Експерти розповіли, чи варто використовувати смартфон під час зарядки

1234

Впевнені, вам не раз доводилося чути, що зарядка – це один з найбільш небезпечних процесів, які відбуваються зі смартфоном. Мало того, що зарядка призводить до зниження залишкової ємності акумулятора, так вона ще й може йти неправильно, якщо використовувати не той адаптер або кабель. Але, думаємо, серед нас немає таких далеких людей, які заряджають свої смартфони оголеним проводом від електропідстанції. А ось тих, хто продовжує користуватися смартфоном під час зарядки, напевно вистачає. А чи не небезпечно це? Спробуємо розібратися разом.

Насправді нам не доводилось зустрічати в інструкціях до жодного смартфону – а їх у нас було ну ніяк не менше сотні – прямої заборони на використання під час зарядки. Тому у нас немає підстав думати, що існують такі апарати, якими просто категорично заборонено користуватися, поки вони підключені до розетки. А оскільки нам цього не забороняють безпосередньо, то швидше за все, користуватися смартфонами під час зарядки все-таки можна. Однак є кілька умов, про які ні в якому разі не варто забувати.

Використання телефону під час зарядки

По-перше, пам’ятайте, що, використовуючи смартфон під час зарядки, ви сприяєте зниженню швидкості поповнення енергії акумулятора. Простіше кажучи, в цьому випадку зарядка буде йти повільніше. Особливо помітно це буде проявлятися при використанні адаптера живлення малої потужності. Наприклад, якщо ви вирішите зарядити Galaxy S21 Ultra з акумулятором на 5000 мА * г 5-ватним ЗП, швидше за все, він просто буде повільніше розряджатися.

По-друге, в процесі зарядки смартфон природним чином нагрівається, особливо, якщо це швидка зарядка. Тому виконання інших ресурсоємних завдань на зразок монтажу відео або ігор можуть спровокувати підвищену тепловіддачу. В цьому випадку смартфон стане дуже гарячим, ризикуючи пошкодити внутрішні компоненти. Насправді це дуже небезпечна ситуація, тому що батарея і багато внутрішніх елементів апаратів зношуються швидше, якщо їх нагрівати.

Популярні новини  Названо способи, якими віруси потрапляють на смартфони

По-третє, потрібно дуже ретельно стежити за тим, як ваш смартфон підключений до кабелю електроживлення, і чи не пошкоджений роз’єм. Адже в процесі використання ви напевно будете стикатися з ним, і, якщо провід виявиться оголеним, вас може вдарити струмом. Але, навіть якщо все в порядку, ви напевно тримайте смартфон так, що волею-неволею зрушуєте кабель рукою. Відповідно, роз’єм розбовтується і починає гірше утримувати зарядний кабель. Тому будьте акуратніше.

Як правильно заряджати смартфон

За фактом ми не змінили своєї думки про те, чи варто користуватися смартфоном під час зарядки. На наш погляд, очевидно, що нічого принципово страшного в цьому немає. Інша справа, що потрібно слідувати простим правилам техніки безпеки і не навантажувати смартфон під час зарядки надмірно, щоб він не перегрівався, а швидкість його зарядки не падала. Тобто ви можете взяти трубку, якщо вам хтось дзвонить, або відповісти в месенджері на вхідні повідомлення. В принципі, можете навіть погортати стрічку інстаграму. Але ось грати в ігри або монтувати відео, мабуть, точно не варто.

А ось що варто, то це придбати потужніший зарядний пристрій, щоб швидкість зарядки була максимальною, а час, який смартфон проводить у розетки – мінімальним. Головне – правильно вибрати відповідний адаптер, оскільки більшість підтримує не всі профілі електроживлення.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я