Статті

Відомо, навіщо біля банкомату стоять камери

Share
Час читання: 2 хв.

Існує безліч історій про зняття коштів без відома власника картки. Кожен працівник банку може розповісти різну історію. Наведемо кілька прикладів. Буває, що людина звертається до відділення банку за допомогою, бо в неї зникли гроші. Як потім з’ясовується по відео з камер, гроші було знято в банкоматі кимось із знайомих чи родичів. А буває навпаки, що вирішити проблему не вдається взагалі, банкомат не мав камери. Хоча зараз це рідкість.

Зрозуміло, що банки ставлять приховані камери безпеки, але не тільки для вашої, а й своєї. На записах можна визначити хто хоче зламати, обдурити, знищити банкомат. Та й, звичайно, камери часто допомагають вирішити проблеми самих клієнтів банку. Але знайте, в обов’язки банку не входить установка камер, вони роблять це за власним бажанням, тому не факт, що кожен банкомат має повну безпеку.

Камери спостереження бувають двох видів. Перший – це звичайна камера, яка постійно знімає та записує. Дані можна переглянути у будь-який час. Другий вигляд кращий, тому що це вже камери, які пишуть у конкретній ситуації. Наприклад, хтось вставив картку, камера почала записувати. Плюс до цього в записах може зберігатись вся інформація про дії з банкоматом. Хтось зняв гроші, хтось поклав, хтось робив якісь інші операції. Все це для вашої безпеки та банку.

Камер у банкомату може бути кілька, тому що потрібно знімати те, що відбувається. Одна з камер завжди знімає людину, яка користується банкоматом та інших, хто знаходиться позаду чи поблизу. Ще одна камера знімає все довкола.

Буває, що хтось хоче знищити або зламати банкомат, це теж потрібно фіксувати, щоб потім зловмисника знайти. Існують камери, що стежать за отвором для видачі грошей. Ці записи дуже потрібні, адже іноді людина просто забуде забрати готівку, а претензії ставить до банку.

Остання камера це камера для зчитування QR-коду. Якщо ви бачите, що вона дивиться прямо на клавіатуру, то не варто боятися, що хтось побачить ваші дані та використовує. Ця камера призначена чисто для кодів, ви можете через неї просканувати та сплатити якийсь платіж. Дуже зручно та швидко.

Зазвичай у банкомату ви не повністю захищені, але пам’ятайте, єдиний, хто може повністю себе убезпечити – це ви самі.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    TSMC перенесла запуск нового заводу в США на 2025 рік

    Наразі плани TSMC у Сполучених Штатах залежать від поточної політичної ситуації. Як повідомляє Digitimes, компанія…

    15.11.2024

    Samsung планує представити Galaxy S25 на початку 2025 року

    Любителі мобільних пристроїв чекають чергових флагманських смартфонів, і на черзі апарати Samsung Galaxy S. Їхня…

    15.11.2024

    Штучний інтелект Google Gemini вийшов на iPhone

    Google випустила безкоштовний застосунок чат-бота Gemini для користувачів iPhone - тепер його можна завантажити в…

    15.11.2024

    Наскільки безпечно спати зі смартфоном під подушкою

    Чесно кажучи, я теж час від часу беру телефон у ліжко, хоча знаю, що це…

    15.11.2024

    Компанія 01.ai анонсувала інноваційну ШІ-модель Yi-Lightning

    Компанія 01.ai представила нову модель ШІ Yi-Lightning, схожу з GPT-4. Для навчання моделі використовувалося 2000…

    15.11.2024

    Вийшов безкоштовний ChatGPT для Windows

    Стартап OpenAI офіційно оголосив про вихід загальнодоступної версії застосунку ChatGPT для користувачів ПК під управлінням…

    15.11.2024