Статті

Відомо, який вплив на людину надають смартфони

Share
Час читання: 1 хв.

Всі, хто має телефон, чули хоча б раз у житті, що він погано впливає на організм людини, адже випромінює радіацію, яка шкодить здоров’ю. Тому деякі намагаються своїм смартфоном користуватися мало, а носити подалі від тіла, наприклад, у сумочці. Давайте дізнаємося, чи правда всі ці теорії і чи такий пристрій може завдати шкоди.

Справді, в телефонах взагалі немає радіації. Все, що може впливати на організм, це радіохвилі. Вони є випромінювання, схоже на рентген, але слабше в рази. Тобто, по суті, вони не можуть пошкодити людині. Незважаючи на це, є певна величина SAR, яка показує, скільки цих хвиль можна отримати людському організму. Виробники повинні створювати свої телефони згідно з обмеженнями, тому боятися користуватися смартфоном нема чого. Обмеження кожна країна встановлює сама, в Україні показник має бути настільки низьким, що жоден смартфон йому не відповідає, але це не відіграє ролі.

Отже, великих збитків телефони не завдають, але мінімальний вплив таки мають. Це стосується серцево-судинної системи та нервової. Людина, яка багато говорить по телефону або просто постійно в ньому сидить, може спостерігати погіршення пам’яті та зниження уваги, буває з’являється слабкість та знижується тиск. Не дуже приємні наслідки для організму, тому варто обмежувати себе у часі, проведеному зі смартфоном.

Кожен бренд-виробник телефонів намагається зробити їх безпечним. Найбільше з цим завданням поки що справляються LG, Samsung, ZTE. Найгірші у плані безпеки Huawei та Apple, але вони все одно дозволені навколо світу, адже не перевищують допустимі норми.

Не бійтеся користуватись смартфонами. Вони абсолютно безпечні, але не потрібно користуватися ними цілий день. Це правило відноситься і до іншої техніки. Щоб бути здоровим, потрібно більше часу витрачати на свіжому повітрі та менше у різних пристроях.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    Apple оголосила про завершення підтримки двох культових моделей iPhone

    Ряди "вінтажних" і "застарілих" пристроїв Apple поповнили одразу кілька гаджетів. Що ще відомо Нагадаємо, що…

    15.11.2024

    4 прості налаштування, які допоможуть продовжити час роботи пристрою

    Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…

    15.11.2024

    Xiaomi анонсувала нову версію операційної системи HyperOS 2

    Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…

    15.11.2024

    Wi-Fi 8 запропонує швидкість як у Wi-Fi 7, але з більшою надійністю

    Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…

    15.11.2024

    Акції Samsung досягли максимального зростання з початку 2021 року

    Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…

    15.11.2024

    Названо точну дату презентації Samsung Galaxy S25

    Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…

    15.11.2024