Що робити, якщо ваш iPhone виявив чужий AirTag

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

Можна нескінченно сперечатися про екосистему пристроїв Apple, але факт залишається фактом: вона дозволяє гаджетам взаємодіяти, спрощує як повсякденне використання, а й допомагає в екстрених ситуаціях. Наприклад, якщо ви втратили смартфон. Окремо в екосистемі Apple стоїть мітка AirTag: за її допомогою зручно відстежувати місцезнаходження предмета, а ще шахраї встигли пристосувати її для своїх потреб. Може статися і так, що мітка виявиться поряд з вами, а на iPhone з’явиться відповідне повідомлення про виявлення предмета. Розповідаємо чому так відбувається і що робити зі знайденою міткою AirTag.

Поблизу виявлено AirTag

iPhone може виявити поблизу AirTag або інший пристрій, який працює за допомогою «Локатора» та пристроями на iOS 14.5 або iPadOS 14.5 та новіші. Іноді таке повідомлення з’являється помилково, а ще це говорити про те, що, можливо, за вами стежать. Коли бачите це Push-повідомлення на екрані, натисніть «Продовжити» та «Відтворити звук». Спрацює з усіма пристроями: той же AirTag відтворить звук , який допоможе знайти мітку. До речі, якщо AirTag не видає звуку, на це є причини.

  • AirTag більше не з вами;
  • Ви і мітка більше не знаходитесь у зоні дії власника пристрою;
  • Ідентифікатор міг змінюватись;
  • AirTag розрядився.

Найбільше цікавить перший варіант, коли AirTag ви позичали комусь. Буває так, що мітка переміщається відразу, коли звучить повідомлення. Наприклад, якщо ви знаходилися з кимось, у кого вона є, а потім розійшлися, то пробули з людиною досить довго, щоб з’явилося повідомлення. Відхиляйте повідомлення, якщо воно з’явилося через це.

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

Зміна ідентифікатора працює по-іншому та займає більше часу. Мережа «Локатор» використовує ідентифікатор, щоб визначити, чи це те ж міткою AirTag, яка переміщалася разом з вами. Якщо вона пробула з вами тривалий час, наприклад протягом робочого дня, то ідентифікатор змінюється. У цьому випадку зачекайте, чи з’явиться нове повідомлення на iPhone чи ні. Якщо повідомлення продовжують надходити, можете їх відключити на день або назовні.

Я знайшов AirTag

Але що робити, якщо ви не брали AirTag, а повідомлення про знайдену мітку все одно з’явилося? Це говорить про те, що ви знайшли її, самі того не знаючи, або про те, що за вами стежать. З’ясувати, чи не втратився AirTag дуже легко:

  • Піднесіть мітку до верхньої частини iPhone
  • Відкрийте повідомлення про AirTag, що з’явилося.
  • Вивчіть всю інформацію про знайдену мітку: можна дізнатися серійний номер і чи була вона втрачена. До речі, якщо вона втрачена, то власник відмітить її у додатку, щоб ви могли зв’язатися з ним.

AirTag стеження

Якщо на вашому iPhone з’явилося повідомлення про те, що знайдена мітка, наприклад, ви знайшли її в рюкзаку або машині, і виключаєте можливість того, що її хтось втратив, то за вами стежать. Потрібно терміново вимкнути AirTag, щоб не зіткнутися із неприємностями. Як це зробити?

  • Перенесіть Airtag на iPhone;
  • Відкрийте повідомлення про виявлення, що з’явилося, натиснувши «Продовжити»;
  • Ви побачите інструкцію з деактивації мітки: виконайте кроки, щоб вимкнути AirTag.

Тепер мітку знешкоджено, а відстеження припинено. Apple рекомендує повідомити факт переслідування в поліцію. Деактивовану мітку викидати не варто: передайте її співробітникам правопорядку як доказ. Не забудьте надати серійний номер, який відобразився на iPhone: Apple надалі допомагатиме у розслідуванні.

Мітка може бути поблизу, але ви не отримаєте push-повідомлення про неї. При цьому ви почуєте гучний звуковий сигнал, що попереджає вас AirTag. Так відбувається, коли мітка довго знаходиться далеко від зареєстрованого власника. Немає пояснення, який час Apple вважає достатнім: компанія встановлює його по-своєму і не повідомляє користувачів. Це зроблено для захисту від зловмисників: мітка рано чи пізно видасть себе, якщо її вчасно не замінити.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас в Google News, Facebook та TikTok 

РЕКЛАМА

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.