Статті

Відомо, як встановити ліміт зарядки, щоб смартфон прослужив довше

Share
Час читання: 2 хв.

Є два фактори, які істотно впливають на час автономної роботи смартфона та акумулятора. Один із них – перегрівання, а інший – довга зарядка. Внаслідок таких дій літій-іонні батареї швидко розряджаються, а вони використовуються у більшості електронних приладів. Так існує безліч теорем по зарядці, то розглянемо докладніше, які наші звички корисні, а які навпаки шкодять пристроям.

Науковий портал ResearchGate повідомляє, що акумулятор прослужить довше, якщо його заряджатиме до 85%. Виявляється, що постійне заряджання до 100% зменшує ємність батареї. До того ж процес зарядки нагріває пристрій. Колись компанія Samsung випускала оновлення для Note7, яке встановлювало межу заряджання до 60%. Цим бренд намагався хоч трохи врегулювати невдачу з вибухами батареї цієї моделі.

Повне заряджання пристрою не впливає на термін служби акумулятора. Тому було створено спеціальну програму, що дозволяє встановити обмеження зарядки. Першими її помітила команда XDA. Програма «Обмеження заряду батареї», яка встановлює ліміти, може не працювати на всіх пристроях. Але якщо з вашим вона сумісна, ви можете самостійно встановлювати межу зарядки. Далі докладніше поясню, як усе це функціонує.

Насамперед, потрібно перевірити, чи ця програма сумісна з вашим смартфоном.

Для цього спочатку необхідно підключити телефон до заряджання. Потім відкрийте браузер, перейдіть до папки /sys/class/power_supply/battery та відкрийте файл charging_enabled.

Тут потрібно виправити цифру 1 на 0. Це можна зробити, скориставшись текстовим редактором. Виконавши це, необхідно зберегти файл.

Перевірте, чи телефон заряджається далі. Якщо він продовжує заряджатися, із програмою працювати ви не зможете. Оскільки зазвичай після таких дій сумісні пристрої припиняють заряджання.

Далі необхідно перезавантажити гаджет, щоб у файлі charging_enabled замість 0 знову з’явилося 1. Потім необхідно буде встановити норму зарядки.

Якщо ви вже з’ясували, що пристрій сумісний із програмою, його можна встановлювати. Можна увімкнути сповіщення про завершення завантаження.

Далі потрібно буде виявити рубіж зарядки.

Для цього у програмі поруч із позначкою «Обмеження» необхідно вибрати «Змінити». Тут слід встановити межу заряджання. Вона може становити від 50 до 95%. Після того, як визначитеся з нею, виберіть «Застосувати».

Далі необхідно зверху на дисплеї натиснути «Увімкнути» та надати дозволи у спливаючих повідомленнях. Після цього програма “Обмеження заряду батареї” запрацює.

Тепер, кожен раз заряджаючи свій гаджет, ви бачитимете повідомлення про ліміт заряду батареї. Коли він досягне встановленої межі, процес заряджання припиниться. Не слід турбуватися, що ця програма буде перевантажувати ваш телефон. У фоновому режимі вона вмикається лише тоді, коли повідомляє про наявність встановленого ліміту.

Заряджання відновиться лише тоді, коли заряд впаде на 3% і програма зарядить акумулятор до потрібної позначки. Це суттєво продовжить термін служби та вплине на загальний стан.

 

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

View Comments

  • Нічого незрозуміло. Чому відкрити браузер? Це зробити на ПК під час заряджання? Що за програма? Де вона знаходиться? Хоча б скріншоти додав.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    Що відбудеться в ігровій індустрії у 2025 році: ключові події року

    Аналітики GamesIndustry.biz поділилися своїми прогнозами на 2025 рік, і на цей рік очікується чимало великих…

    26.12.2024

    “Гра в кальмара” повертається: другий сезон вже доступний на Netflix

    Сьогодні, 26 грудня, відбувся реліз довгоочікуваного другого сезону "Гри в кальмара". На глядачів чекає справжнє…

    26.12.2024

    iOS 18.2.1 помічена на серверах Apple: коли варто чекати оновлення

    Слідом за появою iPhone під управлінням iOS 18.2.1 у логах відвідування сайту MacRumors інсайдери злили…

    26.12.2024

    Новий дизайн iPhone 17 Pro: на рендерах показали мініатюрний “острівець”

    З чуток, наступне покоління айфонів помітно відрізнятиметься від попередників. Одну з очікуваних особливостей iPhone 17…

    26.12.2024

    Творці ChatGPT звернулися до аудиторії за ідеями на 2025 рік

    Глава OpenAI Сем Альтман запитав у своїх передплатників у соціальній мережі X.com, що вони хотіли…

    26.12.2024

    Apple змусила Intel відступити: чому компанія не змогла зберегти лідерство в процесорах

    Intel ненароком посприяла успіху М-чіпів Apple, - розповів колишній співробітник останньої Майк Мортон. За його…

    25.12.2024