Темна і світла сторона: чому Чорна п’ятниця стала популярною?

27

Історія появи Black Friday починається з США. Американські роздрібні магазини в останню п’ятницю листопада розпродавали абсолютно всі товари за низькими цінами напередодні нового сезону. Багато йшли до магазинів заздалегідь, щоб знайти подарунки перед різдвяними святами. Ідея такого дня зі знижками досить швидко поширилася по різних містах, в результаті прийшла і в європейські країни.

Асоціації і трохи історії

Спочатку в США термін «чорна п’ятниця» асоціювався з обвалом біржі і фондового ринку на 30% в 1896 році. Це наклало неприємний осад на створення акційного дня – асоціації американських користувачів з’явилися неприємні. Тому в 80-ті роки вже 20-го століття виробники намагалися змінити назву на «велика п’ятниця».

У підсумку повернулися на вихідну позицію, а згодом Чорна п’ятниця стала популярним часом для шопінгу у всіх американців. В Україні цей варіант акцій став популярним вже на початку 2010-х років.

Чорна п’ятниця – що відбувається сьогодні?

Причин для популярності грандіозних знижок серед покупців і самих продавців знаходиться досить. За статистикою, в цей день в США відбуваються покупки на кілька мільярдів доларів. Разом з цим виділяють основні фактори:

♦ психологічний вплив – великі знижки завжди спонукають до покупок;

♦ межа сезонів – восени у людей набагато менше приводів для масштабних покупок, тому тут у них відкривається поле дій;

♦ можливість купити товар, який користується попитом.

В основному сьогодні маркетологи в магазинах пропонують по знижкам в кінці листопада ті товари, які знаходяться на лідируючих позиціях в списках продажів. Однак існує досить вагома різниця між божевільними тиснявою і усвідомленими покупками.

Чому знижки – це вигідно?

Сьогодні в Україні Black Friday перетворилася в підготовлену і сплановану акцію. До неї заздалегідь готуються магазини і налаштовуються покупці. Багато брендів пропонують попередні списки товарів, які потраплять під зниження ціни. Наприклад, ALLO пропонує заздалегідь підписуватися на розсилку, щоб не упустити можливість купити потрібний товар. Обмеження на кількість позицій все ж є.

Сучасне суспільство в цілому прагне до усвідомленості і фінансової грамотності. Тому люди заздалегідь продумують, які товари їм необхідні зі знижкою в листопаді. Це забезпечує і популярність Чорної п’ятниці у всій сфері продажів. Навіть компанії з послугами влаштовують знижки на їх оформлення.

Великий вибір чохлів у нас в магазині @itech_store_ua

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я