Статті

Як створити пароль, який ніхто не зламає: поради від кіберполіції

Share
Час читання: 2 хв.

Існують надто легкі комбінації, які не радять використовувати під час авторизації, адже вони нестійкі до злому.

Фахівці Управління протидії кіберзлочинам в Україні надали список порад, згідно з якими українці зможуть захистити свої приватні дані від злому, повідомляють у прес-службі відомства.

Отже, пароль, який за правилами інтернет-магазинів, соцмереж та програм у смартфонах, користувачі вказують при реєстрації облікового запису, повинен бути надійним і стійким до злому. Наприклад, комбінації типу “654321”, “1111”, “пароль” або “0000” можна зламати за лічені секунди, тому до підбору символів потрібно підходити більш обдумано.

Надійні паролі повинні бути не менше 8 символів і включати як літери так і цифри. При цьому найнадійнішим буде пароль, у якому використовується верхній та нижній регістри, а також спеціальні оригінальні символи.

Якщо користувач має кілька облікових записів, то пароль краще придумати для кожного окремо, адже надалі це може убезпечити вас від його компрометації.

Фахівці кіберполіції зазначають, що вказувати у вигляді пароля свої особисті дані (імена, прізвища, номери телефонів, дати народження тощо) є вкрай необачним. Також найкращим рішенням буде відмова від цитат, які ви вживаєте щодня. Це можуть бути назви пісень, книг, цитати, улюблені висловлювання та інше.

Також варто звернути увагу на те, що під час зберігання паролів краще уникати “відкритих” місць – можливо, біля комп’ютера, на робочому столі або в месенджерах.

Якщо так все ж таки станеться, що ваш пароль хтось підбере\зламає, то слід скористатися додатковим рівнем безпеки для облікових записів – двофакторною автентифікацією. Фахівці з кібербезпеки радять включати її всюди, де надається така можливість.

Якщо самостійно придумати пароль все ж таки не вийшло, можна скористатися спеціальними сервісами з генерації паролів. Такий навіть на офіційному сайті кіберполіції: www.cyberpolice.gov.ua/generate-password .

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: поради
  • Останні записи

    Samsung знову попереду: Galaxy S25 Slim обіцяє бути тоншим за iPhone 17 Air

    Напередодні швидкої масштабної презентації Samsung у мережі почало з'являтися все більше інформації про майбутні суперфлагмани.…

    20.12.2024

    YouTube оголошує війну клікбейту: що чекає на відео з надмірними заголовками

    Іноді творці контенту на YouTube вдаються до сумнівних методів привернення уваги, коли кричущий заголовок або…

    20.12.2024

    Сем Альтман анонсує o3: що відомо про новий проект

    Сьогодні Сем Альтман опублікував загадковий твіт, який привернув увагу до майбутнього запуску нової моделі ШІ…

    20.12.2024

    Співпраця Apple і NVIDIA: що стоїть за новою угодою

    Компанія Apple домовилася про співпрацю з найбільшим виробником відеочіпів NVIDIA. Усе заради значного підвищення продуктивності…

    20.12.2024

    Google Chrome отримав AI-захист від шахраїв: покрокова інструкція з увімкнення

    Google розробила для фірмового браузера Chrome нову функцію на базі штучного інтелекту для захисту користувачів.…

    20.12.2024

    Топ-5 найкращих навушників до 10 тисяч гривень

    Наша редакція підготувала підбірку з п’яти найкращих навушників, рекомендованих для покупки в кінці 2024 року.…

    20.12.2024