Статті

Що буде, якщо одночасно заряджати iPhone дротовою та бездротовою зарядкою

Share
Час читання: 3 хв.

Не знаю, як вам, а мені постійно на думку спадають різні питання, які починаються на «Що буде, якщо…». Що буде, якщо заряджати iPhone не повністю? Що буде, якщо iPhone впаде у воду? Що буде, якщо помити iPhone із милом? Що буде, якщо iPhone заряджати неоригінальними аксесуарами? Звичайно, я не унікальний, і подібні питання задають тисячі, а, можливо, і мільйони інших користувачів. Інша річ, що я, на відміну від них, відповідаю на ці питання самостійно, проводячи більшість експериментів на своєму особистому смартфоні. Ось тепер мені, приміром, спало на думку, а що буде, якщо заряджати iPhone провідною і бездротовою зарядкою одночасно?

Само собою, перевіряти має сенс тільки на тих iPhone, які підтримують обидва способи заряджання. Тому що інакше експеримент банально не вдасться. Мій iPhone 12 для цього підходить якнайкраще. Він підтримує не тільки звичайну бездротову зарядку за стандартом Qi, але й швидку через MagSafe. Тож буде можливість провести не один, а одразу два досвіди.

Як правильно заряджати iPhone

Для свого експерименту я взяв:

  • Блок живлення Ugreen 20 Вт;
  • Оригінальний кабель Lightning 2м;
  • Безпровіднe зарядку Rivacase VA4911;
  • MagSafe-зарядку Baseus.

Спочатку я підключив iPhone до дротової зарядки. Звичайно, в той же момент пішла подача енергії, і смартфон почав заряджатися. Це сталося без зволікань. Тоді я вирішив, що маю спробувати, не відключаючи iPhone від кабелю живлення, покласти його на бездротову зарядну станцію.

Так, я чув, що якщо зробити це саме так, як зробив я, бездротова зарядка не повинна заробити. Тобто iPhone мав продовжити заряджатися по дроту, проігнорувавши бездротову станцію. Але в моєму випадку все сталося дещо інакше. Зарядка продовжувала йти, але розміщення смартфона на Qi-станції включило її.

Втім, все стало зрозуміло одразу. Виявилося, що індикатор стану сигналізує не про початок передачі енергії, а правильне розміщення смартфона на майданчику. Грубо кажучи, всередину станції встановлено спеціальний датчик, який при розміщенні на ньому пристрою з Qi-зарядкою замикається, і включає світлодіод. А якщо він не спалахнув, значить, гаджет розташований неправильно.

Тож, на жаль, дива не сталося. iPhone як заряджався з дроту, так і продовжував це робити навіть на бездротовій станції. Тому я вирішив підключити його до MagSafe і перевірити, чи він не перехопить ініціативу на себе. Я зняв апарат з Qi-майданчика і примагнітив до задньої кришки «таблетку» швидкої бездротової зарядки від Apple.

Яка зарядка для iPhone краща

Втім, і тут не трапилося нічого дивного. MagSafe хоч і підключився до iPhone , зарядка все одно йшла по дроту. Тоді я вирішив, що смартфон, ймовірно, просто вибирає за замовчуванням найшвидший спосіб заряджання і дотримується його, незалежно від того, як ви намагаєтеся підзарядити його акумулятор.

Щоб переконатися в цьому, я відключив 20-ватний блок живлення та підключив iPhone через 5-ватний ЗП від старих моделей, які постачалися з ними в комплекті. Але, як же було моє здивування, коли iPhone не переключився на MagSafe . Він продовжував заряджатися по дроту, ігноруючи зовнішнє джерело живлення, хоча він був очевидно швидше.

Як виявилося, Apple спеціально налаштувала iPhone так, щоб він вибирав найбезпечніший спосіб заряджання . У цьому випадку це саме зарядка з дроту. Тому що так смартфон може грамотніше за все розподілити енергію, не наражаючи себе на ризик. А швидкість зарядки — це вторинний аспект, на який у Купертіно, як виявилося, майже не звертають уваги.

А якщо вам цікаво, чи безпечно заряджати iPhone одночасно по дроту і без дроту, то ось вам відповідь. Так, це абсолютно безпечно. По-перше, iPhone просто не налаштований на те, щоб приймати енергію у два потоки. У нього немає відповідного апаратного забезпечення, тому друге джерело ігноруватиметься. А по-друге, Apple явно знала, що таких дурнів, які бажають протестувати різні способи зарядки, набереться чимало, і подбала про те, щоб нічого не зламалося.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

View Comments

  • Цікава стаття.
    Дякуємо, що поділилися досвідом!

Опублікував
Митник Михайло
Tags: iPhone
  • Останні записи

    Google об’єднає Chrome OS і Android в одну систему

    Інсайдерський портал Android Authority повідомив, що розробники Google перейшли від впровадження окремих "частин стека Android"…

    19.11.2024

    Apple припиняє підтримку iCloud для старих моделей і видаляє резервні копії

    Компанія Apple славиться тривалою підтримкою своїх продуктів, але рано чи пізно виробнику все ж таки…

    19.11.2024

    У Telegram з’явилася нова схема злому акаунтів

    У Telegram можна не тільки купити підписку Premium, а й подарувати її. Цим уже почали…

    19.11.2024

    Google Play назвав Partiful найкращим додатком 2024 року

    Google представляє список найкращих додатків, ігор та книг, які були відзначені у 2024 році. Цей…

    19.11.2024

    Міноборони України розкрило дані про виробництво ракет українським ОПК

    Відомо, що в Києві неодноразово повідомляли про роботу над власною ракетною програмою і перші успіхи…

    19.11.2024

    У iOS 18 виявлено баг, який не дає зберегти відредаговані фото

    Деякі користувачі iPhone після оновлення до iOS 18 зіткнулися з постійною, але нечастою помилкою в…

    19.11.2024