Дивовижний факт: ще чотири роки тому смартфони зламували в середньому кожні 39 секунд. А за останні кілька років число зломів зросло на 11%. Як розпізнати, це ваш смартфон зламаний або ж просто параноя і забита пам’ять? Ось сім ознак того, що все-таки щось пішло не так.
Якщо навіть це злом, не варто панікувати – зазвичай все можна виправити.
Зверніть увагу: це найбільш часті ознаки злому, але окремо вони не обов’язково говорять про хакерську атаку. А ось присутність кількох з них вже має змусити вас задуматися.
Якщо ви останнім часом не виконували ніяких оновлень ОС і не користуєтеся ресурсоємними додатками, то такі «симптоми» цілком можуть бути ознакою того, що в фоновому режимі працює шкідливе ПЗ. Тому важливо перевірити, які програми запущені, скільки пам’яті вони використовують і яка кількість вільного місця є на вашому пристрої.
При зломі смартфона шкідливі програми можуть використовувати вашу електронну пошту і месенджери для розсилки повідомлень вашим контактам. Зазвичай вони відправляють повідомлення від вашого імені та прикріплюють посилання або файл, який може заразити інші пристрої. Якщо хтось із ваших знайомих поскаржився на такі речі, варто задуматися.
Несподіване збільшення трафіку може означати, що ваш гаджет був зламаний для передачі даних. Сюди може відноситися прихований майнінг криптовалют або крадіжка ваших фотографій / інших даних. Перевірте об’єм даних, що використовуються кожним додатком.
Також якщо виросли щомісячні витрати за телефонний зв’язок, а ви не пам’ятаєте, щоб багато дзвонили, то потрібно подивитися виписку у оператора. Якщо там є дзвінки на номери, на які ви не дзвонили, то хтось цілком міг використовувати ваш девайс в якості проксі-сервера.
У першому випадку хтось інший встановив шпигунське ПЗ на ваш смартфон. Або це сталося віддалено, або це хтось із тих, хто мав фізичний доступ до вашого гаджету. У другому – шкідливе ПЗ іноді видаляє антивірус і варто насторожитися.
Знову ж, налаштування могли змінити вручну, якщо у когось був фізичний доступ до пристрою, але могли зробити це і віддалено. Наприклад, періодично включений Bluetooth, хоча ви його не використовуєте, може виявитися ознакою того, що шкідливе ПЗ використовує інтерфейс для зараження інших пристроїв або передачі даних.
Якщо ваш гаджет перезавантажується без попередження, не вимикається або відкриває програму і дзвонить людям сам по собі – це може бути як наслідком програмних помилок, так і ознакою злому. У будь-якому випадку, рекомендуємо звернутися до фахівців.
Звичайно, такі покупки можуть вказувати і на іншу форму шахрайства з кредитними картами, але зламаний смартфон – один із способів вкрасти ваші гроші.
Якщо ви впевнені, що ваш смартфон все-таки зламали, то не панікуйте – виправити ситуацію зазвичай можна. В одному з наступних постів ми розповімо, що з цим робити.
Очікується, що Samsung представить серію Galaxy S25 вже в січні. Імовірно, це станеться 22 січня…
У запеклій конкуренції з Google компанія OpenAI зняла обмеження на доступ до ChatGPT Search для…
The Wall Street Journal стверджує, що ця модель не буде дорожчою за iPhone 17 Pro…
Нове опитування фахівців з компанії SellCell показує, що більшість функцій Apple Intelligence не несуть ніякої…
Ілон Маск підтвердив, що його команда соціальної мережі X (Twitter) працює над створенням фірмового сервісу…
Компанія Apple готує до виходу Macbook монструозних розмірів. Про це пише MacRumors. Що відомо Згідно…