Статті

Від яких параметрів залежить якість звуку на Android-смартфоні

Share
Час читання: 2 хв.

Сучасні мобільні пристрої можуть надавати досить якісне звучання. Але чого в цілому залежить якість звуку на смартфоні? На це питання на Хабре відповів Android-розробник.

Мало хто знає, що смартфони можуть давати звук у якості Hi-Fi. Іншими словами, вони можуть відтворювати аудіо з високою точністю. Однак у кожного виробника також щодо відтворення звуку є деякі обмеження.

Фахівець зазначає, що будь-який мобільний телефон може мати три варіанти відтворення аудіо: через динамік, через роз’єм 3,5 мм (для навушників), через Bluetooth. При цьому якість аудіо в кожному випадку буде різною. Існують також певні обмеження, причому вони можуть бути пов’язані безпосередньо з пристроєм (воно не здатне видати щось краще) або встановленими параметрами.

Має свої особливості та якість звуку у «музичних» смартфонах. Вони виробник цій характеристиці приділив особливу увагу. Так, для цього зазвичай встановлюються вбудовані підсилювачі та ЦАПи (цифро-аналогові перетворювачі): на Vivo це Cirrus Logic, LG версії G – ESS ES9218. Звичайно, коштують такі моделі смартфонів дорого. Хоча буває, що підсилювачі є в недорогих пристроях: наприклад, від Xiaomi – TAS25ХХ і TFA98ХХ. Часто також встановлюються в телефони аудіокодеки – елементи, що включають ЦАП, підсилювач та інші деталі, спрямовані на обробку та виведення звуку.

Існують для покращення звучання та особливі модифікації. Найчастіше вони працюють за принципом модуля Magisk. Усе це впливає підсумкове звучання.

Нарешті, ще одним важливим компонентом, що впливає на звук у смартфоні, є драйвер. Взагалі, саме від того, як у системі мобільного пристрою реалізували потенціал аудіочипу, залежить якість звуку. Наприклад, виробники можуть використовувати найсучасніші драйвери (CAF для процесорів Qualcomm). Буває і так, що через прошивку звучання виявляється гіршим, тому що налаштована аудіочастина погано. Тоді вирішенням проблеми може стати заміна прошивки зі «стоковою» на кастомну (тобто сторонню).

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    Як зрозуміти, що ваш смартфон вас підслуховує

    Смартфони зараз стали просто незамінними – вони зберігають все, що ми можемо тільки уявити: контакти,…

    23.11.2024

    GTA 6 стала найочікуванішою грою 2025 року

    Golden Joystick Awards, найтриваліша у світі церемонія вручення нагород за досягнення в галузі відеоігор, учора…

    23.11.2024

    Samsung знизить передбачувану вартість смартфонів серії Galaxy S25

    Компанія Samsung готується до майбутнього запуску свого нового покоління флагманських смартфонів Galaxy S25, поки що…

    23.11.2024

    WhatsApp впровадить нову функцію для захисту від спаму

    WhatsApp тестує новий спосіб надати своїм користувачам контроль над одержуваними ними комерційними повідомленнями. Платформа налічує…

    23.11.2024

    Intel може стати виробником чіпсетів Apple A20 для iPhone 18

    У мережі з'явилася інформація, що компанія Apple має намір диверсифікувати виробництво своїх процесорів довіривши цей…

    23.11.2024

    Samsung може збільшити ціну на Galaxy S25 Ultra

    Якщо чутки справдяться, Galaxy S25 Ultra може опинитися в дуже складній ситуації. Адже з такою…

    22.11.2024