Напевно, в технологічному світі можна відразу назвати кілька протистоянь, які викликають багато суперечок. Найближчий нам приклад – iOS та Android. Є ще Яндекс та Google, AMD та Intel, Qualcomm та MediaTek. Є навіть застаріле Canon або Nikon, яке було 10-15 років тому. Останнім часом все більш жорстоким є протистояння Telegram та WhatsApp.
Перший як із кулемета випускає нові функції та росте як на дріжджах. Другий насилу намагається наздогнати його, не зламавши те, що є. Судячи з новин про проблеми, виходить у нього так собі. Але WhatsApp бере своє великою аудиторією та простотою, яка подобається людям. Я сам користуюсь обома месенджерами, але все більше схиляюся на користь Telegram. Для розуміння цього достатньо назвати кілька нових функцій, до яких WhatsApp як до Місяця.
Менеджер завантажень Telegram
Telegram вже давно підтримує можливість надсилання файлів досить великого розміру. Можна надсилати документи, файли або архіви до 2 ГБ. При цьому зберігатися вони будуть безкоштовно і будуть доступні з будь-якого пристрою з встановленим на ньому Telegram. Все це дуже зручно, але раніше завантаження великих файлів було проблемою.
Це вже по собі добре і рятує в роботі. Відправив у вибране та спокійний, що можеш завжди скачати це. Те саме стосується обміну фалами з колегами, але з недавнього часу в месенджер додали менеджер завантажень. Коли ви завантажуєте щось, він дозволить вам наочно дивитися, скільки вже завантажено і скільки залишилося. А ще можна ставити завантаження на паузу.
Щоб отримати доступ до нього, перейдіть в меню чатів, перейдіть до кінця вгору, відкрийте пошук і під рядком введення пошуку виберіть ”завантаження”. Тепер ви можете розширити свої можливості роботи з файлами.
Меню вкладень у Telegram
Коли ви надсилаєте кілька фотографій або відео через Telegram, вони об’єднуються в альбом. У WhatsApp теж є така функція, але в новій версії, що з’явилася кілька тижнів тому, можна змінити порядок вкладень, швидко додати підпис або забрати щось зайве. Це дуже зручно, коли не подобається автоматичний порядок.
Зовнішній вигляд Telegram та WhatsApp
Дизайн WhatsApp ніби застряг десь у золотих роках ICQ . Якщо він і змінюється, то дуже в’яло. Проте Telegram завжди потроху, але пробує щось нове. Наприклад, зараз, якщо увімкнено нічний режим, стікери та мультимедіа ефектно просвічують через напівпрозорі елементи інтерфейсу. У моменти перегортання чату це дуже круто.
Telegram заявляє, що першими серед усіх програм для Android зробили щось подібне. На інших платформах аналогічні рішення можна знайти, але тепер це дійшло і до Android. У програмі Telegram для iOS напівпрозорі елементи інтерфейсу використовуються з червня 2021 року.
Сюди можна віднести плавні анімації. Серед них поява цифр під час введення коду авторизації, анімації входу через QR-код та деякі інші. Та навіть стікери в Telegram набагато м’якші і плавніші, ніж у WhatsApp.
Використання WhatsApp і Telegram на кількох пристроях
З цього варто почати, але я це приберіг. Найважливіша особливість, яка має Telegram і яку досі не може реалізувати WhatsApp — можливість використання месенджера на кількох пристроях. Telegram можна додати на всі свої телефони, планшети, комп’ютери та ноутбуки. Повідомлення миттєво з’являються скрізь і ви завжди на зв’язку. WhatsApp вже більше року працює над цим і все ніяк .
А ще в Telegram, на відміну від WhatsApp, можна скористатися кількома обліками на одному пристрої. З телефону треба просто натиснути на іконку налаштувань та потримати палець. Далі можна вибрати або додати облік. Це дуже зручно, коли треба користуватись двома номерами, наприклад, по роботі або перейти до номера, який використовуєш для оголошень на умовному Авіто.
Посилання за номером телефону
У Telegram і раніше можна було ділитися посиланнями формату t.me/username на свій обліковий запис, який має формат @username. Тепер те саме можна зробити з номером телефону. Вам треба буде лише надіслати посилання друзям, і при натисканні на неї у них відкриється чат із вами. Функція працює тільки в тому випадку, якщо в налаштуваннях конфіденційності у вас стоїть позначка, що вас можна шукати за номером телефону. Номер при цьому треба вказувати у міжнародному форматі . Наприклад, +38097112233
WhatsApp має строгу прив’язку до номера як для аутентифікації, так і для використання. У Telegram авторизація в сервісі обов’язкова за номером телефону, але у вас є нікнейм, який можна роздавати будь-кому, спілкуватися, але він не знатиме ваш номер . Це дуже конфіденційно та зручно.
Телеграм через сайт
Навіть ті користувачі, які не зареєстровані в Telegram, можуть переглядати публічні профілі на сайті месенджера. Для цього треба буде поділитись із ними посиланнями на профіль. Швидше за все, цей захід спрямований на те, щоб Telegram міг стати майже повноцінною самостійною соціальною мережею. WhatsApp раніше далеко. Є можливість переписуватись через WhatsApp WEB , але вона дуже урізана і точно не дає можливостей соціальної мережі.
Чим Telegram кращий WhatsApp
Напевно, для мене було лише одне, що однозначно вирізняло зелений месенджер на тлі синього. Я говорю про можливість перевірки прочитання в загальному чаті. Можна було подивитися, хто прочитав повідомлення, хто тільки отримав, а хто взагалі не отримував його. Тепер це є в Telegram.
Виходить, у WhatsApp користувачів може тримати лише звичка і те, що він є у всіх. По всіх інших параметрах Telegram краще. У нього є всі нечисленні функції WhatsApp, але є багато іншого. При цьому вона не ускладнена, а зроблена дуже просто і зрозуміло. Я не можу сказати, що добре ставлюся до Павла Дурова як до медійного персонажа, але месенджер у нього чудовий . Стікери, канали, групи, видалення повідомлень, зберігання листування на сервері, мінімум дозволів, що запитуються, і навіть вбудовані ігри… Все це дуже підкуповує, хоча я і не з самого початку користуюся Telegram.