Статті

Як правильно вибрати модуль оперативної пам’яті для комп’ютера

Share
Час читання: 2 хв.

Оперативна пам’ять – те, що безпосередньо впливає швидкодія системи. Тому важливо вибрати ОЗП для певного складання комп’ютера правильно.

Фахівці зазначають, що оперативна пам’ять – один із компонентів, які впливають на ефективність роботи комп’ютера. При купівлі модуля необхідно звертати увагу на ряд параметрів.

  1. Форм-фактор . Існують два форм-фактори: DIMM та SO-DIMM. Перший варіант використовується здебільшого у настільних комп’ютерах, другий – у ноутбуках.
  1. Стандарти пам’яті . Є DDR3, DDR4. З них краще вибирати, звичайно, новішу версію – DDR4. При цьому, якщо ви хочете придбати ОЗП на вже існуючу платформу, потрібно керуватися стандартами, які підтримує материнська плата. Розрізняються DDR3 та DDR4 розміщенням контактів.
  2. Об’єм пам’яті та операційна система . Якийсь час тому на комп’ютерах стояли 32-розрядні операційні системи: вони передбачають використання максимум 4 ГБ оперативної пам’яті. Зараз використовуються 64-розрядні операційні системи, які дозволяють встановити ОЗП набагато більшого обсягу: наприклад, на Windows 10 це до 512 ГБ.
  3. Об’єм пам’яті та материнська плата . Важливо, щоб материнська плата підтримувала ОЗП об’єму, який ви збираєтеся купити. Перевірити сумісність можна в інтернеті за допомогою спеціальних утиліт.
  1. Частота . Чим вона вища, тим краще. Максимальна частота оперативної пам’яті стандарту DDR3 – 1866 МГц, а DDR4 – 2133-3200 МГц. Ще потрібно звертати увагу на те, яку частоту здатні підтримувати процесор та материнська плата.
  2. Пропускна спроможність . Чим вона вища, тим краще. Являє собою добуток обсягу даних, що передаються за один такт, на частоту системної шини.
  1. Таймінги . Чим їх значення менше, то швидше працює пам’ять. А ще якщо ви купуєте другий модуль ОЗП, то краще підібрати такий самий за таймінгами і частотою. Щоправда, як зауважує автор, загалом це далеко не найголовніший параметр при виборі, тому акцентувати на ньому не варто.
  1. Режими підключення ОЗП . Є багатоканальний та одноканальний спосіб. Що більше каналів підключення, то швидше працює ОЗУ. Здебільшого зараз використовується двоканальний тип, коли дві однакові за характеристиками планки пам’яті вставляють у різні за кольором слоти: наприклад, перший і третій, другий і четвертий.
  1. Охолодження . Користувач вважає, що краще купувати ОЗП із алюмінієвими радіаторами.

Що стосується вибору обсягу пам’яті, то в цьому випадку автор рекомендує визначитися з призначенням вашої збірки ПК. Якщо вам потрібен модуль оперативної пам’яті для ігрового комп’ютера, варто взяти мінімум 16 ГБ, краще навіть більше. Для роботи у професійних програмах потрібно 8-16 ГБ. А якщо ви збираєтеся просто сидіти в інтернеті і виконувати за допомогою комп’ютера стандартні завдання, вибирайте модуль об’ємом 4-8 ГБ.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: поради
  • Останні записи

    TSMC перенесла запуск нового заводу в США на 2025 рік

    Наразі плани TSMC у Сполучених Штатах залежать від поточної політичної ситуації. Як повідомляє Digitimes, компанія…

    15.11.2024

    Samsung планує представити Galaxy S25 на початку 2025 року

    Любителі мобільних пристроїв чекають чергових флагманських смартфонів, і на черзі апарати Samsung Galaxy S. Їхня…

    15.11.2024

    Штучний інтелект Google Gemini вийшов на iPhone

    Google випустила безкоштовний застосунок чат-бота Gemini для користувачів iPhone - тепер його можна завантажити в…

    15.11.2024

    Наскільки безпечно спати зі смартфоном під подушкою

    Чесно кажучи, я теж час від часу беру телефон у ліжко, хоча знаю, що це…

    15.11.2024

    Компанія 01.ai анонсувала інноваційну ШІ-модель Yi-Lightning

    Компанія 01.ai представила нову модель ШІ Yi-Lightning, схожу з GPT-4. Для навчання моделі використовувалося 2000…

    15.11.2024

    Вийшов безкоштовний ChatGPT для Windows

    Стартап OpenAI офіційно оголосив про вихід загальнодоступної версії застосунку ChatGPT для користувачів ПК під управлінням…

    15.11.2024