Ахіллесовою п’ятою сучасного смартфона є його батарея: за активного використання мобільник у будь-якому випадку доведеться заряджати раз на добу. Виробники йдуть на різні хитрощі, збільшуючи час автономної роботи, оскільки підвищена ємність акумулятора не завжди означає значне збільшення часу, протягом якого смартфон протримається без заряджання.
Відносно ефективним способом виправлення ситуації стало поширення «швидких зарядок», які за кілька хвилин додадуть достатньо енергії, щоб, наприклад, не залишитися без зв’язку найближчим часом. Ми ж підготували невеликий перелік порад, які допоможуть збільшити час автономної роботи смартфона або щонайменше дадуть відповідь на питання «Чому так швидко сідає батарейка?».
Перевірити енергоспоживання можна через налаштування смартфона в розділі “Батарея” (актуально для Android-мобільників). Тут у відсотках показано споживання тих чи інших програм, і звідси ж можна перейти в налаштування програми, визначити, яким програмам можна працювати у фоні, а яким не можна, або визначити окремі параметри, що впливають витрати батареї.
Існує хибна думка щодо того, що бувають «важкі» ігри і ті, які практично не витрачають батарею. Насправді будь-яка гра – чи то Candy Crush Saga (та інші подібні “кульки”), Call of Duty або карткова Solitaire – активно споживає енергію. Непрямим доказом цього є локальне нагрівання смартфона: якщо ви його відчуваєте, значить, батарейка стрімко розряджається.
Популярні месенджери, як і ігри, є серйозними споживачами енергії — навіть якщо це звичайне особисте листування або в чатах, а також перегляд каналів новин. Деякі коливання споживання можуть бути пов’язані з мобільною платформою, а також версією ПЗ – як системного, так і самого месенджера.
Можна сказати напевно: Telegram, наприклад, відноситься до ненажерливих програм. Одним із способів вгамувати його є заборона на роботу в фоні, однак це може позначитися на зручності користувача, який перестане отримувати повідомлення про повідомлення. Крім того, помітна економія це не призведе. Те саме стосується й інших популярних месенджерів та аналогічних додатків (деякі можуть дати фору Telegram – наприклад, WhatsApp або Zoom).
Віджети на тлі інших додатків споживають трохи енергії, навіть погодні інформери намагаються не зловживати. Однак якщо багато віджетів активних, вони можуть помітно знизити час автономної роботи.
Без бездротових модулів зв’язку буде дуже складно, як і без високошвидкісного (теоретично) LTE. Насправді високе енергоспоживання можливе при нестабільному з’єднанні тих самих Wi-Fi, Bluetooth та 4G.
Для Wi-Fi це менш нагальна проблема, хоча при неграмотно побудованій мережі батарея смартфона втрачатиме заряд швидше – але зовсім незначно.
Операторський 4G під’їдатиме батарею швидше в умовах поганого прийому – тільки в цьому випадку є сенс перейти на 3G (за умови хорошого покриття, інакше це марно). У великих містах навряд варто відмовлятися від 4G.
Bluetooth – найімовірніше, неоднозначний товариш. Він необхідний при підключенні аксесуарів (годин, браслетів, датчиків тощо). В ідеальному світі його краще деактивувати, коли підключення не потрібне.
Те саме і з GPS. На нього пов’язані багато сервісів: замовлення їжі, таксі, каршеринг і так далі. Крім того, геопозиціонування дозволяє ставити позначки на фотографії та відстежувати активність, а також забезпечує роботу сервісів на зразок «Знайти мій телефон».
Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…
Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…
Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…
Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…
Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…
Китайська компанія Baidu представила свої нові розумні окуляри під назвою Xiaodu AI Glasses на конференції…