Нові версії Android завжди цікаві тим, дозволяють отримати нові захоплюючі функції, які змінять ваш звичний спосіб взаємодії зі смартфоном. Як це було, наприклад, з Android 10, що додало жести, які повністю знищили застарілу панель навігації. Або з Android 11, який був спрямований на покращення функцій для спілкування: повідомлення в бульбашках, новий режим «Не турбувати», спрощення роботи з повідомленнями та можливість їхнього тонкого налаштування. Однак знайшлися і такі нововведення, які було б не гріх запозичити не лише виробникам смартфонів на Android , але й Apple.
Дизайн Android 12
Минулого року Apple вже почала знімати обмеження на кастомізацію OS , дозволивши користувачам вносити зміни до оформлення робочого столу. Щоправда, цим справа й обмежилася. Але було б набагато крутіше, якби Apple дозволила розташовувати іконки додатків у будь-якій послідовності, а не впорядковувала їх автоматично. Це дозволило б користувачам налаштовувати робочий стіл саме так, як їм зручно, змінюючи як зовнішність ОС, а й практичну інтуїтивність. Але це лише базова зміна, яка потрібна лише поскільки.
Куди важливішим нововведенням, на мій погляд, стало б застосування до iOS дизайнерської концепції типу Material You з Android 12 . Її особливість полягає у видозміні колірної схеми ОС з урахуванням відтінку малюнка робочого столу. Незважаючи на незручність такого виконання, по факту все виглядає дуже навіть гармонійно. А оскільки в Safari вже діє приблизно такий же інтерфейсний механізм, який забарвлює адресний рядок у відтінки веб-сайту, не буде нічого незвичайного в його розповсюдженні на всю ОС повністю.
Що означає оранжева точка на Айфоні
Зараз iOS вже має індикацію для позначення роботи камери або мікрофона. Однак вони представлені лише у вигляді помаранчевої або зеленої точки, що спалахує у верхньому правому куті екрана – без будь-яких додаткових пояснень. Тобто, непідготовленому користувачеві зрозуміти, що вони позначають, буде досить складно. В Android 12 розробники Google пішли далі та організували пояснення для користувачів.
По-перше, самі індикатори стали трохи більшими, ніж у iOS, а на них розмістилися силуети камери або мікрофона, які свідчать про те, який із системних механізмів зараз працює. А по-друге, для ще більшої зручності індикатори зробили клікабельними. Тобто ви завжди можете клікнути на точку, що світиться, на екрані, і система перекине вас в розділ з поясненнями про те, навіщо взагалі потрібні ці індикатори.
Налаштувати пункт управління iPhone
Пункт управління на iOS реалізований досить зручно, але все-таки виявився не позбавленим недоліків. Як на мене, йому не вистачає обширності налаштувань. Наприклад, тут не можна швидко переключитися між 5G, LTE чи 3G. Не можна вимкнути одну із сім-карт. Не можна настроїти Apple Pay. Загалом обмежень ще досить багато.
У Android було приблизно так само, але в Android 12 ці недоліки виправили. Мало того, що розробники Google збільшили розмір самих іконок, так що по них стало простіше потрапляти, що дуже актуально для великих екранів, так і розширили спектр доступних налаштувань. Тепер користувачі можуть отримувати доступ до розширених конфігурацій тих чи інших параметрів та змінювати їх на власний розсуд.
Автоповорот екрану на Айфоні
В Android 12 з’явилася дуже класна функція, яку мали придумати в Apple. Я говорю про розумний автоповорот екрану , який працює не тільки на основі акселерометра, але й враховує дані з передньої камери. Завдяки цьому, якщо ви лежите, система не переверне екран, тому що бачитиме, що ваше обличчя розташовується паралельно смартфону.
На iOS це можна було продати навіть простіше. Apple цілком могла задіяти не фронтальну камеру, як це зробила Google, а Face ID, який визначав би положення голови користувача з більшою точністю. Тим більше, що датчики True Depth і так практично безперервно відстежують погляд, визначаючи, гасити екран чи ні, якщо користувач, наприклад, кудись дивиться повз.