Функція відстеження розташування у смартфоні вже давно стала предметом великої дискусії. З введенням функції обов’язкового запиту на дозвіл доступу до геолокації в певних додатках, користувачі все частіше почали запитувати: а чи варто взагалі її включати? Тут власники смартфонів розділилися на дві великі категорії: одні геть-чисто відключають всю подібну функціональність, інші просто не звертають увагу на трекінг. Сьогодні пропоную розібратися, хто з них має рацію і раз і назавжди поставити крапку в цьому питанні.
Особисто я як увімкнув геолокацію відразу після покупки смартфона, так її ніколи не відключав. Задумався про неї зовсім недавно, коли скачав до себе на телефон інженерний калькулятор, який вимагав доступу до розташування. Ну самі подумайте, навіщо йому моя геолокація? Отоді й почав розбиратися.
Насправді, ви навіть уявити не можете, наскільки багато програм використовує геолокацію в смартфоні:
І ось тепер уявіть, що повністю відключили геолокацію. Всі програми різко перестали працювати у звичному для вас режимі, а значить користуватися телефоном стало набагато важче. Всі перераховані вище дані або доведеться заводити вручну, або повністю від них відмовитися.
Окремо скажемо про Таксі. У будь-якому додатку зараз є спеціальна кнопка Показати де я, щоб ви могли зберегти свою конфіденційність. Більшість розробників популярних програм дбають про збереження ваших особистих даних. А щодо шахраїв, ми поговоримо про це нижче.
Кожен, хто часто користується навігатором, зауважує, що телефон у такому режимі сідає буквально за пару годин. Але чи так впливає геолокація на батарею? І так і ні.
Так, зарядка дійсно швидко витрачається, але основна витрата йде не на саму функцію GPS, а на додаткові програми, які постійно підвантажуються на тлі. Браузер, Погода, Карти Google та інші програми запускають різні обчислення, які витрачають коштовний заряд.
Google Chrome починає аналізувати, де ви знаходитесь, щоб згенерувати правильні рекомендації, навігатор розраховує час у пробці, погода безперебійно моніторить градусник і так далі. Додайте сюди різні віджети на головному екрані та отримайте акумулятор, що сів.
Багато хто знає, що геолокація працює і без інтернету. І це так. Навіть якщо ви витягнете сімку зі смартфона і переведете його в авіарежим, то ваш телефон все одно можна буде відстежити. Провайдер має доступ до вашого пристрою 24/7 і має право розголошувати ці дані лише запитом правоохоронних структур та за наявності вашої заяви про крадіжку.
Ще одне питання: чи витрачає GPS інтернет-трафік? Для роботи з супутниками, через які і працює навігація, інтернет телефону не потрібен, проте багато навігаторів, карт та інших програм працюють в онлайн-режимі. Відбувається це через те саме підвантаження різних даних для комфортної роботи з програмою.
У результаті, виходить, що відключати геолокацію немає сенсу. Ви навмисно втратите безліч корисних функцій, які здатні полегшити вам життя. Однак важливо настроїти геолокацію правильно. Це дозволить не лише продовжити життя телефону від одного заряду батареї, а й забезпечити собі належну конфіденційність.
Для цього пропоную перейти в Налаштування та вимкнути доступ до вашого розташування тих додатків, які його не потребують:
Тут ви можете дізнатися, яким програмам дозволено доступ до геолокації завжди, яким при використанні та яким заборонено. Уважно вивчіть список та вимкніть геолокацію для тих програм, де вона не потрібна.
Ряди "вінтажних" і "застарілих" пристроїв Apple поповнили одразу кілька гаджетів. Що ще відомо Нагадаємо, що…
Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…
Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…
Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…
Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…
Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…