Статті

Як створити пароль, який ніхто не зламає: поради від кіберполіції

Share

Існують надто легкі комбінації, які не радять використовувати під час авторизації, адже вони нестійкі до злому.

Фахівці Управління протидії кіберзлочинам в Україні надали список порад, згідно з якими українці зможуть захистити свої приватні дані від злому, повідомляють у прес-службі відомства.

Отже, пароль, який за правилами інтернет-магазинів, соцмереж та програм у смартфонах, користувачі вказують при реєстрації облікового запису, повинен бути надійним і стійким до злому. Наприклад, комбінації типу “654321”, “1111”, “пароль” або “0000” можна зламати за лічені секунди, тому до підбору символів потрібно підходити більш обдумано.

Надійні паролі повинні бути не менше 8 символів і включати як літери так і цифри. При цьому найнадійнішим буде пароль, у якому використовується верхній та нижній регістри, а також спеціальні оригінальні символи.

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

Якщо користувач має кілька облікових записів, то пароль краще придумати для кожного окремо, адже надалі це може убезпечити вас від його компрометації.

Фахівці кіберполіції зазначають, що вказувати у вигляді пароля свої особисті дані (імена, прізвища, номери телефонів, дати народження тощо) є вкрай необачним. Також найкращим рішенням буде відмова від цитат, які ви вживаєте щодня. Це можуть бути назви пісень, книг, цитати, улюблені висловлювання та інше.

Також варто звернути увагу на те, що під час зберігання паролів краще уникати “відкритих” місць – можливо, біля комп’ютера, на робочому столі або в месенджерах.

Якщо так все ж таки станеться, що ваш пароль хтось підбере\зламає, то слід скористатися додатковим рівнем безпеки для облікових записів – двофакторною автентифікацією. Фахівці з кібербезпеки радять включати її всюди, де надається така можливість.

Якщо самостійно придумати пароль все ж таки не вийшло, можна скористатися спеціальними сервісами з генерації паролів. Такий навіть на офіційному сайті кіберполіції: www.cyberpolice.gov.ua/generate-password .

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Митник Михайло

За 33 роки встиг зібрати невелику колекцію гаджетів Apple, обзавестися кількома лімітованими консолями. На "iTechua" ділюся виключно найкращими пропозиціями на придатні девайси, якими користуюся сам.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: поради
  • Останні записи

    Як зрозуміти, що смартфон скоро зламається: топ-3 ознаки

    Всі користувачі повинні знати про ознаки поломки мобільного телефону, що наближається. Без цієї життєво важливої…

    03.05.2024

    Xiaomi та Google терміново оновлюють програмне забезпечення через проблеми у смартфонах

    ІБ-компанія Oversecured виявила проблеми в Android -додатках від Xiaomi та Google Android Open Source Project (AOSP), що впливають на користувачів по…

    03.05.2024

    Названо моделі Google Pixel, які не отримають оновлення до Android 15

    Стало відомо, коли може початися розповсюдження Android 15 на пристрої Google Pixel і які моделі…

    03.05.2024

    Названо найкращі смартфони за співвідношенням ціни та якості за версією AnTuTu

    Фахівці бенчмарку поділилися своїм баченням найзбалансованіших смартфонів одразу у чотирьох категоріях, починаючи від бюджетників та…

    03.05.2024

    Apple зменшить ще одну деталь iPhone 16

    Якщо вірити представленим знімкам, компанія змінила систему бездротової зарядки. Про це пише портал 9To5Mac, посилаючись…

    03.05.2024

    Виробництво OLED-панелей для iPad Pro призведе до змін iPhone 16

    Перехід на OLED в iPad - це те, над чим уже багато років працюють. Незважаючи…

    03.05.2024