Статті

Як підняти імунітет восени

Share
Час читання: 3 хв.

Як підняти імунітет восени? Судячи з кількості запитів в Мережі, мабуть, це найчастіше питання в сезон застуд. Але правда в тому, що імунітет підняти… неможливо! Чому? І що все-таки робити, щоб хворіти якомога рідше?

Здатність організму протистояти хвороботворним факторам закладена при народженні. Тобто ми не можемо її якось помітно поліпшити. А можемо тільки підтримувати в нормальному стані. І найкраще з цим завданням справляються найпростіші речі: фізичні навантаження, часті прогулянки, загартовування, повноцінний сон і правильне харчування.

ЩО З’ЇСТИ, ЩОБ НЕ ЗАХВОРІТИ?

У сезон застуд люди налягають на часник, лимони, яблука та інші продукти «для імунітету». Але цього мало. Щоб «підстьобнути» захисні сили організму, їж продукти, що містять вітаміни А і D. При нестачі першого порушується імунний захист слизових оболонок, а другий відповідає за наявність макрофагів — клітин, які ловлять і переварюють хвороботворні мікроорганізми.

Джерела вітамінів А і D:

  • молочні продукти,
  • риба,
  • овочі й фрукти червоного та оранжевого кольорів.

Інші компоненти раціону — білки та жири. Білки — основа будівельного матеріалу для клітин (в тому числі й тих, які відповідають за імунітет), а жири — джерело енергії, необхідної для обмінних процесів.

ПРОСТА ПРОФІЛАКТИКА ЗАСТУДИ

Намагайтеся щодня бувати на свіжому повітрі й ходити пішки не менше 30 хв. Саме стільки часу потрібно організму, щоб активізувалася імунна система. До того ж прогулянки на свіжому повітрі — найефективніший спосіб зняти стрес.

При частих стресах в організмі утворюється надлишок кортизолу, який послаблює захисні сили організму. Саме тому депресивні люди частіше хворіють.

Регулярно провітрюйте квартиру і підтримуйте в ній достатній рівень вологості (особливо важливо в опалювальний сезон). Після поїздки в громадському транспорті промивайе слизову носа, очищаючи її від бактерій і вірусів.

ВАЖЛИВО! Не призначайте собі ліки «для підняття імунітету». Безконтрольне стимулювання організму реально діючими препаратами загрожує розвитком аутоімунних захворювань.

ЗАГАРТОВУВАННЯ ЯК СПОСІБ ПІДНЯТИ ІМУНІТЕТ

Контрастні процедури допомагають привчити організм легко адаптуватися до температурних перепадів. Плюс тренують судини й покращують приплив крові до внутрішніх органів.

ЯК ПОЧАТИ ЗАГАРТОВУВАТИСЬ

Якщо ваш організм не відрізняється богатирським здоров’ям, почніть з малого — привчіть себе до вмивання холодною водою. Робіть це поступово — нехай спочатку вода буде кімнатної температури, потім кожен день знижуйте її приблизно на один градус. Як тільки звикните до вмивання, можна переходити до обтирання.

ОБТИРАННЯ: ЯК ПРАВИЛЬНО ПРОВОДИТИ

Процедура полягає в енергійному розтиранні тіла рушником, змоченим у воді. Протягом 2 хвилин послідовно розтирають мокрим рушником до почервоніння і припливу тепла шию, груди, спину, стегна і ноги. Потім тіло витирають насухо.

КОРИСТЬ ОБЛИВАННЯ ДЛЯ ЗДОРОВ’Я

Обливання також сприяє зміцненню здоров’я. Ефективність цієї процедури зростає в міру збільшення контрасту між температурою тіла і температурою води. Кожні 10 днів знижуйте градус води на 5 градусів. Стежте, щоб температура в приміщенні була не нижче 20 градусів — так ви уникните переохолодження. А приймаючи контрастний душ, враховуйте, що збільшувати різницю між гарячою і холодною водою треба поступово.

І щоб не спровокувати безсоння, робіть такі обливання вранці.

ЩЕ ДЕКІЛЬКА СПОСОБІВ ЗАГАРТУВАТИСЬ

Ще один перевірений спосіб: налийте в ванну холодну воду так, щоб вона покривала тільки дно. Походіть в такій воді (переступаючи з ноги на ногу) протягом 20-30 секунд. Кожен день збільшуйте рівень води приблизно на 1-2 см, поки вона не досягне щиколоток. І наберіться терпіння — результат від загартування з’являється не відразу. Загартовування також може викликати нежить, однак це не привід припиняти процедури. Винятком може стати підвищення температури. І не забувайте про лазні та сауни — одним з найприємніших способів підвищити опірність організму інфекціям. Доведено: любителі лазні менш схильні до застуд.

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
  • Останні записи

    Як зрозуміти, що додаток збирає ваші дані без дозволу

    Щороку ми завантажуємо мільярди додатків на смартфони — щоб швидко спілкуватися, займатися банкінгом, редагувати фото…

    14.11.2024

    Google робить свій смартфон потужнішим за допомогою Linux

    В Android 15 QPR2 Beta 1 Google представила нову функцію - Terminal, що дозволяє запускати…

    14.11.2024

    Apple набирає обертів у галузі ШІ, поки конкуренти зволікають у розвитку

    Apple Intelligence з'явився тільки минулого місяця, і деякі з його найцікавіших функцій будуть доступні з…

    14.11.2024

    В Україні зросла кількість злочинів за участю популярних додатків

    За останні кілька років все частіше виявляється, що месенджери використовуються як інструменти для злочинів. З…

    14.11.2024

    Стало відомо, коли представлять смартфони Samsung Galaxy S25

    Схоже, компанія Samsung не буде вкотре зрушувати терміни запуску своїх флагманських смартфонів ближче до початку…

    14.11.2024

    В OpenAI запропонували владі США та їхнім союзникам об’єднатися для протистояння Китаю у сфері ШІ

    Компанія OpenAI виступила з пропозицією американській владі і союзникам США про створення "Північноамериканського договору зі…

    14.11.2024