Статті

Куди діваються видалені повідомлення в месенджері

Share

Месенджери зараз користуються великою популярністю і є чи не основним засобом комунікації, а отже, зберігають у собі велику кількість особистих даних. І користувачі сподіваються, що цінна інформація не виходить за межі пристрою, і в разі чого можна швидко “почистити” контент, убезпечивши себе. Але експерт Павло М’ясоїдов зазначив, що не все так просто.

За словами фахівця, дотримання цифрової “гігієни” та всіх правил безпеки, звичайно ж, знижує ризик витоку важливої інформації та даних. Але проблема полягає в тому, що розробники програмного забезпечення мають кілька лазівок, за допомогою яких вони можуть легко отримати доступ до вашого листування.

Експерт зазначив, що більша частина комунікаційних програм побудована на клієнт-серверній архітектурі. Це означає, що система працездатності завжди звертається до інфраструктури розробника, обмінюючись із нею різним контентом. Там він обробляється і передається вашому співрозмовнику.

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

Якщо в месенджері включено “наскрізне шифрування”, тоді декларується, що листування можуть бачити лише ті користувачі, які в ньому беруть участь. Але така захисна функція є не у всіх додатків, та й це лише заява. При серйозних цілях ключ підбирається до закритих даних.

Тобто, видаляючи листування в месенджері, користувач повинен розуміти, що воно все одно залишається на серверах компанії. Він втрачає до неї доступ, а от в інженерів та розробників він залишається. І період зберігання видалених користувачами даних може становити дуже значний період.

Звичайно, є способи, які дозволять підвищити захист, наприклад спеціальні програми. Але це можливо, якщо технологія передачі працює в обхід сервера протоколом peer-to-peer. Надсилати окремі повідомлення в такому ключі можна і в месенджері Telegram, але тільки якщо відкрити такий чат окремо через налаштування.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Митник Михайло

За 33 роки встиг зібрати невелику колекцію гаджетів Apple, обзавестися кількома лімітованими консолями. На "iTechua" ділюся виключно найкращими пропозиціями на придатні девайси, якими користуюся сам.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    Які датчики встановлені у камері нового iPad Pro

    Нещодавно представлені моделі iPad Pro з OLED-екранами отримали розширений набір сенсорів. Крім безпосередньо камери та…

    08.05.2024

    Топовий планшет Xiaomi Pad 6S Pro 12.4 протестували на автономність

    При активному навантаженні середній час автономної роботи становив 11 годин та 14 хвилин. У режимі…

    08.05.2024

    Стало відомо, про що промовчала Apple на презентації нових iPad

    Є кілька неочевидних змін у нових iPad , про які Apple не почала говорити під…

    08.05.2024

    Що нового в iPad Air та iPad Pro 2024 року

    Увечері 7 травня компанія Apple провела презентацію нових планшетів, в рамках якої представила чотири нові моделі iPad. Я…

    08.05.2024

    Фішка Android-смартфонів дісталася iPhone

    Google додала функцію "Коло для пошуку" з Android-смартфонів в iPhone. Як пише 9to5Google, така фішка…

    08.05.2024

    ТОП-10 недорогих смартфонів 2024 року

    Останнім часом мобільні пристрої зазнали помітної трансформації, а з появою на ринку смартфонів за цілком…

    08.05.2024