Статті

Наскільки технологія NFC небезпечна для людей і чи варто нею користуватися

Share
Час читання: 2 хв.

Сучасні моделі смартфонів оснащені технологією NFC (Near field communication), що дозволяє проводити безконтактну оплату у магазинах, розважальних закладах, громадських транспортних засобах, тощо. Дана технологія була розроблена відносно нещодавно, отже частина користувачів до неї ставляться із обережністю. Справа в тому, що для передачі даних за технологією NFC використовуються радіохвилі. Саме тому, зараз ми розберемось наскільки технологія NFC небезпечна для людей і чи варто нею користуватися.

Для початку розкажемо коротко про принцип роботи NFC. Для обробки та передачі даних за допомогою NFC, смартфони оснащуються плоскою котушкою. Аналогічні пристрої ви могли бачити на бірках у магазині, які видають писк при крадіжці. Коли магнітне поле проходить крізь магнітну котушку, утворюється електричний струм. Подібні магнітні поля дозволяють шифрувати дані для їх подальшої передачі та опрацювання.

Головною відмінністю NFC від інших технологій бездротової передачі інформації (таких, як Bluetooth або Wi-Fi) є невеликий радіус дії сигналу. Датчик здатний приймати дані на відстані не більше 20 см від відправляючого сигнал пристрою.

Щодо витрат, то технологія NFC споживає набагато менше електроенергії, ніж будь-який модуль мобільного зв’язку, а саме 15 мА. Той самий Bluetooth споживає біля 40 мА. Магнітне поле з настільки низькою потужністю не несе жодної небезпеки для здоров’я людини.

Також слід зазначити, що в той час як інші бездротові технології зазвичай працюють цілодобово, модуль NFC є активним лише тоді, коли смартфон знаходиться в розблокованому стані. Це дозволяє додатково захистити ваші платіжні дані від потрапляння до рук шахраїв.

Отже, особливості роботи та показники споживання енергії, а також радіус дії сигналу NFC, робить дану технологію безпечною для здоров’я. Тому використовуючи можливості безконтактної оплати, хвилюватись щодо стану здоров’я причин немає.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: NFC

Останні записи

Старі ОС більше не небезпечні: Apple закрила вразливості, через які зламувалися пристрої

Розробники Apple випустили нову серію оновлень для своїх операційних систем, включаючи підтримку старіших версій. Виправлені…

02.04.2025

Інсайдер назвав дату виходу нових навушників від Sony

За останніми чутками, Sony готується до запуску нової версії своїх популярних навушників з шумом придушення…

02.04.2025

Apple планує розробити пристрої з повністю скляним корпусом

Apple продовжує досліджувати інноваційні дизайни, цього разу зосередивши увагу на повністю скляних корпусах майбутніх iPhone,…

02.04.2025

Samsung вивчає можливість випуску смартфона з трьома шарнірами

Samsung продовжує зміцнювати свої позиції на ринку складаних смартфонів, подавши патент на новаторську модель з…

02.04.2025

Інсайдер повідомив про затримку виходу Galaxy S25 Edge

Samsung, можливо, зіткнувся з несподіваними складнощами, через які компанія в останній момент відклала випуск свого…

02.04.2025

Mozilla представила конкурента Gmail

Mozilla, яка відповідає за браузер Firefox, вирішила оновити поштовий клієнт Thunderbird, створюючи комплексну комунікаційну платформу.…

02.04.2025