів, але якщо потрібно з ними працювати, краще обзавестися повноцінним аналогом. У хороших файлових менеджерів є ще вбудований архіватор.
Якщо ваша робота або навчання хоч трохи пов’язана з комп’ютерами, будьте впевнені, що одного разу вам скинуть на умовний Viber якийсь документ, який терміново потрібно прочитати. Імовірність зустріти PDF-файли ще вище: у цьому форматі інтернет-магазини часто надсилають чеки, в ньому медичні лабораторії надсилають результати. Щоб у потрібний момент не намагатися на швидкість завантажити хоч якусь програму (яка обов’язково потрапить платною або з трильйоном рекламних банерів) або не пересилати файл самому собі на комп’ютер, достатньо раз і назавжди завантажити потрібну утиліту.
У кожному смартфоні за замовчуванням є системний “Програвач”, але якщо ви збираєтеся дивитися на телефоні ролики довжиною більше 30 секунд, то краще придбати сторонній відеоплеєр. Він не тільки найчастіше зручніший і функціональніший (від регулювання яскравості до налаштування субтитрів), але й банально підтримує більше форматів.
Дізнатися дорогу від точки А до пункту Б можна і через пошукову систему, яка відкриє веб-версію умовних карт Google, але програма завжди краща і зручніша. До того ж, сучасні картографічні сервіси можуть працювати і без інтернету (щоправда, з обмеженим функціоналом) — для цього потрібно завантажити карту потрібного міста.
У віртуальних приватних мереж безліч застосувань — наприклад, вони можуть убезпечити вас під час використання підозрілих відкритих мереж Wi-Fi у громадських місцях. Більшість VPN-сервісів поширюються або тільки на платній основі, або з дуже прикрими обмеженнями в безкоштовній версії – якщо терміново буде потрібно VPN, навряд чи вдасться швидко знайти відповідний додаток. Краще задуматися про нього та протестувати програми заздалегідь.
Навіть без раптової зустрічі з гостями з Нігерії вам все одно може знадобитися щось перекласти — наприклад, якийсь напис (напевно, кожен стикався з повідомленням англійською про незрозумілу помилку). Звичайно, в будь-який пошуковик вбудований власний перекладач, але інтернет не завжди (головне — не забудьте завантажити мовний пакет). До того ж, може знадобитися функція перекладу тексту через камеру смартфона — вона доступна лише в мобільних клієнтах.
Це не те щоб утиліта з категорії обов’язково потрібних — вона просто покращує досвід користувача. Визначник номера використовує найбільші каталоги записів того сервісу, що його надає, і підписує номер дзвонить, якщо знаходить збіг у базі даних. Такі програми потрібні не тільки для захисту від телефонних шахраїв та рекламних ботів — зручно просто знати, що тобі телефонує, наприклад, лікар з клініки або консультант з інтернет-магазину.
Маркетологи невпинно говорять, як класно віддалено міняти колір лампочки або контролювати потужність освіжувача повітря, але найчастіше розумні пристрої налаштовуються лише один раз, а далі весь час працюють згідно з заданими параметрами (включаються в один і той же час, змінюють потужність згідно з тими самими заданими) тригерам тощо). При переході на новий смартфон можна взагалі забути, що у лампочок у вітальні, обігрівача в спальні або датчика протікання води під краном є додаток-компаньйон. Якщо ви читаєте цю статтю під час налаштування нового пристрою, то завантажте супутню ваші розумні пристрої програму прямо зараз.
Потрібно віддати належне, деякі виробники оснащують свої смартфони справді хорошими галереями з функціональними редакторами фото та відео — якщо потрібно підкрутити яскравість, змінити контрастність або зафарбувати якусь ділянку, це вдасться зробити за кілька секунд. Але так пощастило не всім – якщо у вашому смартфоні немає нічого подібного, краще заздалегідь завантажити хоча б простенький фото-або відеоредактор. Вони не займають багато місця, але однозначно колись знадобляться.
Всі це – програми, які необхідні дуже рідко, але коли вони все ж таки потрібні, їх доводиться качати. Іноді при жахливому інтернеті, іноді прямо на касі, часом у дикому поспіху, але доводиться. Ви сильно полегшите собі завдання, якщо завантажите їх відразу при настроюванні смартфона – тільки не забудьте увійти у свої акаунти, адже іноді потрібно не просто натиснути одну кнопку, але ще й прив’язати банківську картку.
Очікується, що Samsung представить серію Galaxy S25 вже в січні. Імовірно, це станеться 22 січня…
У запеклій конкуренції з Google компанія OpenAI зняла обмеження на доступ до ChatGPT Search для…
The Wall Street Journal стверджує, що ця модель не буде дорожчою за iPhone 17 Pro…
Нове опитування фахівців з компанії SellCell показує, що більшість функцій Apple Intelligence не несуть ніякої…
Ілон Маск підтвердив, що його команда соціальної мережі X (Twitter) працює над створенням фірмового сервісу…
Компанія Apple готує до виходу Macbook монструозних розмірів. Про це пише MacRumors. Що відомо Згідно…
View Comments
Альтернативи офісу коректно читають далеко не всі документи, а при редагуванні часто ламають їх.
Встановлення окремих компонентів офісу не доцільне бо цілий офіс лише дещо більший з один окремий компонент (в них специфічна бібліотека тому всі три займуть лише трохи більше ніж один).
Adobe PDF Reader - не потрібен як окремий додаток, PDF читають всі кому не ліньки.
Сторонній відеопрогравач для більшості користувачів - програма встановлена заради пари екзотичних файлів, завантажених щоб подивитись що вона може.
2ГИС взагалі рашкаванська компанія (Сбербанк), краще не зв'язуватись. Те саме Maps.me (VK group, колишня mail.ru). Якщо треба додаткову навігацію - Here і офлайн є, і мапи чудові, власники з нормальною репутацією.
Визначник номера - непотріб з ризиком витоку особистих даних, сам Google Dialer має АВН й при тому не збирає більше ніж просто смартфон без нього.
ABBYY Lingvo, хоча й американська компанія але значна частина розробки у рашкаванському офісі, окрім того переклад та словник у порівнянні з Google Translate вбогий, база даних там може й є але алгоритми точно ніякі.
Загалом так собі поради
Так собі, поради, особливо паршний 2ГИС та незрозумілого походження (частково хостингується на mail.ru) Maps.me, також багато непотребу