Статті

Чому смартфон вдасться зламати навіть із захищеними на 100% Android або iOS

Share
Час читання: < 1 хв.

Насправді, не користувач управляє смартфоном, а смартфон користувачем, зазначає автор. Тому запобігти зламуванню пристрою досить складно.

Телефон складається із трьох компонентів, зазначає автор. Усі вони є комп’ютерні системи, які мають власними операційними системами. Серед таких комп’ютерних систем – процесор додатків , baseband-процесор і SIM-картка .

Процесор додатків – це частина, яка працює на основі Android або iOS. Власне, з цим процесором власник апарату може взаємодіяти безпосередньо: наприклад, оновлювати чи встановлювати програмне забезпечення. А ось доступу до інших процесорів у користувача немає. Загалом у плані безпеки вкрай уразливим вважається якраз процесор додатків. Тому цю систему смартфона так легко зламати.

Що стосується baseband-процесора, то він призначений для здійснення функцій, пов’язаних із дзвінками, SMS-повідомленнями, керуванням мобільністю (завдяки цьому стільникова мережа не втрачає смартфон, коли він переміщає від однієї стільникової вежі до іншої). Цей процесор є закритою системою із пропрієтарною операційною системою без загальнодоступних засобів розробки. Відповідно, для її злому потрібні глибші знання (порівняно зі зломом процесора додатків), а також складніше обладнання.

Зрештою, SIM-картка. Це смарт-картка формату ISO/IEC із розширеннями програмного забезпечення. Більшість таких сімок створюються компаніями Gemalto і Oberthur. А ще SIM-картки можуть здійснювати багато дій: керувати переадресацією дзвінків та іншими послугами, надсилати SMS-повідомлення, запускати сеанси USSD. При цьому важливо, що користувач без спеціальної техніки не може дізнатися про діяльність своєї SIM-картки.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    В OpenAI запропонували владі США та їхнім союзникам об’єднатися для протистояння Китаю у сфері ШІ

    Компанія OpenAI виступила з пропозицією американській владі і союзникам США про створення "Північноамериканського договору зі…

    14.11.2024

    Експерти розповіли, що робити в разі потрапляння смартфона у воду

    Експерт розповів, що потрібно зробити, якщо телефон впав у калюжу або сніг. 1. Необхідно одразу…

    14.11.2024

    Топ найгірших паролів 2024 року: переконайтеся, що ваш пароль не серед них

    Найбільш слабкі паролі, які використовувалися у 2024 році, склали фахівці компанії NordPass: Пароль 123456; Пароль…

    14.11.2024

    На Google Pixel з’явилася можливість сканування на віруси в реальному часі

    Служба Google Play Protect отримала оновлення у низки користувачів, додавши функцію виявлення загроз у реальному…

    14.11.2024

    YouTube тестує новий формат для довгих відео, подібний до Shorts

    YouTube активно тестує новий формат перегляду довгих відео, який нагадує популярний сервіс Shorts. Після прокрутки…

    14.11.2024

    Counter-Strike 2: Valve оновила Train, додала нові мапи та поліпшила Overpass

    Counter-Strike 2 продовжує радувати фанатів оновленими версіями культових карт. Нещодавно в гру повернулася улюблена всіма…

    14.11.2024