- Інформація про виробника пристрою;
- Поточний рівень заряджання акумулятора;
- Модель мого пристрою;
- Часовий пояс;
- Вільне сховище на пристрої;
- Точне розташування GPS.
Насправді, це не повний список. Все, що додаток Яндекс.Маркета намагався передати, довелося б перераховувати дуже довго. Скажу лише, що всього було 29 типів даних, в які входили цілком конфіденційні відомості, у тому числі мої ім’я та прізвище, адреса електронної пошти, поточна IP-адреса, з якої я увійшов в інтернет, унікальний ідентифікатор користувача і навіть поштовий індекс.
Ну, як, не страшно? Адже одна річ, коли ти просто знаєш, що тебе відстежують, але не маєш особливого уявлення про те, які саме дані збирають програми. Але DuckDuckGo показує, що це цілком приватні відомості. І коли ти на власні очі бачиш це, то починаєш мимоволі замислюватися – чорт забирай – а чи не краще взагалі заборонити все це стеження, обрубавши розробникам на корені можливість шпигувати за нами?
Очевидно, що це призведе до того, що багато програм стануть платними. Був час, коли Instagram попереджав користувачів iOS, що відстеження дозволяє зберегти сервіс безкоштовним і просив дозволити стеження. Проте він не казав, які саме дані збиратимуться, що цілком природно. Адже тоді ніхто б і ніколи не дозволив ні йому, ні будь-якому іншому додатку шпигувати за нами.