А взяти Google Фото. Пошуковий гігант постійно випускає оновлення для свого сервісу зберігання знімків, пропонуючи розширені можливості редагування та обробки фотографій. Тепер Google Фото вміє виблискувати знімки, надаючи їм ефекту портретної зйомки, підвищувати їх контрастність і навіть змінювати джерело освітлення на вже готових знімках.
І так із усім. Будь-які сервіси Google оновлюються незалежно від системи, і в цьому їхня перевага. Просто через те, що нововведення з’являються у складі апдейтів додатків, цьому мало хто звертає увагу. А у випадку з Apple будь-які перетворення, які вона вносить, стають помітними відразу, тому що нові версії iOS чекають на все. З погляду маркетингу підхід Apple більш привабливий. Але у Google він практичніший.
Мені, строго кажучи, все одно, який смартфон ви купите і на якій платформі він працюватиме. Але мене коробить, коли люди кажуть, що iPhone краще через його екосистему. Тому що за фактом сьогодні поняття екосистемності не має жодного сенсу. Apple вибудувала свою екосистему на заборонах та обмеженнях, прагнучи володіти всім самостійно і нероздільно.
Google же відкрита, і ви з однаковим успіхом можете користуватися і Google Фото, і Яндекс.Диском, та іншими програмами та сервісами без обмежень. Тому що тільки в конкуренції можливі реальні інновації і Android доводить нам, що це дійсно так. Якби не було Android з його відкритою політикою, не було б ні WhatsApp, ні Telegram, ні Viber. Був би тільки iMessage, який, як ми бачимо сьогодні, ось-ось помре.