Статті

Названо ризики при покупці смартфона на Aliexpress

Share
Час читання: 2 хв.

Останнім часом все більше людей вважають за краще купувати смартфони на Аліекспрес. І не дивно. Адже там вибір набагато більший, та й за ціною вони значно дешевші, ніж у магазинах міста. Але наскільки безпечною є така покупка і з якими ризиками може зіткнутися покупець? Про це ми зараз і поговоримо.

Основні ризики при покупці смартфона на Аліекспрес

1. Відсутня глобальна прошивка

Спочатку смартфони, представлені на Аліекспрес, призначалися для місцевого китайського ринку. Вони підтримують лише китайську та англійську мови, у них відсутній Google Play, а також встановлені різні непотрібні програми китайською мовою. Відповідно, придбавши такий телефон у користувача не буде можливості встановити необхідні йому програми.

Як зробити: під час вибору смартфона уважно читайте опис до нього. В описі має бути зазначено про наявність глобальної прошивки. Якщо такої інформації немає, варто пошукати телефон у іншого продавця. До того ж, завжди звертайте увагу на вартість. Смартфони без глобальної прошивки завжди коштують дешевше.

2. Смартфони від невідомих китайських брендів

Купуючи смартфон від відомого виробника Samsung, Apple, Xiaomi та інших, ви можете бути впевнені в його надійності, працездатності та заявлених характеристиках. Купівля смартфона від невідомого китайського виробника завжди пов’язана із ризиком. Наприклад, може бути відсутній сервіс Google Play, меню може бути з кострубатим російським перекладом, характеристики в описі можуть значно відрізнятися від реальних (наприклад, в описі може бути зазначено, що камера має роздільну здатність 48 МП, а насправді може виявитися – 12 МП), також у смартфоні можуть бути встановлені китайські програми, які не можна видалити та інші недоліки.

Як зробити: купуйте тільки пристрої від відомих брендів, які офіційно продаються в салонах мобільного зв’язку вашого міста.

3. Відновлені смартфони преміум сегмента

На Аліекспрес можна навіть зустріти у продажу Айфон 8 або інший флагманський оригінальний смартфон із глобальною прошивкою всього за 8-10 тисяч. Але якщо уважно почитати опис, можна дізнатися, що телефон не новий, а відновлений. Тобто це пристрої, які були повернуті продавцю за гарантією. А після ремонту продавець знову виставив їх на продаж. Купувати такі смартфони ризиковано, тому що немає жодної гарантії, що після ремонту у нього знову щось не зламається.

Як зробити: уважно читайте опис і завжди звертайте увагу на ціну. Смартфони преміум сегмента не можуть коштувати дешево.

4. Проблеми із гарантією

Купуючи смартфон у магазині свого міста, ви отримуєте гарантію терміном, як правило, на 1 рік. Протягом цього терміну, у разі поломки, ви можете звернутися до сервісного центру, де вам безкоштовно усунуть поломку. Купуючи телефон на Аліекспрес, вам ніхто гарантії не дасть. Її доведеться купувати за додаткову оплату. Але й таку можливість надають не усі продавці. В результаті, якщо телефон зламається, ремонтувати його доведеться за свій рахунок.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: AliExpress
  • Останні записи

    WhatsApp отримає можливість надсилати повідомлення в Telegram

    WhatsApp готується до великого оновлення: незабаром користувачі зможуть надсилати повідомлення не лише через WhatsApp, але…

    05.04.2025

    Через мита Трампа виробництво чіпів у США стане дорожчим

    Незабаром американським виробникам чіпів доведеться платити більше за обладнання для їх виробництва. З 9 квітня…

    05.04.2025

    Новий вірус на Android краде дані, маскуючись під налаштування пристрою

    Дослідники безпеки з TechCrunch виявили нову шпигунську програму для Android, яка маскується під системні налаштування…

    05.04.2025

    Samsung розробляє альтернативний спосіб заряджання кільця Galaxy Ring

    Samsung може оснастити наступне покоління розумного кільця Galaxy Ring функцією заряджання через смартфон. Згідно з…

    05.04.2025

    Google оновлює склад управлінської команди у сфері штучного інтелекту

    Google оголосив про несподівані зміни в команді, що працює над штучним інтелектом Gemini. Сіссі Сяо,…

    05.04.2025

    BAFTA назвала 21 найвпливовішу відеогру в історії

    Щорічно різні видання публікують списки найкращих, проривних та найвпливовіших відеоігор. Цього разу до цього процесу…

    05.04.2025