Щороку виробники смартфонів випускають чергові оновлення смартфонів, які, на їхню думку, мають нас здивувати та закохати у себе. Важко сказати, чи користувачі переймаються теплими почуттями до них, але точно говорять про ці пристрої: техпроцес, камери, розроблені за останніми стандартами, охолодження та інші цікаві характеристики, які можна обговорювати до втрати свідомості. Багато хто ставиться до надвисоких характеристик скептично та легко розпізнає, де умовний китайський виробник спробував видати бажане за дійсне. Тим не менш, навіть найспостережливіші виявляються не при справах: у багатьох фішках смартфона просто немає нічого нового і революційного. Розбираємось, які функції ми сприймаємо не зовсім правильно.
Смартфон із безрамковим екраном
Зізнаюся, я й досі є заручником цієї технології. У кожній статті, в якій згадую iPhone X, я, піддавшись на хитрощі хитрих купертиновців, вживаю «безрамковий». Вся справа в тому, що з виходом цього смартфона, всі інші пристрої стали схожими на нього. По суті, так воно і є, щоправда, рамки біля смартфона все одно залишилися. Так, окремі виробники намагаються їх зменшити та роблять максимально тонкими, але вони є!
Що більше площі лицьової панелі займає екран, то менше рамки. Чим ближче це число до 100%, ідеальніше. Щоправда, виробники вимірюють цей показник власними методами: підправляють зображення у фотошопі, зараховують на площу екрана тонкі рамки тощо. А ще просто видають цифри вище, але обман розкривається дуже швидко. Загалом трактують безрамочність так, як хочуть.
Яскравість дисплея смартфона
Щоразу, коли бачиш кадри з презентації, натикаєшся на інформацію про дисплей. Чергова новинка, дуже яскравий екран, який без проблем читається навіть під палючим сонцем. Далі йдуть чотиризначні числа ніт – це максимальна яскравість . Як так? Адже кілька років тому смартфони могли видати лише 600-700 ніт. Невже виробники спромоглися на щось революційне?
Виявляється, все не зовсім так: пікова яскравість в OLED-екранах вказується для нестандартних умов. Наприклад, для перегляду HDR-відео, коли відображається темна сцена та світиться лише невелика ділянка. Отже, наступного разу, коли побачите шалені показники пікової яскравості, уважно вивчіть, у яких ситуаціях вона може використовуватись.
Процесори у смартфонах
Виробники люблять розповідати про те, скільки ядер у процесорах їх смартфонів, наскільки крутий техпроцес, як змінилася тактова частота і так далі. З кожним роком цифри вражають все більше і більше: вже зараз «на папері» будь-який процесор смартфона виглядає солідніше процесора в ноутбуці 6-річної давності. Але найцікавіше те, що багатоядерність — доля якогось MediaTek.
Чи є у цьому сенс? Частково. У сучасних смартфонів лише частина ядер мають топову продуктивність. Інші використовуються в режимі зниженого енергоспоживання. Смартфон використовує або потужні ядра, або малопотужні окремо, але не відразу. Пишаєтеся тим, що у вашому смартфоні багатоядерний процесор ? Не поспішайте: використовувати їх усе відразу точно не буде.
Бюджетні смартфони
Коли виробники випускають черговий флагман, це радість для всіх: для продавців електроніки, для журналістів, для блогерів — все обговорюють, багато хто навіть хоче купити. Тим часом успішний флагман експлуатують на повну — випускають якийсь економ-варіант з кодовою назвою «Lite» або «mini». Samsung так і зовсім стилізує всю свою лінійку Galaxy під флагманську модель – бюджетні моделі серії “А” отримують дизайн топової моделі і на цьому все.
Може, яскравий дисплей. Залізо в них своєрідне (читайте вище про багатоядерні процесори ), зате коштують ці пристрої набагато дешевше. Так би мовити, “типу флагман” за низькою ціною. Загалом, не варто вестися на всі ці Lite, 5G та інші слова в назвах, які тільки привертають увагу.
5G смартфони в Україні
Нещодавно моя мама поцікавилася, чи так крутий 5G? Новий стандарт зв’язку дуже хороший і допоможе нам не тільки високою швидкістю Інтернету, але й віддаленим управлінням якимось речами (ну, якщо все справді буде так ). З недавніх пір кожен виробник намагається згадати підтримку 5G у своєму смартфоні та особливо акцентує на цьому увагу. І це тут, в Україні!
Нагадаю, у нашій країні поки що немає жодної ясності із запуском 5G. Чи варто купувати смартфон із 5G прямо зараз? Так, якщо ви плануєте ним користуватися якомога довше (а цього поки що ніхто не знає). З іншого боку, витрата невиправдана — якщо 5G запустять роки через 4-5, то смартфон вам потрібен буде новий.