Статті

Наскільки технологія NFC небезпечна для людей і чи варто нею користуватися

Share
Час читання: 2 хв.

Сучасні моделі смартфонів оснащені технологією NFC (Near field communication), що дозволяє проводити безконтактну оплату у магазинах, розважальних закладах, громадських транспортних засобах, тощо. Дана технологія була розроблена відносно нещодавно, отже частина користувачів до неї ставляться із обережністю. Справа в тому, що для передачі даних за технологією NFC використовуються радіохвилі. Саме тому, зараз ми розберемось наскільки технологія NFC небезпечна для людей і чи варто нею користуватися.

Для початку розкажемо коротко про принцип роботи NFC. Для обробки та передачі даних за допомогою NFC, смартфони оснащуються плоскою котушкою. Аналогічні пристрої ви могли бачити на бірках у магазині, які видають писк при крадіжці. Коли магнітне поле проходить крізь магнітну котушку, утворюється електричний струм. Подібні магнітні поля дозволяють шифрувати дані для їх подальшої передачі та опрацювання.

Головною відмінністю NFC від інших технологій бездротової передачі інформації (таких, як Bluetooth або Wi-Fi) є невеликий радіус дії сигналу. Датчик здатний приймати дані на відстані не більше 20 см від відправляючого сигнал пристрою.

Щодо витрат, то технологія NFC споживає набагато менше електроенергії, ніж будь-який модуль мобільного зв’язку, а саме 15 мА. Той самий Bluetooth споживає біля 40 мА. Магнітне поле з настільки низькою потужністю не несе жодної небезпеки для здоров’я людини.

Також слід зазначити, що в той час як інші бездротові технології зазвичай працюють цілодобово, модуль NFC є активним лише тоді, коли смартфон знаходиться в розблокованому стані. Це дозволяє додатково захистити ваші платіжні дані від потрапляння до рук шахраїв.

Отже, особливості роботи та показники споживання енергії, а також радіус дії сигналу NFC, робить дану технологію безпечною для здоров’я. Тому використовуючи можливості безконтактної оплати, хвилюватись щодо стану здоров’я причин немає.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: NFC
  • Останні записи

    Samsung Galaxy S25 отримає 12 ГБ оперативної пам’яті

    Не представлений поки що офіційно Samsung Galaxy S25 протестували в Geekbench, завдяки чому стало відомо…

    15.11.2024

    TSMC перенесла запуск нового заводу в США на 2025 рік

    Наразі плани TSMC у Сполучених Штатах залежать від поточної політичної ситуації. Як повідомляє Digitimes, компанія…

    15.11.2024

    Samsung планує представити Galaxy S25 на початку 2025 року

    Любителі мобільних пристроїв чекають чергових флагманських смартфонів, і на черзі апарати Samsung Galaxy S. Їхня…

    15.11.2024

    Штучний інтелект Google Gemini вийшов на iPhone

    Google випустила безкоштовний застосунок чат-бота Gemini для користувачів iPhone - тепер його можна завантажити в…

    15.11.2024

    Наскільки безпечно спати зі смартфоном під подушкою

    Чесно кажучи, я теж час від часу беру телефон у ліжко, хоча знаю, що це…

    15.11.2024

    Компанія 01.ai анонсувала інноваційну ШІ-модель Yi-Lightning

    Компанія 01.ai представила нову модель ШІ Yi-Lightning, схожу з GPT-4. Для навчання моделі використовувалося 2000…

    15.11.2024