Статті

Експерти розповіли, в чому небезпека та мінуси 5G-мереж

Share
Час читання: 2 хв.

5G відміну від 4G має частоти вище (у 4G 800, 900, 1800, 2100, 2600 МГц), а у 5G 3,4-3,8 ГГц і 25-29 ГГц. Але різниця не тільки в частотах, а також в швидкості. У 4G швидкість максимальна 375 мегабіт / сек, а у 5G – 20 Гбіт / сек.

Природно на ділі швидкість 4G рідко коли буває більше 20 мегабіт / сек, а у 5G … Ну, наш знайомий в США заявляє, що 100 мегабіт стабільно у нього є. Місцями до 300.

Які тут можуть бути мінуси, запитаєте ви? Адже швидкість буде краще, сигнал стабільніше.

Але мінуси є і їх кілька:

– Хакери

Ці хлопці люблять створювати так звані DDOS атаки на інші сайти. Вони так заробляють. Шантажем чи за замовленням.

І щоб створити серйозну атаку на який-небудь сайт зараз їм потрібна величезна мережа зламаних комп’ютерів, які підключені до стабільного і швидкісного інтернету.

Для цього вони, власне і займаються зломами. Якщо 5G буде працювати на максимальних швидкостях, то хакери будуть також намагатися зламувати смартфони і проводити атаки з них. Тобто, активність хакерів посилиться.

– Незрозумілий вплив на здоров’я

У частотному діапазоні 3,4-3,8 ГГц вже ясно зрозуміло, що нічого страшного не буде – частоти трохи нижче вже обплутують нас другий десяток років. А ось вплив частот 25-29 Ггц, гадаємо, до кінця не вивчено.

Поки 5G тільки починає впроваджуватися, 4G буде працювати. І десь на якихось будинках буде відразу 2 антени на обидва стандарти зв’язку. Хоч і випромінювання 5G відноситься до неіонізованого (не нагріває повітря як мікрохвильова піч), але повний вплив ще не вивчено, тому що ще не змінилося покоління людей.

Однак, залишимо цю тему для медичних сайтів та форумів.

– Шахрайство

Одна з фішок 5G – можливість з’єднуватися з кількома пристроями без участі оператора.

І швидше за все, шахраї і хакери можуть скористатися цим. І ніякої третьої сторони, яка буде здійснювати посередництво – не буде. Що дасть грунт для зростання нових хакерських і шахрайських схем. Поки невідомо яких, але фантазувати можна і зараз.

Можливо хакери будуть встановлювати в громадських місцях антени-обманки, які буде встановлювати D2D з’єднання (Device to Device) щоб отримати якусь свою вигоду.

– Занадто велика швидкість

Якби 5G включили разом у всьому світі, то велика частина популярних сайтів не витримала б такого навантаження. Тому, мережа модернізується поступово.

Зараз звичайно 5G підтримують тільки флагмани, але років через 5 підтримка буде у кожного другого смартфона.

Проте, бояться не варто – хоча б з тієї причини, що ми вже нічого не можемо поміняти.

Впровадження мереж диктує прогрес і те, що поточні частоти вже вичерпані, особливо у великих містах в місцях скупчення людей навіть дзвінок зробити складно. Для цього, до речі придумали Wi-Fi Calling – дзвінки по Wi-Fi.

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
Tags: 5G

Останні записи

Старі ОС більше не небезпечні: Apple закрила вразливості, через які зламувалися пристрої

Розробники Apple випустили нову серію оновлень для своїх операційних систем, включаючи підтримку старіших версій. Виправлені…

02.04.2025

Інсайдер назвав дату виходу нових навушників від Sony

За останніми чутками, Sony готується до запуску нової версії своїх популярних навушників з шумом придушення…

02.04.2025

Apple планує розробити пристрої з повністю скляним корпусом

Apple продовжує досліджувати інноваційні дизайни, цього разу зосередивши увагу на повністю скляних корпусах майбутніх iPhone,…

02.04.2025

Samsung вивчає можливість випуску смартфона з трьома шарнірами

Samsung продовжує зміцнювати свої позиції на ринку складаних смартфонів, подавши патент на новаторську модель з…

02.04.2025

Інсайдер повідомив про затримку виходу Galaxy S25 Edge

Samsung, можливо, зіткнувся з несподіваними складнощами, через які компанія в останній момент відклала випуск свого…

02.04.2025

Mozilla представила конкурента Gmail

Mozilla, яка відповідає за браузер Firefox, вирішила оновити поштовий клієнт Thunderbird, створюючи комплексну комунікаційну платформу.…

02.04.2025