Зловмисники можуть вдаватися до різних способів злому домашнього роутера, який роздає Wi-Fi. Експерт Анна Михайлова, яка виступає менеджером з розвитку бізнесу групи ІБ-компаній, розповіла, як обчислити підключення третіх осіб.
Існує три основних типи злому маршрутизатора. Перший з них найбільш «безпечний», коли людина підбирає пароль до чужого Wi-Fi і починає «з’їдати» трафік. Така активність може пройти для власника роутера щодо непомітно, особливо, якщо відсутнє обмеження за обсягом трафіку від провайдера. Обчислити проблему можна по зниженню швидкості доступу до Мережі і в меню роутера в пункті з підключеними пристроями, де відразу видно сторонні. Вирішити ситуацію легко створенням «білого аркуша», де перераховані тільки ті гаджети, які є вдома.
У деяких випадках зловмисники зламують роутер і встановлюють над ним несанкціонований контроль. Тоді власник взагалі не може підключитися до маршрутизатора, а при знищенні програмної частини Wi-Fi перестане працювати. Ряд виробників передбачили на такий випадок збережену в захищеній від знищення області пам’яті прошивку, але потрібно дивитися по конкретній моделі.
Найбільш небезпечною ситуацією Михайлова називає, коли маршрутизатор виявляється ботнет-агентом DDoS-мережі третьої особи. Виявити таке втручання важко, серйозного впливу на продуктивність теж не виявляється, зате відбувається потік атаки. З великою часткою ймовірності при тривалому такому впливі провайдер попередить про нього клієнта, але є і ризик блокування в якості джерела нелегітимного трафіку. Відновити роутер можна шляхом перепрошивки. Експерт радить вибирати більш складні паролі для Wi-Fi, відмовившись від ключів доступу за замовчуванням або простих комбінацій.
Чесно кажучи, я теж час від часу беру телефон у ліжко, хоча знаю, що це…
Компанія 01.ai представила нову модель ШІ Yi-Lightning, схожу з GPT-4. Для навчання моделі використовувалося 2000…
Стартап OpenAI офіційно оголосив про вихід загальнодоступної версії застосунку ChatGPT для користувачів ПК під управлінням…
Надійний інсайдер під ніком OnLeaks опублікував серію деталізованих зображень ще не анонсованого смартфона. Крім того,…
Коли вийшла iOS 18, Apple додала дуже цікаву фішку. Тепер iPhone автоматично перезавантажується кожні три…
Щороку ми завантажуємо мільярди додатків на смартфони — щоб швидко спілкуватися, займатися банкінгом, редагувати фото…