Чого чекати від iOS 15. Нові фішки для iPhone і iPad

100

До презентації iOS 15 і iPadOS 15 залишається близько трьох місяців . Саме час почати робити припущення з приводу нових можливостей пари великих апдейтів мобільних гаджетів Apple.

Реалістичних чуток з приводу нових фішок поки небагато. Тим не менш, є очевидний запит користувачів, і не один. Сьогодні на iPhone і iPad не вистачає пари важливих можливостей , а все інше потрібно тільки докрутити. Про це і поговоримо.

1. Вибрані контакти та інші нові віджети для iPhone

З виходом iOS 14 Apple прибрала з iPhone віджет обраних контактів і не запропонувала нічого путнього взамін

Головним нововведенням iOS 14 стали саме віджети для домашнього екрану iPhone. Apple вдалося дуже вдало вписати їх в дизайн операційної системи, тому користувачі зустріли їх дуже тепло. Візуально на Android нічого подібного немає.

Шкода, розробники забули перенести в актуальну систему віджет обраних контактів. Швидкий доступ до них можна реалізувати через «Команди» та інші рішення. Але це не те. Дуже потрібна плашка з парою рядків важливих абонентів .

Бути може, голосові виклики сьогодні не так актуальні. Тому на віджет було б також непогано винести швидкий доступ до чатах в «Повідомленнях» і сторонніх месенджерах. Актуальною буде як особисте листування, так і групові чати.

2. Активні клавіші для віджетів на домашньому екрані iPhone

Віджети з iOS 14 – великий еволюційний крок для iPhone, але у них є один очевидний мінус

Віджети для iOS 14 сильно змінилися не тільки зовні, але і з технічної реалізації. Вони відмінно працюють, але в їх API є очевидне обмеження. На них не може бути кнопок для активних дій в додатках.

На віджети можуть бути тільки ярлики в розділи програм, а також візуальна інформація. Бракує кнопок для перемикання треків в музичних сервісах , запуску сценаріїв розумного будинку і так далі.

3. Розширений вибір додатків для установки за замовчуванням

Поки Apple дозволяє повноцінно замінювати лише браузер і клієнт електронної пошти

Сьогодні Apple дозволяє встановити за замовчуванням сторонній браузер і альтернативний клієнт для електронної пошти. В iOS 14.5 можна також показати Siri, який музичний сервіс використовувати для запитів включити певний трек.

Від iOS 15 ми чекаємо розширення списку додатків, які можна використовувати замість стандартних. Буде непогано отримати можливість вибору заміни для «фото» , а також мультимедійного плеєра для відтворення контенту.

4. Підтримка розширень для сторонніх додатків

 

Бракує правил блокування контенту для того ж Google Chrome

Для Safari можна додати правила блокування контенту, які стануть в нагоді для обмеження спливаючих вікон та іншого небажаного матеріалу. Це, в тому числі, корисно в розрізі батьківського контролю. Для Chrome це реалізувати поки не можна.

5. Можливість налаштувати «Бібліотеку додатків» вручну

Зараз в цьому меню програми упорядковано відповідно до папок в автоматичному режимі

З виходом iOS 14 софт можна приховати за робочих столів і залишити лише в «Бібліотеці додатків». Програми та ігри тут автоматично сортуються по папках, а також доступні в зручному алфавітному списку.

Шкода, змінити каталог розташування конкретного додатка вручну не можна. Тому додатки для спілкування раз у раз потрапляють в «Продуктивність», а в «розваги» з’являються платіжні сервіси.

Для додатків потрібна можливість зміни категорій, яка допоможе iOS 15 в сортуванні . Переходити на повністю ручний режим не потрібно, адже це зіпсує сенс нового меню. Але дати користувачам інструмент для дрібних правок важливо.

6. Режим презентації для групових і особистих дзвінків FaceTime

У FaceTime потрібно додати інструмент для демонстрації екрану мобільного пристрою. Він допоможе показувати презентаційні матеріали в рамках навчальних сесій, а також онлайн-нарад. Цю можливість все дуже сильно зачекалися.

7. Повернення «Списку бажань», який давно видалили з App Store

Через нього можна було б також моніторити знижки на додатки

Колись в App Store був список бажань, в який можна було скидати платний софт і дивитися на зміну його ціни в окремому меню. Шкода, його в підсумку прибрали. Багато хто чекає, поки Apple поверне його. І ми також.

8. Додаткові мови для вбудованого «Перекладача»

Поки перелік мов в додатку вкрай обмежений

Поки в «Перекладач» є трохи більше десяти мов . Добре, що є російська, але нам потрібна українська мова.

9. Постійно активний екран хоча б на деяких смартфонах

Для реалізації постійно включеного екрану досить одного лише OLED-дисплея

За аналогією з Apple Watch на органічних екранах iPhone можуть залишатися елементи екрану блокування iOS: годинник, поточний день і дата. Одного тільки цього вже з головою для підвищення зручності використання гаджета.

10. Поділ екрана iPhone навпіл в режимі Split View

Додавати додатки в Split View можна було б прямо з меню багатозадачності

Мене досі дивує, що в рамках iOS 14 режим «Картинка в картинці» з’явився, але про поділ по вертикалі через Split View розробники не згадали. Це було б дуже навіть до речі на iPhone з лінійки Max.

Для чого потрібен Split View? Режим знадобиться, щоб дивитися YouTube і в коментарях свої думки розписувати. Ще вийде листуватися відразу в парі улюблених месенджерів: наприклад, в Telegram і WhatsApp.

11. Блокування окремих додатків через Face ID

Було б круто захистити біометричним чином «Фото» та інші стандартні і сторонні додатки

Даєте, значить, знайомому в руки свій iPhone щось з «Повідомлень» переписати. Мить, і він вже ваші знімки в «Фото» гортає. Якщо у вас було щось подібне, погодьтеся з необхідністю біометричного захисту будь-якої програми.

12. Окремі поновлення для вбудованих додатків Apple

Багато додатків можна було б оновлювати без прив’язки до виходів апдейтів операційної системи

Зараз вбудовані додатки можуть оновлюватися тільки разом з усією iOS, тому нові можливості без неї отримати не зможуть. Було б логічно апдейт їх окремо, як це реалізовано в Android. Тоді свіжі фішки з’являлися б швидше.

На які пристрої вийде встановити iOS 15 і iPadOS 15:

✅ iPhone 7, 7 Plus та вище
✅ iPad 6-го покоління і вище
✅ iPad mini 5-го покоління і вище
✅ iPad Air 3-го покоління і вище
✅ всі моделі планшетів iPad Pro
✅ iPod Touch 7-го покоління і вище

❌ iPhone 6s, 6s Plus, iPhone SE
❌ iPad mini 4, iPad Air 2 і iPad 5-го покоління